środa, 8 kwietnia 2009

PĄCZEWO. "MOJA PIERWSZA KSIĄŻKA Z AUTOGRAFEM"

W Publicznej Bibliotece Gminy Skórcz z siedzibą w Pączewie w dniu 3 kwietnia 2009r. odbyła się prezentacja książek pani Anny Onichimowskiej w ramach projektu "Moja pierwsza książka z autografem". Dzieci z Zespołu Szkół Publicznych w Pączewie miały okazję posłuchać o twórczości pani Anny, która zachęcała dzieci do czytania.


- Młodzież w dzisiejszych czasach dużo czasu spędza przed telewizorem i komputerem zapominając o książce, którą mogą wziąć i w każdej chwili znaleźć się w świecie wyobraźni. Telewizora i komputera nie można zabrać do plecaka, tramwaju, nad morze. A książkę można czytać w każdym miejscu. Tak właśnie zachęcała do czytania pani Anna.

Pani Anna jest autorką książek dla dzieci i młodzieży "Duch starej kamienicy", "Trzecie oko", "Lot komety", "Hera, moja miłość". Dzieci z uwagą przysłuchiwały się autorce pytając, jak powstaje kolejna książka, skąd pomysły, tytuły i kolejne części książek.
Po spotkaniu Pani Anna Onichimowska wręczyła uczniom pierwsze książki pt. "Najwyższa Góra Świata" z autografem.

- Dzięki takim spotkaniom staram się zachęcić dzieci do czytania książek. W dzisiejszych czasach, w dobie komputerów i telewizji, bardzo ważnym elementem edukacji dzieci i młodzieży jest czytanie książek, które w każdej chwili mogą się przenieść w świat wyobraźni - powiedziała Krystyna Rompa, dyrektor biblioteki organizatorka spotkania.

Informację przygotowała:
Janina Kalbarczyk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz