sobota, 9 lutego 2013

"Najgorętszy dzień" tegorocznej zimy w zblewskiej szkole

Pierwszy czwartek lutego, to jeden z ostatnich dni nauki przed zimowym odpoczynkiem, niewątpliwie długo będzie wspominany przez najmłodsze grono Zblewskiej podstawówki.
Z troski o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zorganizowano spotkanie z POLICJANTEM, który przybliżył najmłodszym zasady bezpiecznego wypoczynku. Dzieci w skupieniu wysłuchały interesujących wskazówek i przestróg na temat rozsądnego spędzania wolnego czasu.
Nie był to koniec atrakcji czekających na maluchy tego dnia. Jako, że wielkimi krokami zbliżamy się do końca karnawału, tradycyjnie odbył się w naszej szkole BAL PRZEBIERAŃCÓW. Tegoroczna zabawa odbyła się pod hasłem "Pirackie party"....


Dzieci klas 0-3 zostały porwane do szalonej, pirackiej zabawy przez dwójkę piratów z zespołu "40oC forty degrees", którzy zagościli tego dnia na naszym "pokładzie". Mali przebierańcy mieli okazję uczestniczyć w grach i zabawach w rytmie najnowszych muzycznych hitów.
Sądząc po uśmiechach malujących się na twarzach dzieci, atrakcje te bardzo przypadły im do gustu. Na parkiecie pojawiło się mnogie grono piratów, wśród małych tancerzy można było dostrzec także inne znane nam postaci. Barwne stroje były dopracowane w najmniejszych szczegółach, dzieci - zapewne z pomocą rodziców - wykazały się w tej kwestii zaskakującą fantazją oraz inwencją.
Był to niewątpliwie "najgorętszy dzień" tegorocznej zimy w Zblewskiej szkole. Nie z racji panującej temperatury, a z blasku uśmiechów płynących z twarzy naszych najmłodszych podopiecznych. Mimo zimna panującego na dworze, ciepło robiło się na sercu, patrząc na radość dzieci.

Klaudia Kulas - stażystka ZSP w Zblewie
Foto - W. Guzińska, J. GadeckiBrak komentarzy:

Prześlij komentarz