wtorek, 12 lutego 2013

Z POLICJI. ZŁODZIEJ CHCIAŁ ZOSTAĆ UCZCIWYM ZNALAZCĄ

Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali mężczyznę, który ukradł pozostawiony w sklepie portfel. Po wydaniu skradzionej gotówki, mieszkaniec Kociewia licząc, że jeszcze otrzyma znaleźne postanowił zwrócić pokrzywdzonemu utracone wraz z portfelem dokumenty. Na jego trop wpadli miejscowi stróże prawa. Złodziej został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zarzuty dotyczące kradzieży usłyszał wczoraj 47-letni mężczyzna, który ukradł pozostawiony na sklepowej ladzie portfel. Wewnątrz znajdowały się dokumenty oraz 1900 zł w gotówce. Do zdarzenia doszło pod koniec stycznia br. w Starogardzie Gdańskim.

Po kilku dniach, gdy skończyła się gotówka złodziej postanowił podać się za uczciwego znalazcę. Licząc na otrzymanie znaleźnego skontaktował się z pokrzywdzonym i zwrócił utracone dokumenty. W ten sposób uzyskał kolejne 50 zł.

Interweniujący w tej sprawie policjanci zdobyli informacje, które naprowadziły ich na trop przestępcy. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Śledczy przedstawili już w tej sprawie zarzuty. Niebawem nieuczciwy znalazca stanie przed sądem, gdzie odpowie za popełnione przestępstwo. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Marcin Kunka
Oficer prasowy
KPP w Starogardzie Gdańskim
tel. 58 737 02 33

www.starogardgdanski.policja.gov.pl

BIP KPP Starogard Gd.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz