poniedziałek, 18 lutego 2013

KRONIKA POLICYJNA I STRAŻACKA - 18.02.2013 R.

Starogard Gd. dnia 18.02.2013r.

K R O N I K A
o przestępstwach i wydarzeniach zgłoszonych przez jednostki podległe KPP Starogard Gd. od 10.02.2013 godz. 00:00 do 18.02.2013 godz. 00:00
Kradzieże

10.02.2013 godz. 21:30, STAROGARD GD. ul. PADEREWSKIEGO
F-sze z KPP w Starogardzie Gd. zatrzymali w bezpośrednim pościgu 42-letniego mieszkańca powiatu starogardzkiego, który dokonał kradzieży pojazdu marki Peugeot. Ponadto wymieniony kierował tym pojazdem w stanie nietrzeźwości 0,90 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

PRZESTĘPSTWA KRYMINALNE INNE

15.02.2013 godz. 09:35, KOKOSZKOWY ul. SZKOLNA
F-sze ze Starogardu Gd. zatrzymali Jarosława O. (zam. pow. starogardzki), który kierował osobowym volkswagenem wbrew sądowemu zakazowi prowadzenia pojazdów.

16.02.2013 godz. 07:20, KLESZCZEWO KOŚCIERSKIE,
Policjanci ze Zblewa zatrzymali mieszkańca powiatu starogardzkiego, który w dniu 15.02 br. przy pomocy broni palnej dokonał nielegalnego odstrzału zwierzyny leśnej. Funkcjonariusze zabezpieczyli broń myśliwską. Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa z art.53 ust.5 Ustawy Prawo Łowieckie. Postępowanie prowadzi PP Zblewo.

Oszustwa

13.02.2013 godz. 22:49, STAROGARD GDAŃSKI ul. BOHATERÓW GETTA
Kryminalni z tut. KPP zatrzymali mieszkańca powiatu starogardzkiego, który jest podejrzewany o dokonanie w okresie od grudnia 2012 do lutego 2013r. szeregu oszustw kredytowych na kwotę ok. 50 tys. zł.

Nietrzeźwi kierujący

10.02.2013 godz. 21:30, STAROGARD GD. ul. PADEREWSKIEGO
F-sze z KPP w Starogardzie Gd. zatrzymali w bezpośrednim pościgu 42-letniego mieszkańca powiatu starogardzkiego, który dokonał kradzieży pojazdu marki Peugeot. Ponadto wymieniony kierował tym pojazdem w stanie nietrzeźwości 0,90 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

16.02.2013 godz. 23:10, STAROGARD GD. ul. CEYNOWY
Policjanci z KPP w Starogardzie Gd. zatrzymali Mariusza W., który kierował audi, będąc w stanie nietrzeźwości - 1,39 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

16.02.2013 godz. 23:25, KOKOSZKOWY ul. GDAŃSKA
F-sze ze Starogardu Gd. zatrzymali Ryszarda D. (zam. pow. starogardzki), który kierując audi w stanie nietrzeźwości (0,98 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu) spowodował kolizją drogową.

13.02.2013 godz. 14:40, ZBLEWO ul. KOŚCIERSKA
Funkcjonariusze z PP w Zblewie zatrzymali Zbigniewa G. ( zam. pow. Starogard Gd), który kierował rowerem w stanie nietrzeźwym - 0.77 mg/l.

09.02.2013 godz. 22:30, DEMLIN,
Policjanci ze Skarszew zatrzymali Przemysława F. (zam. pow. gdański), który kierował citroenem w stanie nietrzeźwym 0,37 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

14.02.2013 godz. 20:38, JAROSZEWY,
Funkcjonariusze z PP w Skarszewach zatrzymali do kontroli drogowej VW T-4, którego kierujący Piotr K. ( zam. pow. Starogard Gdański ) przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wynik 0,72 mg/l.

17.02.2013 godz. 00:30, SKARSZEWY ul. STAROGARDZKA
F-sze ze Skarszew zatrzymali Przemysława K. (zam. pow. starogardzki), który kierował motorowerem, będąc w stanie nietrzeźwości (0,76 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu).

REALIZACJA WAŻNIEJSZYCH SPRAW Z POPRZEDNIEGO OKRESU

11.02.2013 godz. 08:00, STAROGARD GDAŃSKI,
Kryminalni zatrzymali mieszkańca powiatu starogardzkiego, który w dniu 30.012013 r. w sklepie spożywczym przywłaszczył portfel z zawartością dokumentów oraz pieniędzy w kwocie 1900 zł.

14.02.2013 godz. 14:20, STAROGARD GDAŃSKI ul. T. CESARZA
F-sze ze Starogardu Gd. w toku wykonywanych czynności służbowych odzyskali utracony w wyniku kradzieży telefon komórkowy m-ki HTC.

WYPADKI DROGOWE

10.02.2013 godz. 23:07, STARA JANIA droga 231
Kierująca osobowym oplem na prostym odcinku drogi straciła panowanie nad pojazdem, w wyniku czego wpadła w poślizg i uderzyła w drzewo. W wyniku zdarzenia kobieta doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala. Od kierującej pobrano krew w celu badania na zawartość alkoholu.

asp. Marcin Kunka


KRONIKA STRAŻACKA

Krótka informacja z wybranych zdarzeń za okres od 11.02.2013 r. do 17.02.2013 r.

1. 11.02.2013 r., Lubichowo, ul. Starogardzka - pożar w budynku mieszkalnym
Na miejscu zdarzenia zastano przed budynkiem właścicielkę, która poinformowała ratowników, że pali się jadalnia mieszkania na parterze. Przez okno i drzwi wejściowe wydobywał się dym. Ratownicy zabezpieczyli teren działań. Następnie ratownicy odłączyli prąd w budynku głównym wyłącznikiem prądu. Ratownicy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych podjęli czynności gaśnicze w natarciu wewnętrznym na palące się wyposażenie jadalni. Po zlokalizowaniu pożaru wyniesiono nadpalone sprzęty i meble na zewnątrz budynku, gdzie ponownie przelano je wodą. Następnie pomieszczenia budynku przewietrzono i oddymiono. Częściowo zerwano tynk sufitu pomieszczenia objętego pożarem w celu odsłonięcia drewnianej konstrukcji stropu. Przy użyciu kamery termowizyjnej sprawdzono strop i ściany pomieszczenia celem zlokalizowania innych źródeł ognia - zagrożeń nie stwierdzono. Sprawdzono atmosferę mieszkania objętego pożarem i mieszkań przyległych na piętrze budynku przy użyciu miernika ToxCO. W pomieszczeniu objętym pożarem stężenia tlenku węgla nie stwierdzono, natomiast w pomieszczeniu na piętrze stwierdzono obecność tlenku węgla na poziomie 10 ppm spowodowaną nieszczelnością kaflowego pieca ogrzewczego. Poinformowano lokatora o zagrożeniach
i zakazano użytkowania pieca do czasu jego naprawy. Właścicielkę mieszkania dodatkowo zbadano na obecność HbCO we krwi miernikiem ToxCO - nie stwierdzono objawów podtrucia.

2. 13.02.2013 r., Kokoszkowy, ul. Grzybka, gmina Starogard Gd. - pożar w budynku gospodarczym
Na miejscu zdarzenia zastano palące się drewniane poddasze budynku gospodarczego, w którym znajdowała się słoma. Prąd do budynku został odłączony przez mieszkańców jeszcze przed przybyciem straży pożarnej. Znajdujący się w budynku samochód osobowy został również wypchnięty przez mieszkańców przed przybyciem straży pożarnej. Ratownicy zabezpieczyli teren działań. Następnie ratownicy podjęli czynności gaśnicze w natarciu na palące się poddasze. Po przygaszeniu pożaru ratownicy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych za pomocą drabin przenośnych weszli na poddasze budynku, z którego wyrzucali słomę z budynku, a następnie przelewali ją wodą. W celu dotarcia do źródła ognia dokonano częściowej rozbiórki pokrycia dachu oraz drewnianych szczytów budynku. Budynek sprawdzono kamerą termowizyjną, aby wykluczyć możliwość pozostawienia zarzewia ognia.

3. 15.02.2012 r., Czarna Woda, droga krajowa nr 22 - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano samochód osobowy stojący częściowo na pasie jezdni po czołowym uderzeniu w przydrożne drzewo. Osoba kierująca pojazdem była przytomna, znajdowała się poza pojazdem. Osobą poszkodowaną zajmował się Zespół Ratownictwa Medycznego, który przybył na miejsce jeszcze przed zastępami straży pożarnej. Ratownicy zabezpieczyli teren działań, odłączyli akumulator w uszkodzonym pojeździe. Po zakończonych czynnościach Policji uszkodzony pojazd zepchnięto na pobocze, a z jezdni usunięto pozostałości powypadkowe.

4. 16.02.2013 r., Rokocin, droga krajowa nr 22, gmina Starogard Gdański - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano samochód osobowy po dachowaniu, który znajdował się na polu około 25 metrów od drogi. Samochód leżał na dachu. Osoba poszkodowana była przytomna znajdowała się poza pojazdem i uskarżała się na ból kręgosłupa. Ratownicy zabezpieczyli teren działań, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej (założono kołnierz ortopedyczny na odcinek szyjny kręgosłupa). Po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego osobę poszkodowaną przekazano służbom medycznym. W tym samym czasie ratownicy odłączyli zasilanie akumulatorowe uszkodzonego pojazdu. Osoba poszkodowana została zabrana przez ZRM do szpitala w Starogardzie Gdańskim. Uszkodzony pojazd postawiono na kołach.

5. 16.02.2013 r., Starogard Gd., Os. Kopernika - otwarcie mieszkania
Na miejscu zdarzenia zastano patrol Policji wezwany przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starogardzie Gdańskim, na miejscu była również pracownica MOPS. Z relacji pracownicy MOPS, z właścicielką nie ma kontaktu od wczorajszego dnia, mieszkańcy sąsiednich lokali, również nie widzieli, aby wychodziła z mieszkania, a w ostatnich dniach była prawdopodobnie osłabiona chorobą. Ratownicy przy pomocy specjalnych urządzeń otworzyli drzwi. Mieszkanie posiadało jeszcze jedne drzwi wewnętrzne, które otwarto przy użyciu rozpieraka hydraulicznego. W mieszkaniu odnaleziono starszą kobietę leżącą w łóżku, przytomną lecz na tyle osłabioną, iż nie mogła podejść o własnych siłach do drzwi. Wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego, oraz udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej kobiecie. Następnie osobę poszkodowaną przekazano przybyłemu ZRM.


mł. kpt. Karina Stankowska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz