poniedziałek, 18 lutego 2013

GRAŻYNA KOŚCIELNA. W Mirotkach skaczą wysoko

Po raz piąty w naszej szkole odbył się Karnawałowy Festiwal Skoku Wzwyż. Jest to szkolny konkurs organizowany przez pana od WF-u - Wojciecha Światczyńskiego.

Nasi uczniowie uczą się techniki skoku wzwyż, pokonują wszelkie lęki i skaczą naprawdę wysoko...Dowodem jest niezwykły sukces Filipa Felskiego, zeszłorocznego ucznia IV klasy, który w ubiegłym roku w czerwcu startował w Ogólnopolskich Czwartkach LA w Łodzi w konkurencji skok wzwyż i zajął tam I miejsce. W tych zawodach startowało 3,5 tysiąca uczniów z całej Polski z 80 miejscowości. W konkurencji Filipa startowało 40 zawodników.

We wrześniu, tuż po rozpoczęciu nowego roku szkolnego 2012/2013, odbył się w Warszawie Międzynarodowy Turniej Lekkoatletyczny dzieci szkół podstawowych z udziałem 8 państw europejskich: Litwy, Łotwy, Estonii, Słowacji, Węgier, Czech, Ukrainy i Polski. Polskę reprezentowali młodzi lekkoatleci, którzy podczas Ogólnopolskich Czwartków LA w Łodzi zajęli pierwsze miejsca. Filip zajął na tych zawodach II miejsce z wynikiem 139 cm. Taką samą wysokość pokonał Węgier Ivan Zsombor, jednak o zwycięstwie Węgra zdecydowała ilość strąceń.

Nasz szkolny konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: Klasy V - VI chłopcy i dziewczęta oraz klasa IV chłopcy i dziewczęta.

Nie trudno się domyśleć, że I miejsce w kategorii klas V - VI zajął właśnie Filip Felski (klasa V) z wynikiem 140 cm. Natalia Bukowska z klasy VI zajęła I miejsce w kategorii dziewcząt z wynikiem 125 cm.

Na II miejscu uplasowali się: Karol Laskowski z klasy VI z wynikiem 120 cm i Oliwia Torłop z klasy V z wynikiem również 120 cm.

Nasi czwartoklasiści bez specjalnego treningu, po kilku lekcjach skoku wzwyż, również wypadli imponująco: Tomasz Janus - 110 cm, a Monika Grochowska - 90 cm.

Wszystkim gratulujemy, a Panu Wojtkowi dziękujemy za zarażanie naszych uczniów sportową pasją.

Sportowe zmagania zakończyła zabawa karnawałowa.

Grażyna Kościelna


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz