poniedziałek, 18 lutego 2013

ZBLEWO – KŁUSOWNIK ODSTRZELIŁ DZIKA I USŁYSZAŁ ZARZUTY

Mieszkaniec gminy Zblewo odpowie za nielegalny odstrzał zwierzyny leśnej. Zatrzymany przez policję 40-latek skonstruował broń palną z tłumikiem i celownikiem laserowym, za pomocą której odstrzelił dzika. Policjanci przedstawili już w tej sprawie zarzuty. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności....

Podczas minionego weekendu policjanci ze Zblewa zatrzymali 40-latka, który odstrzelił zwierzynę leśną. Do tego celu mieszkaniec gminy Zblewo użył samorobnej broni palnej. Własnej konstrukcji karabin zbudowany został z elementów wiatrówki oraz broni palnej typu Mauser. Posiadał tłumik, lunetę oraz celownik laserowy.
Do zdarzenia doszło w miniony piątek. Policjanci otrzymali zgłoszenie od myśliwych, którzy kilka minut po godz. 22.00 kontrolowali las w swoim obwodzie łowieckim. Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce zauważyli taczkę na której załadowany był ubity odyniec.
Przeprowadzone na miejscu czynności przyczyniły się do ustalenia i zatrzymania kłusownika. Okazał się nim 40-letni mieszkaniec gminy Zblewo. Aby uniknąć odpowiedzialności mężczyzna ukrył broń w szambie.Zatrzymany przez miejscowych funkcjonariuszy mężczyzna usłyszał już zarzuty dotyczące kłusownictwa. Popełnienie tego przestępstwa zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Zabezpieczona broń zostanie przebadana przez biegłego.
--

asp. Marcin Kunka
Oficer prasowy
KPP w Starogardzie Gdańskim
tel. 58 737 02 33

www.starogardgdanski.policja.gov.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz