poniedziałek, 4 lutego 2013

KRONIKA POLICYJNA I STRAŻACKA - 4.02.2013 R.

KOMENDA POWIATOWA POLICJI STAROGARD GDAŃSKI - OBSZAR MIEJSKI, 04.02.2013

KRONIKA
o przestępstwach i wydarzeniach zgłoszonych przez jednostki podległe KPP Starogard Gd.
od 28.01.2013 godz. 00:00 do 04.02.2013 godz. 00:00

ZDARZENIA ZAKŁÓCAJĄCE PORZĄDEK PUBLICZNY LUB NARUSZAJĄCE BEZPIECZEŃSTWO POWSZECHNE


PRZESTĘPSTWA KRYMINALNE

Wymuszenie rozbójnicze

29.01.2013 godz. 14:00, GD KPP Starogard Gd.,
STAROGARD GDAŃSKI, (WOJ. POMORSKIE) ul. OWIDZKA
F-sze WKR zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę lat 19 (zam. pow. starogardzki) który usiłował dokonać wymuszenia rozbójniczego na szkodę 51-letniej mieszkanki Starogardu, jednak zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na zatrzymanie


Rozboje

01.02.2013 godz. 20:30, GD KPP Starogard Gd.,
STAROGARD GDAŃSKI, (WOJ. POMORSKIE) ul. ALEJA NIEPODLEGŁOŚCI
Dzielnicowi KPP po dokonanej penetracji dokonali zatrzymania 18 i 22-latka, którzy dokonali rozboju na dwóch nieletnich, w wyniku którego utracone zostały dwa telefony komórkowe, część utraconego mienia odzyskano. Zatrzymani osadzeni w PdOZ KPP.

Kradzieże

31.01.2013 godz. 18:00, GD Posterunek Skarszewy,
OBOZIN, (WOJ. POMORSKIE)
Policjanci z PP Skarszewy zatrzymali dwóch sprawców, którzy z terenu jednego z gminnych gospodarstw
dokonali kradzieży elementów metalowych ogrodzenia o wartości 1000 zł. Skradzione mienie w całości odzyskano.

Przestępstwa kryminalne inne

29.01.2013 godz. 12:40, GD KPP Starogard Gd.,
STAROGARD GDAŃSKI, (WOJ. POMORSKIE) ul. ZIELONA
F-sze RPI KPP w Starogardzie Gd. zatrzymali na gorącym uczynku mieszkańca Starogardu, który kierował samochodem marki Citroen wbrew sądowemu zakazowi kierowania pojazdami mechanicznymi.

31.01.2013 godz. 06:25, GD KPP Starogard Gd.,
STAROGARD GDAŃSKI, (WOJ. POMORSKIE) ul. ROMUALDA TRAUGUTTA
Funkcjonariusze RPI dokonali zatrzymania mieszkańca pow. starogardzkiego, który kierował pojazdem pomimo zakazu sądowego.

03.02.2013 godz. 13:15, GD Posterunek Zblewo,
MIRADOWO, (WOJ. POMORSKIE) ul. MIRADOWO
F-sze WDR tut. KPP dokonali zatrzymania mieszk. pow. starogardzkiego, który kierował samochodem m-ki VW GOLF pomimo czynnego zakazu prowadzenia pojazdów wyd. przez SR w Gdańsku

Oszustwa

30.01.2013 godz. 14:30, GD KPP Starogard Gd.,
F- sze Wydziału KR KPP w Starogardzie Gdańskim dokonali zatrzymania 22-letniego mieszkańca pow. starogardzkiego na gorącym uczynku przestępstwa oszustwa kredytowego na zakup telewizora w systemie sprzedaży ratalnej przy użyciu sfałszowanego zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach.

Nietrzeźwi kierujący

28.01.2013 godz. 00:15, GD KPP Starogard Gd.,
STAROGARD GDAŃSKI, (WOJ. POMORSKIE) ul. ZBLEWSKA
F-sze KPP w Starogardzie Gd. zatrzymali na gorącym uczynku Adama S. (zam. pow. starogardzki), który kierował samochodem marki Opel będąc w stanie nietrzeźwym 0,28 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

30.01.2013 godz. 18:50, GD KPP Starogard Gd.,
STAROGARD GDAŃSKI, (WOJ. POMORSKIE) ul. ZBLEWSKA
F-sze RPI tut. KPP dokonali zatrzymania ZBIGNIEWA W. lat 37 (zam. pow. Starogard Gdański), który kierował samochodem m-ki VW T-4 będąc w stanie nietrzeźwym-0,57 mg/l

31.01.2013 godz. 22:45, GD Posterunek Zblewo,
PINCZYN, (WOJ. POMORSKIE) ul. GŁÓWNA
F-sze PP w Zblewie zatrzymali na gorącym uczynku Sebastiana C. l. 34 zam. pow. starogardzki, który kierował rowerem, będąc w stanie nietrzeźwości 0,46 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu

03.02.2013 godz. 15:40, GD Posterunek Zblewo,
KALISKA, (WOJ. POMORSKIE) ul. LEŚNA
F-sze WDR tut. KPP dokonali zatrzymania ADRIANA P (zam. pow. S.) który kierował samochodem osobowym m-ki FIAT PUNTO będąc w stanie nietrzeźwym 0,97 mg/l.

03.02.2013 godz. 12:25, GD Posterunek Lubichowo,
F-sze PP Lubichowo zatrzymali na gorącym uczynku Leszka K. zam. pow. starogardzki, który kierował sam. osob. m-ki "Ford", będąc w stanie nietrzeźwości 1,26 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

WYNIKI DZIAŁAŃ POLICYJNYCH

Zastosowane aresztowania

01.02.2013 godz. 17:02, GD KPP Starogard Gd.,
STAROGARD GDAŃSKI, (WOJ. POMORSKIE) ul. KOŚCIUSZKI
Sąd Rejonowy w Starogardzie Gd. zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech m-cy wobec 40-letniego mieszkańca Starogardu podejrzanego o dokonanie rozboju na mieszkance Starogardu, tj. o czyn z art. 280 KK.


02.02.2013 godz. 16:40, GD KPP Starogard Gd.,
STAROGARD GDAŃSKI, (WOJ. POMORSKIE) ul. Kościuszki
Na wniosek Komendanta Powiatowego Policji w Starogardzie Gd. SR w/m zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec dwóch mężczyzn, l. 22 (zam. pow. starogardzki) oraz lat 18 (zam. pow. starogardzki) podejrzanych o to że w dniu 01.02.2013 r w Starogardzie Gd. działając wspólnie i w porozumieniu doprowadzili poprzez użycie siły fizycznej, małoletnich lat 16 (zam. pow. starogardzki) do stanu bezbronności, a następnie dokonali kradzieży na ich szkodę dwóch telefonów komórkowych o łącznej wartości 700 zł

ZDARZENIA W RUCHU DROGOWYM, KOLEJOWYM, POWIETRZNYM I WODNYM
Wypadki drogowe28.01.2013 godz. 19:52, GD Posterunek Kaliska,
DĄBROWA, (WOJ. POMORSKIE)
Policjanci z Kalisk wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym zginął 46-letni pieszy. Mężczyzna został potrącony przez kierowcę osobowego volkswagena. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Dąbrowa.
Na miejsce natychmiast skierowano znajdujący się w pobliżu patrol. Interweniujący w tej sprawie funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia.
Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji kierujący osobowym volkswagenem 44-latek podczas wymijania się z pojazdami jadącymi w przeciwnym kierunku potrącił stojącego na jezdni mężczyznę. Obrażenia jakich doznał 46-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego okazały się śmiertelne. Mimo podjętej reanimacji mężczyzna zmarł. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że kierowca uczestniczącego w wypadku volkswagena był trzeźwy. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.KRONIKA STRAŻACKA


Krótka informacja z wybranych zdarzeń

za okres od 28.01.2013 do 03.02.2013 r.

. 28.01.2013 r., Pinczyn, ul. Słoneczna - pompowanie wody z budynku

Na miejscu zdarzenia zastano zalaną piwnice budynku jednorodzinnego na wysokość około 1 metra. Woda wylewała się z budynku. Na miejscu zdarzenia znajdowali się pracownicy Zakładu Wodociągów ze Zblewa. Strażacy zabezpieczyli teren działań i następnie przy użyciu pomocą pomp pływających oraz szlamowych wypompowali wodę z piwnicy w miejsce wskazane przez pracowników wodociągów. W tym samym czasie pracownicy zakręcili dopływ wody z wodociągu. Zagrożenie zostało zlikwidowane, dalsze działania prowadzili pracownicy wodociągów.

2. 29.01.2012 r., Zblewo, u. Dworcowa - pożar

Na miejscu zdarzenia zastano zadymienie w kuchni budynku wielorodzinnego. Na miejscu zdarzenia znajdowała się Policja, która podjęła działania gaśnicze przy użyciu gaśnicy proszkowej. Prąd został odłączony przez właściciela na głównym bezpieczniku. Ratownicy zabezpieczyli teren działań. Następnie ratownicy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych podali jeden prąd wody w natarciu do wewnątrz pomieszczenia kuchennego. Po przygaszeniu pożaru przystąpiono do oddymiania i przewietrzania pomieszczeń. Wykonano też prace rozbiórkowe boazerii znajdujących się na ścianach oraz podsufitki. Po dogaszeniu pożaru sprawdzono przy pomocy kamery termowizyjnej pomieszczenie kuchni oraz sąsiednie pokoje i strych. Nadpalone elementy wyniesiono na zewnątrz budynku i przelano wodą.

3. 31.01.2013 r., Siwiałka, droga wojewódzka nr 222 - miejscowe zagrożenie

O godzinie 05:45 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Starogardzie Gdańskim otrzymało wezwanie do wypadku na drodze wojewódzkiej nr 222 w okolicach Siwiałki. Na miejscu zdarzenia zastano kilka samochodów osobowych (Renault Clio, Opel Astra, VW Passat, Ford Fiesta) oraz ciężarowy (Scania) znajdujące się na poboczu drogi. Osoby biorące udział w zdarzeniu przebywały poza pojazdami. Policja kierowała ruchem na miejscu zdarzenia. Ratownicy zabezpieczyli teren działań. Następnie ratownicy dokonali oględzin pojazdów oraz przeprowadzili wywiad z osobami uczestniczącymi w kolizji (nikt nie zgłaszał dolegliwości). Ratownicy odłączyli zasilanie akumulatorowe w pojazdach. Z uwagi na bardzo śliską jezdnię wezwano na miejsce piaskarkę. W dalszej części działań jedna z osób zaczęła uskarżać się na ból kręgosłupa. Ratownicy udzielili osobie poszkodowanej kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego na miejsce zdarzenia.

W trakcie prowadzonych działań na oblodzonej jezdni w stojący radiowóz Policji marki Skoda Octavia uderzył przejeżdżający samochód marki Ford Escort, wskutek uderzenia obrażeń doznała znajdująca się w pojeździe Policjantka, której również udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazano przybyłemu na miejsce ZRM. Po czynnościach dochodzeniowych uszkodzone pojazdy zostały przekazane właścicielom oraz Policji. Pomoc Drogowa zabrała część uszkodzonych pojazdów. Na poboczu jezdni pozostał ciągnik siodłowy Scania wraz z naczepą, a samochód marki Renault Clio odjechał z miejsca o własnych siłach. Po posypaniu jezdni przez piaskarkę Policja przywróciła ruch na drodze.

Utrudnienia podczas działań: oblodzona jezdnia.

4. 02.02.2013 r., gmina Zblewo, Semlin - pożar

Na miejscu zdarzenia zastano całkowicie objęty pożarem budynek garażowo-warsztatowy wraz z zaparkowanym wewnątrz samochodem osobowym VW Passat. Garaż bezpośrednio przylegał do budynku gospodarczego i wiaty, pod którą był zaparkowany samochód VW Golf II. Ratownicy zabezpieczyli teren działań, a następnie ratownicy podjęli czynności gaśnicze w natarciu zewnętrznym i w obronie samochodu zaparkowanego pod wiatą. Zasilanie elektryczne garażu odłączono w skrzynce bezpiecznikowej zlokalizowanej w budynku mieszkalnym. Po przybyciu kolejnego zastępu podano kolejny prąd w natarciu wewnętrznym. Całość przewietrzono przy użyciu wentylatora. Przy wykorzystaniu ciągnika rolniczego wyciągnięto wrak pojazdu na zewnątrz i dogaszono tlące się elementy konstrukcji dachu i wyposażenia garażowo-warsztatowego.

mł. kpt. Karina Stankowska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz