wtorek, 26 lutego 2013

STAROGARD GD. - KOMUNIKAT POLICJI W SPRAWIE IDENTYFIKACJI. INNE

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim prowadzą czynności identyfikacyjne dotyczące ustalenia tożsamości nn zwłok odnalezionych w dniu 17 czerwca 2012r. przy ulicy Skarszewskiej. Znalezione na terenie nieużytków ciało znajdowało się w stanie dalekiego rozkładu. Przy użyciu techniki komputerowej zrekonstruowano wygląd twarzy.

Z przeprowadzonych badań wynika, że są to zwłoki białego mężczyzny o nieustalonym wieku, a jego zgon przypuszczalnie nastąpił na przełomie maja i czerwca 2012 roku.
Wszelkie informacje mogące przyczynić się do identyfikacji zwłok proszę kierować do Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gd. ul. Boh. Getta 2, tel. /58/ 737-03-55 lub najbliższej jednostki Policji tel. 997, 112.


STAROGARD GDAŃSKI - ZATRZYMANO 2 OSOBY, KTÓRE POSIADAŁY NARKOTYKI

Podczas minionego weekendu policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 2 mężczyzn, którzy posiadali narkotyki. Łącznie zabezpieczono ponad 35 gram marihuany i blisko 5 gram amfetaminy. Ponadto okazało się, że schwytany przez policję 26-latek jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna trafił do aresztu. Policjanci ustalają źródło z jakiego pochodziły zabezpieczone środki odurzające.

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego podczas minionego weekendu zatrzymali 2 mężczyzn, którzy posiadali środki odurzające. Do pierwszego z zatrzymań doszło w piątkowe popołudnie. Interweniujący w tej sprawie policjanci zatrzymali spacerującego ulicą Kościuszki mężczyznę. Z informacji jaką posiadali stróże prawa wynikało, że może on posiadać przy sobie narkotyki. Ich ustalenia potwierdziły się. Podczas legitymowania zabezpieczono ponad 6 gram marihuany i blisko 5 gram amfetaminy.

Następnego dnia, podczas przeszukania mieszkania zatrzymano 26-letniego mieszkańca Starogardu Gdańskiego. Podczas tej czynności policjanci zabezpieczyli prawie 30 gram suszu roślinnego. Policyjny tester wykazał, że była to marihuana.

Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach wyszło na jaw, że zatrzymany za posiadanie narkotyków mężczyzna jest również poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Zgodnie z decyzją sądu starogardzianin trafił do aresztu śledczego gdzie odbędzie zaległą karę pozbawienia wolności.

Policjanci ustalają teraz źródło z jakiego pochodziły narkotyki. Zatrzymane osoby usłyszały już zarzuty. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
--

asp. Marcin Kunka
Oficer prasowy
KPP w Starogardzie Gdańskim
tel. 58 737 02 33

www.starogardgdanski.policja.gov.pl

BIP KPP Starogard Gd.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz