sobota, 23 lutego 2013

GOKLANDIA, czyli ferie z Gminnym Ośrodkiem Kultury oraz Biblioteką w Zblewie

Przez okres ferii zimowych około 60 dzieci w godz. od 11 do 14 spędzało z nami czas wolny. Prowadzone były zajęcia plastyczne, gry i zabawy oraz projekcja bajek. Dzieci korzystały codziennie z czytelni internetowej w bibliotece. W czasie zajęć plastycznych dzieci i młodzież miały okazję wykazać się talentami artystycznymi. Nie tylko pięknie rysowały, również wspaniale wykonywały ramki do zdjęć ze starych pudełek po płytach CD, kolorowe zakładki do książek i zawieszki na drzwi...
Chociaż bawiliśmy się w rożne gry i zabawy, to ulubioną grą uczestników Goklandii okazało się BINGO. Śniegowa aura za oknem zachęciła nas do wyjścia na dwór, gdzie urządziliśmy wojnę na śnieżki dziewczyny kontra chłopacy. To było prawdziwe białe szaleństwo.


Podczas ferii zorganizowaliśmy dla dzieci wyjazd do kina w Starogardzie na film pt. "Ralph Demolka". Zaprosiliśmy również teatrzyk ART.-RE z Krakowa, który wystawił przedstawienie "Książę i Żebrak". Spektakl uczył, jaką wartość w życiu są uczciwość i przyjaźń.

Na zakończenie karnawału zorganizowaliśmy dyskotekę, którą prowadził DJ MAX. Była to świetna zabawa, pełna konkursów z nagrodami. Najbardziej podobała się dzieciom zabawa z chustą edukacyjną, szczególnie spacer po niej.


Na ostatnich zajęciach każdy uczestnik otrzymał dyplom z pamiątkowym zdjęciem. Największą niespodzianką, a jednocześnie nagrodą dla organizatorów ferii, była frekwencja dzieci. Ich zadowolone i roześmiane buzie świadczyły o tym, że ich wszelkie oczekiwania zostały spełnione.

Aneta Osowska - dyr. GOK

Galeria zdjęć - www.zblewo, zakłada GOK


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz