czwartek, 5 września 2013

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Zespole Szkół Publicznych w Borzechowie

W poniedziałek 2 września 2013 r. nowy rok szkolny borzechowskiej szkole powitano słowami:

"Kolorowa szkoła wzywa nas na lekcje / O wakacje , o przygody pyta nas / I otwiera swoją bramę tak jak serce / I zaprasza do znajomych jasnych klas"


Inaugurację nowego roku szkolnego w Zespole Szkół Publicznych w Borzechowie rozpoczęto uroczystą mszą świętą odprawioną przez księdza Adama Kapelusza, po której wszyscy udali się do szkoły .

Uroczystość uświetnili goście: wójt Gminy Zblewo Pan Krzysztof Trawicki, ksiądz Adam Kapelusz , Panowie radni: Mieczysław Kośnik i Jan Czubek oraz sołtysi. Najważniejsi jednak okazały się dzieci pięcio- i sześcioletnie, które były bardzo niecierpliwe i przestraszone. Dzięki wsparciu rodziców czuły się pewniej w nowym otoczeniu.

Gimnazjaliści krótką częścią artystyczną przypomnieli tragizm II wojny światowej, by wszyscy pamiętali, że historia, choćby była najokrutniejsza , powinna trwać w naszej pamięci!

Natomiast uczniowie młodszych klas wierszykami i piosenką pożegnali wakacje i powitali wrzesień oraz szkołę.

Wójt gminy Zblewo Pan Krzysztof Trawicki złożył wszystkim uczniom i nauczycielom życzenia z okazji nowego roku szkolnego.

Uczniowie podziękowali włodarzowi naszej gminy i Radzie Gminy Zblewo za wkład włożony w termomodernizację szkoły, budowę Orlika i rozwój naszych wsi.

Na ręce wójta złożono bukiet kwiatów , który jest dowodem sympatii szkoły i wiary w dalszą współpracę.

Po części artystycznej Pani Dyrektor Maria Tomana zapoznała wszystkich z planami na nowy rok szkolny. Następnie uczniowie udali się do klas na spotkania z wychowawcami.

Wszystkim w nowym roku szkolnym życzymy powodzenia i czekamy na wakacje.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz