poniedziałek, 23 września 2013

ZAPROSZENIA. KONIE! Hubertus - Sztumskie Pole, powożenie - Kwieki; Centrum Logistyczne w Kopytkowe



12 października 2013 roku Stowarzyszenie Miłośników Jazdy Konnej zaprasza na 14. Hubertus w Stajni ISKRA (Sztumskie Pole). Wzorem lat ubiegłych tradycyjnej gonitwie za lisem towarzyszyć będzie Towarzyski Konkurs w Skokach przez Przeszkody.

Uroczyste obchody dnia św. Huberta - patrona myśliwych, leśników i koniarzy, widowiskowe zawody, przejażdżki w siodle oraz wozem konnym po lesie - to część atrakcji zaplanowanych dla gości, którzy w sobotę 12 października zdecydują się odwiedzić ISKRĘ.
W tym dniu cała stadnina zostanie udostępniona dla odwiedzających, aby każdy z gości miał okazję oswojenia się z końmi i poznania zwyczajów panujących w stajni.







PROGRAM OBCHODÓW HUBERTUSA 2013
10.00 - rozpoczęcie, uroczysta odprawa, poszukiwanie lisa
11.00 - tradycyjna gonitwa hubertowska za lisią kitą
11.30 - 16.00 - Zawody w Skokach przez Przeszkody
18.00 - biesiada hubertowska
Przez cały dzień - atrakcje dla publiczności

Wszystkie atrakcje związane z końmi tego dnia będą absolutnie darmowe.
Istnieje możliwość uczestnictwa w biesiadzie oraz rezerwacji miejsc noclegowych z pełnym wyżywieniem - tel. 504 025 326.
Więcej informacji na stronie www.stajniaiskra.pl - zakładka "Aktualności"

Stajnia ISKRA - Sztumskie Pole, ul. Łąkowa 19 - SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Zaproszenie - pdf






Firma NETTO
zaprasza Pana Tadeusza Majewskiego (WIRTUALNE KOCIEWIE) na uroczyste otwarcie nowego Centrum Logistycznego w Kopytkowie - we wtorek, 1 października, o godzinie 11





Mistrzostwa Polski i zawody krajowe w powożeniu zaprzęgami do 27 do 29 września w Kwiekach koło Czerska

Trzy dni sportu, emocji i dzielnych koni w zaprzęgach!

Kaszubskie Stowarzyszenie Promowania Sportów Konnych w Kwiekach sezon 2013 zakończy widowiskowo. Do Kwiek zjadą z całej Polski specjaliści w dyscyplinie powożenia zaprzęgami.

Trzydniowe zawody powożeniowe składają się z trzech prób: próby ujeżdżenia, próby terenowej (maratonu) oraz próby zręczności.

Próba ujeżdżenia (pierwszy dzień zawodów - piątek) polega na wykonaniu określonych figur według programu, z którym zawodnicy muszą wcześniej się zapoznać. Ta część dyscypliny pokazuje posłuszeństwo koni i stopień ich wytrenowania.

Maraton (drugi dzień zawodów - sobota) składa się z kilku odcinków, każdy z nich ma określona normę czasu, której zawodnik nie może przekroczyć. Nie powinno się jechać ani za szybko, ani za wolno. Chodzi tutaj o racjonalne rozłożenie sił koni na cały dystans. W trakcie maratonu do pokonania jest od trzech do ośmiu przeszkód, które składają się z bramek oznaczonych literami A-F. Nieprzejechanie ich w określonej kolejności powoduje eliminację. Zawodnik ma do przejechania w zależności od klasy, w której startuje dystans od 8 do 19 km.



Maraton


Próba zręczności

Ostania próba, czyli zręczność (trzeci dzień zawodów - niedziela) polega na pokonaniu toru na którym porozstawiane są tzw. kegle, na których są położone piłeczki. Ta próba wymaga precyzji i szybkości. Wygrywa ten zawodnik, który przejedzie taki tor bez zrzucenia piłeczek w najlepszym czasie. Co ciekawe - nawet za zrzucenie kapelusza zawodnik otrzymuje punkty karne!


Próba zręczności



Na zawodach możemy spotkać zaprzęgi jednokonne, parokonne oraz czterokonne.

Celem współcześnie rozgrywanych konkursów powożenia jest sprawdzenie wartości użytkowej, wytrzymałości, dzielności, temperamentu i charakteru koni. Konkursy te mają również na celu kultywowanie tradycji powożenia jako istotnego elementu kultury narodowej.

Szczegółowy program widzowie mogą znaleźć na stronie organizatora: www.sportykonne.pl

Wstęp na zawody jest wolny. Warto więc spędzić czas na świeżym powietrzu podziwiając sportową walkę i piękne konie!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz