poniedziałek, 23 września 2013

ZAPROSZENIA. KONIE! Hubertus - Sztumskie Pole, powożenie - Kwieki; Centrum Logistyczne w Kopytkowe12 października 2013 roku Stowarzyszenie Miłośników Jazdy Konnej zaprasza na 14. Hubertus w Stajni ISKRA (Sztumskie Pole). Wzorem lat ubiegłych tradycyjnej gonitwie za lisem towarzyszyć będzie Towarzyski Konkurs w Skokach przez Przeszkody.

Uroczyste obchody dnia św. Huberta - patrona myśliwych, leśników i koniarzy, widowiskowe zawody, przejażdżki w siodle oraz wozem konnym po lesie - to część atrakcji zaplanowanych dla gości, którzy w sobotę 12 października zdecydują się odwiedzić ISKRĘ.
W tym dniu cała stadnina zostanie udostępniona dla odwiedzających, aby każdy z gości miał okazję oswojenia się z końmi i poznania zwyczajów panujących w stajni.PROGRAM OBCHODÓW HUBERTUSA 2013
10.00 - rozpoczęcie, uroczysta odprawa, poszukiwanie lisa
11.00 - tradycyjna gonitwa hubertowska za lisią kitą
11.30 - 16.00 - Zawody w Skokach przez Przeszkody
18.00 - biesiada hubertowska
Przez cały dzień - atrakcje dla publiczności

Wszystkie atrakcje związane z końmi tego dnia będą absolutnie darmowe.
Istnieje możliwość uczestnictwa w biesiadzie oraz rezerwacji miejsc noclegowych z pełnym wyżywieniem - tel. 504 025 326.
Więcej informacji na stronie www.stajniaiskra.pl - zakładka "Aktualności"

Stajnia ISKRA - Sztumskie Pole, ul. Łąkowa 19 - SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Zaproszenie - pdf


Firma NETTO
zaprasza Pana Tadeusza Majewskiego (WIRTUALNE KOCIEWIE) na uroczyste otwarcie nowego Centrum Logistycznego w Kopytkowie - we wtorek, 1 października, o godzinie 11

Mistrzostwa Polski i zawody krajowe w powożeniu zaprzęgami do 27 do 29 września w Kwiekach koło Czerska

Trzy dni sportu, emocji i dzielnych koni w zaprzęgach!

Kaszubskie Stowarzyszenie Promowania Sportów Konnych w Kwiekach sezon 2013 zakończy widowiskowo. Do Kwiek zjadą z całej Polski specjaliści w dyscyplinie powożenia zaprzęgami.

Trzydniowe zawody powożeniowe składają się z trzech prób: próby ujeżdżenia, próby terenowej (maratonu) oraz próby zręczności.

Próba ujeżdżenia (pierwszy dzień zawodów - piątek) polega na wykonaniu określonych figur według programu, z którym zawodnicy muszą wcześniej się zapoznać. Ta część dyscypliny pokazuje posłuszeństwo koni i stopień ich wytrenowania.

Maraton (drugi dzień zawodów - sobota) składa się z kilku odcinków, każdy z nich ma określona normę czasu, której zawodnik nie może przekroczyć. Nie powinno się jechać ani za szybko, ani za wolno. Chodzi tutaj o racjonalne rozłożenie sił koni na cały dystans. W trakcie maratonu do pokonania jest od trzech do ośmiu przeszkód, które składają się z bramek oznaczonych literami A-F. Nieprzejechanie ich w określonej kolejności powoduje eliminację. Zawodnik ma do przejechania w zależności od klasy, w której startuje dystans od 8 do 19 km.Maraton


Próba zręczności

Ostania próba, czyli zręczność (trzeci dzień zawodów - niedziela) polega na pokonaniu toru na którym porozstawiane są tzw. kegle, na których są położone piłeczki. Ta próba wymaga precyzji i szybkości. Wygrywa ten zawodnik, który przejedzie taki tor bez zrzucenia piłeczek w najlepszym czasie. Co ciekawe - nawet za zrzucenie kapelusza zawodnik otrzymuje punkty karne!


Próba zręcznościNa zawodach możemy spotkać zaprzęgi jednokonne, parokonne oraz czterokonne.

Celem współcześnie rozgrywanych konkursów powożenia jest sprawdzenie wartości użytkowej, wytrzymałości, dzielności, temperamentu i charakteru koni. Konkursy te mają również na celu kultywowanie tradycji powożenia jako istotnego elementu kultury narodowej.

Szczegółowy program widzowie mogą znaleźć na stronie organizatora: www.sportykonne.pl

Wstęp na zawody jest wolny. Warto więc spędzić czas na świeżym powietrzu podziwiając sportową walkę i piękne konie!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz