wtorek, 14 października 2014

ANNA PRZYBYLSKA. Czego w Starogardzie chcieliby młodzi

Od początku września w starogardzkich gimnazjach i szkołach gimnazjalnych trwają trójstopniowe konsultacje prowadzone przez Młodzieżową Radę Miasta. Celem konsultacji jest ujęcie młodzieżowej inwestycji w budżecie miasta na rok 2015.

Na początku konsultacji, Radni przeprowadzali "burzę mózgów" wśród uczniów wyżej wymienionych szkół. Miało to na celu wstępne zbadanie potrzeb młodzieży. Tak też, młodzież zaproponowała, aby wśród możliwych do realizacji inicjatyw młodzieżowych znalazły się: rozbudowa miejskiej sieci WI-FI, centrum spotkań młodzieżowych, darmowe kursy języków obcych, rozbudowa skateparku oraz powstanie nocnej linii autobusowej w piątki i soboty.

Realnych propozycji zaproponowanych przez młodzież było 5. Jednakże nasze konsultacje prowadzą do wybrania tej jednej, najlepszej inwestycji. Tak też od 07.10-13.10, 2999 uczniów spośród 4 840 zagłosowało w ankietach wybierając 1 z 5 możliwych inwestycji. Na pierwszym miejscu uplasowała się rozbudowa miejskiej sieci WI-Fi, na drugim - powstanie nocnej linii autobusowej, a na trzecim miejscu- darmowe kursy języków obcych. Warto wspomnieć, że frekwencja wynosiła 62%, a aż 1393 osoby spośród wszystkich głosujących wybrało rozbudowę miejskiej sieci WI-Fi.

Czy miejska sieć Wi- Fi rzeczywiście okaże się inicjatywą pożądaną przez młodzież? To okaże się 20.10.2014 godz. 16.00, s.102 UM) na spotkaniu przedstawicieli Rad Samorządów Uczniowskich wszystkich szkół z Radnymi MRM i innymi zaproszonymi gośćmi, którzy bacznie przyjrzą się wszystkim trzem inwestycjom i przeprowadzą szczegółową analizę SWOT. Następnie wspólnie wybierzemy jedną, najlepszą inwestycję. Na ostatnie spotkanie dot. konsultacji zapraszamy także wszystkich innych zainteresowanych.

Zapraszamy do odwiedzania naszego fanpage na facebooku i śledzenia naszej (nie tylko konsultacyjnej) działalności .

Anna Przybylska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz