poniedziałek, 6 października 2014

KRONIKA POLICYJNA - 6.10.2014 R.

Starogard Gdański dnia 06.10.2014r.

KRONIKA
o przestępstwach i wydarzeniach zgłoszonych przez jednostki podległe KPP Starogard Gd. od 28.09.2014 godz. 00:00 do 06.10.2014 godz. 00:00.

NIETRZEŹWI KIERUJĄCY

28.09.2014 godz. 04:01, KLONÓWKA
Funkcjonariusze z KPP w Starogardzie Gd. zatrzymali Krystiana L. (zam. pow. gdański), który kierując audi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni na pobocze, gdzie pojazd dachował. Badanie trzeźwości wykazało, że kierowca audi był nietrzeźwy - 0,78 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

28.09.2014 godz. 17:00, KOPYTKOWO,
Policjanci zatrzymali ROMANA S. (zam. pow. starogardzki), który kierował volvo w stanie nietrzeźwym - 0,26 mg/l.

03.10.2014 godz. 22:14, STAROGARD GD. ul. SIKORSKIEGO
Policjanci ze Starogardu Gd. zatrzymali WALDEMARA S. (zam. Niemcy) , który kierował oplem w stanie nietrzeźwym - 1,10 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

05.10.2014 godz. 17:10, KOKOSZKOWY ul. SZKOLNA
Funkcjonariusze z drogówki zatrzymali Tomasza R.( zam. pow. starogardzki), który kierował osobowym fordem w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało - 0,61 mg/l.

05.10.2014 godz. 01:22, STAROGARD GD. ul. ALEJA NIEPODLEGŁOŚCI
Policjanci z KPP w Starogardzie Gd. zatrzymali Artura W. (zam. pow. starogardzki), który kierował audi w stanie nietrzeźwości - 1,18 mg/l.

05.10.2014 godz. 19:00, STAROGARD GD. ul. KOŚCIUSZKI
Funkcjonariusze z RPI KPP w Starogardzie Gdańskim zatrzymali Stanisława M. ( zam. pow. starogardzki), który kierował osobowym volkswagenem w stanie nietrzeźwości - 0,56 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

PRZESTĘPSTWA NARKOTYKOWE

29.09.2014 godz. 04:29, KOŹMIN,
Policjanci ze Skarszew zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie środki odurzające w postaci amfetaminy.

WYPADKI DROGOWE

01.10.2014 godz. 19:36, STAROGARD GD. ul. LUBICHOWSKA
Na skrzyżowaniu ul. Lubichowskiej i Al. Niepodległości kierująca samochodem marki Hyundai nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu kierującemu fordem, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Kierujący pojazdami z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że uczestnicy wypadku byli trzeźwi

03.10.2014 godz. 09:23, STAROGARD GD. ul. KOŚCIUSZKI
Kierujący volkswagenem potrącił pieszą, która wyszła zza stojącego pojazdu. W wyniku zdarzenia kobieta doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

04.10.2014 godz. 19:46, ZBLEWO ul. KOŚCIERSKA
Kierujący volkswagenem na prostym odcinku drogi omijając rowerzystę zjechał z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku wypadku kierujący z ogólnymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Kierujący pojazdem był trzeźwy.


STAROGARD GDAŃSKI - ROZMAWIAŁ PRZEZ TELEFON I STRACIŁ PRAWO JAZDY

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali nietrzeźwego 57-latka, który kierował osobowym volkswagenem. Mężczyzna stracił już swoje prawo jazdy. Dodatkowo funkcjonariusze ukarali kierującego mandatem karnym za korzystanie z telefonu komórkowego w czasie jazdy. W najbliższym czasie mieszkaniec powiatu starogardzkiego stanie przed sądem, gdzie odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

W sobotę wieczorem policjanci patrolujący miasto zauważyli na ulicy Kościuszki kierowcę osobowego volkswagena, który w czasie jazdy rozmawiał przez telefon komórkowy. Policjanci zatrzymali to auto do kontroli drogowej.
Podczas rozmowy z 57-letnim kierującym funkcjonariusze wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec powiatu starogardzkiego jest nietrzeźwy. Urządzenie wskazało ponad promil alkoholu w organizmie.
Mundurowi udaremnili mężczyźnie kontynuowanie dalszej jazdy oraz wystawili pokwitowanie za zatrzymane uprawnienia do kierowania. Dodatkowo 57- latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 200 zł za korzystanie podczas jazdy z telefonu komórkowego.
W najbliższym czasie mężczyzna zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut dotyczący kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym. Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.


SKÓRCZ - ZATRZYMANY NIETRZEŹWY MOTOROWERZYSTA

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał motorowerzysta, którego wczoraj zatrzymali policjanci ze Skórcza i udaremnili mu dalszą jazdę. 21-latek miał problemy z utrzymaniem równowagi. Teraz odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwym. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci, którzy w nocy z soboty na niedzielę patrolowali ulice Skórcza zauważyli wyjeżdżającego ze stacji paliw motorowerzystę. Sposób jazdy wskazywał, że kierowca tego pojazdu może być nietrzeźwy. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej.
Podczas badania trzeźwości okazało się, że 21-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego ma w swoim organizmie ponad 3 promile alkoholu. Policjanci udaremnili mu dalszą jazdę.
W najbliższym czasie zatrzymany przez funkcjonariuszy mężczyzna stanie przed sądem, gdzie odpowie za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwym. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz