poniedziałek, 6 października 2014

PELPLIN. KOBRANOCKA i inne (newsletter Miejskiego Domu Kultury)

Z życia Orkiestry Dętej

28 września 2014 Pelplińska Orkiestra Dęta pod kierunkiem Tadeusza Negowskiego wzięła udział w dorocznych uroczystościach ku czci ofiar II wojny światowej (1939-1945) w Lesie Szpęgawskim.

We wrześniu tego roku Orkiestra rozpoczęła już siódmy sezon swojej działalności. Przyjmujemy chętnych do gry na instrumentach dętych i perkusyjnych. Zapewniamy nieodpłatną naukę gry pod kierunkiem instruktorów oraz instrumenty. Kontakt z dyrektorem Ośrodka Kultury lub bezpośrednio z kapelmistrzem Orkiestry. Więcej

Z życia Zespołu Pieśni "Oj-toto"

Już trzeci rok działalności rozpoczął Zespół Pieśni "Oj-toto" pod kierunkiem Marii Sikory. W zespole śpiewa dziesięć pań z terenu naszej gminy przy akompaniamencie kilku muzyków. Zespół jest otwarty i przyjemnie chętnych do śpiewania. Panie ćwiczą w Ośrodku Kultury w każdy wtorek po południu. Warto przypomnieć, że na Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych w Piasecznie w sierpniu tego roku, Zespół zdobył I miejsce w kategorii "Pieśni" (zobacz)

Koncert akordeonistów

W piątek 3 października 2014 w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się koncert Orkiestry Akordeonistów z Dauwgawpiłs (Łotwa). W orkiestrze pod dyrekcją Tatiany Saratowej zagrały 22 osoby. Przepiękne brzmienie instrumentów, niezwykle wysoki poziom wykonania oraz ambitny dobór repertuaru, sprawiły, że koncert był prawdziwą ucztą dla ducha. Więcej

Kino w Pelplinie

W minioną sobotę 4 października 2014 do Pelplina zawitało Objazdowe Kino ORANGE. W sali Miejskiego Ośrodka Kultury widzowie mogli obejrzeć najnowsze produkcje filmowe: Miasto 44, Wakacje Mikołajka, Pszczółka Maja, Wojownicze Żółwie Ninja oraz Służby specjalne. Z oferty skorzystało 290 widzów.

Zajęcia artystyczne i językowe

Z końcem września i początkiem października w Ośrodku Kultury rozpoczęły się cykliczne zajęcia artystyczne: taneczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych; aerobic dance, plastyczne, teatralne, wokalne, ogólnoartystyczne dla dzieci, nauki gry na gitarze, nauki gry na instrumentach dętych i perkusyjnych, haftu i szydełkowania oraz zajęcia nauki języka włoskiego i hiszpańskiego. Na niektóre zajęcia można się jeszcze zapisać. Szczegóły na naszej stronie http://www.mok.pelplin.pl oraz u pracowników Ośrodka Kultury (tel. 58 5361452; 601 203 019). Zapraszamy!

W najbliższym czasie …

Teatr dla dzieci

7 października 2014 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie wystawiony zostanie spektakl dla dzieci pt. "Witaminowa przygoda", w wykonaniu aktorów teatru z Poznania. Organizatorem przedstawienia jest Agencja Artystyczna ATRYBUT.

Godziny wystawienia spektaklu: 9:00; 11:00

Cena biletu: 12 zł

Zamówienia i sprzedaż biletów: Justyna Steinka - tel. 512 661 710

jsteinka@atrybut.com.pl

Informacje: http://www.atrybut.com.pl

Koncert zespołu KOBRANOCKA

23 października 2014 r. (czwartek) godz. 19.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbędzie się koncert zespołu KOBRANOCKA.

Bilety do nabycia w Ośrodku Kultury, ul. Kościuszki 2a w Pelplinie, w cenie 15 zł/os lub bezpośrednio przed koncertem (jeśli będą jeszcze wolne miejsca). Więcej

Konkurs plastyczny "Kiedy myślę Polska"

Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie serdecznie zaprasza do udziału w konkursie plastycznym pt: "Kiedy myślę Polska", który organizowany jest w związku z 96. rocznicą Odzyskania Niepodległości Polski.

Celem konkursu jest edukacja patriotyczna i obywatelska dzieci i młodzieży, pielęgnowanie polskości i tradycji narodowej. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz uczniów szkół specjalnych, wychowanków świetlic terapeutycznych i ośrodków terapii zajęciowej (bez ograniczeń wiekowych) z terenu gminy Pelplin.

Termin dostarczenia prac konkursowych upływa z dniem 3 listopada 2014 r. godz. 15.00. Więcej

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz