sobota, 4 października 2014

Kociewiacy – Honorowi Dawcy Krwi oraz członkowie PCK zdystansowali w tym roku...
Już po raz piąty mieszkańcy powiatu starogardzkiego uczestniczyli w Ogólnopolskim Rajdzie Samochodowym Honorowych Dawców Krwi. Kociewiacy - Honorowi Dawcy Krwi oraz członkowie PCK zdystansowali w tym roku w wielu konkurencjach pozostałe załogi uczestniczące w rajdzie.

Trasa Rajdu przebiegała na odcinku 85 km, a przejazd wymagał od uczestników nie tylko umiejętności bezpiecznego i sprawnego prowadzenia auta, perfekcyjnych manewrów na placu na czas, ale także dodatkowych zręczności i sprawności oraz wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy, znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy o regionie, na terenie którego rajd przebiegał.

Na trasę rajdu wyjechały 34 załogi, każda z nich złożona z 3 osób.

Kociewie reprezentowali:

- Barbara Kaletha-Zys (psycholog Polmed i PSP nr 1 w Starogardzie Gdańskim)

- Jarosław Bartoszewski (dyrektor Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Swarożynie)

- Teresa Łudczak (księgowa "Zajazd Bachus")

- Iwona Zys (studentka psychologii (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy)

Kociewiacy wrócili do domu z licznymi trofeami. W poszczególnych kategoriach i konkurencjach nasi Honorowi Dawcy Krwi zdobyli między innymi (na 34 załogi z całej Polski):

- II miejsce w klasyfikacji generalnej

- II miejsce w kategorii pań - Barbara Kaletha-Zys

- III miejsce w kategorii pilotów - Iwona Zys

- I miejsce w Konkursie Wiedzy o Polskim Czerwonym Krzyżu i Honorowym Krwiodawstwie - Barbara Kaletha-Zys

- II miejsce w konkursie wiedzy o regionie - Jarosław Bartoszewski

- III miejsce w Konkursie Wiedzy o Regionie - Barbara Kaletha-Zys

- III miejsce na hasło rajdowe - Iwona Zys

Barbara Kaletha-Zys otrzymała również nagrodę szczególną za zaangażowanie i pomoc w krzewieniu akcji Honorowego Krwiodawstwa w Polsce. Oprócz 4 złotych pucharów nasi Kociewiacy otrzymali jako nagrody w konkursach: sokowirówkę, czajnik, rower, biżuterię, apteczki do udzielania pierwszej pomocy.

Pani B. Kaletha-Zys z okazji 55-lecia Honorowego Krwiodawstwa w Gdańsku otrzymała 14 grudnia 2013 roku z rąk Przewodniczącego Rady Krajowej HDK PCK Sławomira Kaczyńskiego medal "Kobieta dla Honorowego Krwiodawstwa" za wieloletnią aktywną działalność na rzecz rozwoju Ruchu Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża.

Mimo iż rajd odbywał się w oddalonym od nas województwie lubuskim, nasi sponsorzy stanęli na wysokości zadania. Wśród nich: Wiceminister Zdrowia Sławomir Neumann; Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim; EGA Sp. z o.o. Sp. Komandytowa; Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe "HEROLD" Teresa, Arkadiusz, Edmund Herold; Trefl SA; GZELLA POLAND Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością S.K.A. Oprócz dobrej zabawy i sportowej rywalizacji, zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy rajdu mieli na celu promowanie idei krwiodawstwa, a w szczególności:

- popularyzację idei honorowego krwiodawstwa i zasad czerwonokrzyskich w społeczeństwie,

- upowszechnianie wiedzy na temat pierwszej pomocy przedmedycznej i zasad związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego,

- integrację środowisk honorowych dawców krwi PCK i krzewienie zdrowego stylu życia, sportu, rekreacji oraz turystyki samochodowej.
Gaszenie pożaru I plan Iwona Zys (studentka psychologii), Jarosław Bartoszewski (dyrektor ZSAiO Swarożyn)

Barbara Kaletha-Zys na siłowni (konkurencja sprawnościowa)Teresa Łudczak ("Zajazd Bachus" - konkurencja sprawnościowa)


Kociewiacy i przyjaciele


Kociewiacy - Załoga nr 16: Jarosław Bartoszewski (dyrektor ZSAiO Swarożyn), Iwona Zys (studentka psychologii), Teresa Łudczask (z tyłu - księgowa Zajazd Bachus); Załoga nr 15: Jacek Rzepkowski (wiceprezes HDK), Barbara Kaletha-Zys (psycholog Polmed i PSP nr 1 Starogard Gdański), Wojciech Stempak (doradca finansowy)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz