niedziela, 24 stycznia 2010

Młodzi-STG. Nałóg - gry kopmuterowe, internet

Każdy z nas ma coś, co uwielbia. Niestety w znacznej części ulubiona rzecz staje się... nałogiem. Ciężka i trudna "dolegliwość".Jaki rodzaj przybiera uzależnienie? Zazwyczaj w formie papierosów, alkoholu bądź narkotyków. Powstaje nowe, równie niebezpieczne. Gry komputerowe lub internet. Przybiera to rodzaj przeróżnych zachowań (przemoc wobec rodziców, rodzeństwa lub kolegów). Rodzice, mimo iż widzą zachowanie swojego dziecka, nie reagują, bo chcą uniknąć sporów. Robiąc w ten sposób zezwalają mu na to.

Sam miałem problem z grą komputerową. Jest to bardzo niekorzystne dla nałogowca, jak i rodziny. Wszystkie rzeczy podporządkowuje się tak, aby znaleźć czas na pogranie. Przestaje się interesować sprawami podstawowymi typu: utrzymywanie kontaktów z przyjaciółmi, a nawet o chodzenie do szkoły, tzw. NO LIVE! Oczywiście, bardzo trudno sobie "odpuścić". Wymaga to olbrzymiej siły woli, lecz także wsparcia przyjaciół bądź rodziny.

Pomyślmy, czy znamy osobę, której potrzebna jest tego rodzaju pomoc. Pewnie nikt o tym nawet nie wspomniał. Kolega, który może w tej chwili siedzi przed kompem i nie zważa na swoje oceny ani stosunki wobec znanych mu ludzi...

Michał Gdaniec

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz