poniedziałek, 11 stycznia 2010

Starogard Gd. Okradli wolontariusza

11.01. Wczoraj około godz.: 16.40 podczas XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dwóch sprawców w wieku około 17-18 lat okradło kwestującego wspólnie z rówieśnikiem 11-latka.


Do zdarzenia doszło w Starogardzie Gdańskim na ulicy Hallera w pobliżu rynku, gdzie do stojących wolontariuszy podeszło dwóch mężczyzn, którzy zabrali jednemu z chłopców puszkę.

Policja ustaliła, że sprawcy tej kradzieży mieli około 17-18 lat i 175-180 cm wzrostu. Obaj byli średniej budowy ciała. Na głowach założone mieli czapki, a twarze zasłonięte szalikami. Jeden ze sprawców posiadał kurtkę z kapturem obszytym kożuszkiem. Po zabraniu puszki złodzieje uciekli w kierunku ulicy Kanałowej.


Na pochwałę zasługuje tutaj postawa okradzionych wolontariuszy, którzy bez zbędnej zwłoki, natychmiast zadzwonili na policję. W tym czasie w pobliżu znajdował się patrol dzielnicowych, który dotarł na miejsce zaraz po otrzymaniu telefonicznego zgłoszenia. Niestety pomimo natychmiastowej reakcji na zgłoszenie nie udało się zatrzymać sprawców tej kradzieży. Jak wynika z ustaleń w skradzionej puszcze znajdowało się około 50-60 zł.


Jest to pierwsze tego typu zdarzenie w naszym powiecie. Do tej pory podczas wcześniejszych finałów Orkiestry Świątecznej Pomocy policjanci nie odnotowali takich kradzieży.


Policja apeluje o przekazywanie wszelkich informacji, które mogą przyczynić się do zatrzymania sprawców tej kradzieży.

Informacje te można przekazać anonimowo dzwoniąc pod numer telefonu zaufania (58) 737 04 44


mł. asp. Marcin Kunka
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz