wtorek, 19 stycznia 2010

Z Policji. Z 2 PROMILAMI ROZBIŁ DWA POJAZDY

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca osobowego volkswagena, który wczoraj po pijanemu spowodował kolizję drogową zderzając się z dwoma innymi pojazdami. Mężczyzna stracił już swoje prawo jazdy, a niebawem odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwym i spowodowanie kolizji drogowej.Wczoraj około godz.: 16.20 dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej, w której uczestniczyły jednocześnie aż 3 pojazdy. Do zdarzenia doszło na drodze prowadzącej ze Starogardu do Kolincza.

Pracujący na miejscu policjanci z drogówki ustalili, że 32-letni kierowca golfa zjechał na przeciwną stronę drogi, gdzie uderzył w jadącego forda mondeo. Następnie kierowany przez mieszkańca Starogardu volkswagen uderzył w fiata sienę. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Podczas wykonywanych na miejscu czynności okazało się, że 32-letni mężczyzna spożywał wcześniej alkohol. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2 promile. Policjanci zatrzymali prawo jazdy należące do nietrzeźwego sprawcy kolizji. Mężczyzna niebawem stanie przed sądem, gdzie odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwym. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto odpowie za spowodowaną kolizję drogową.mł. asp. Marcin Kunka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz