środa, 6 stycznia 2010

Smętowo Graniczne. WIGILIJNE PODSUMOWANIE LEKKOATLETÓW

Podsumowanie sezonu lekkoatletów ze Smętowa odbyło się 18 grudnia 2009 r. w sali GOKSiR, które było również okazją do spotkania opłatkowego. Koniec roku zaczyna być tradycją dla klubu do podsumowania, pochwał i szeregu innych rzeczy mających na celu wyciągnięcie wniosków z tego, czego udało się dokonać na przestrzeni całego sezonu. Rok 2009 będziemy z pewnością wspominać, jako ten, w którym LLKS Smętowo wyraźnie zaznaczył swoją obecność w powiecie starogardzkim.


Na spotkaniu zjawili się członkowie Zarządu LLKS, rodzice, nasi współpracownicy oraz licznie zgromadzeni zawodnicy. Bardzo ważna była obecność rodziców naszych lekkoatletów, którzy coraz bardziej angażują się w życie klubowe, wspierając swoje pociechy.
Tradycyjnie wręczono statuetki najlepszym zawodnikom za osiągnięcia medalowe
w powiecie oraz awanse na Mistrzostwa woj. pomorskiego w biegach przełajowych. Po raz pierwszy uhonorowano także zwycięzców plebiscytu internetowego na najpopularniejszych lekkoatletów LLKS Smętowo. W gronie dziewcząt zwyciężyła Dagmara Openkowska,
a wśród chłopców tryumfował Tomasz Kotowski. Po części formalnej zebrania odbyła się wigilia klubowa, podczas której życzyliśmy sobie udanego sezonu 2010.
W roku 2009 zawodnicy klubu reprezentowali Smętowo Graniczne w 32 zawodach sportowych: okolicznościowych biegach ulicznych i przełajowych, mityngach, imprezach mistrzowskich różnego szczebla, zdobywając łącznie kilkadziesiąt medali. Z imprez mistrzowskich na szczeblu powiatowym wróciliśmy z 5 medalami, licząc tylko starty indywidualne. Aż 6 zawodników zanotowało awans na Szkolne Mistrzostwa Woj. Pom., które odbędą się w kwietniu w Człuchowie. Medaliści LLKS Smętowo: Dagmara Openkowska, Daria Kufta, Tomasz Kotowski, Filip Siuda oraz Przemysław Wawrzonkowski. Widoczny jest więc wyraźny progres. Sukcesy na arenie wojewódzkiej to kwestia czasu. Być może już w przyszłym roku nasi podopieczni zdobędą medale pomorskich czempionatów?
Jesteśmy jednym z niewielu klubów la w powiecie starogardzkim. Również borykamy się z wieloma problemami. Bolączką jest brak sprzętu i odpowiedniej infrastruktury czy środków finansowych. Bieżna żużlowa, którą posiadamy już dawno nie nadaje się do użytku. Szansą może być wykorzystanie słynnych już orlików, teraz tworzonych z bieżnią syntetyczną, dostosowaną do potrzeb naszego środowiska - oto z pewnością będziemy zabiegać by stworzyć 4 torową bieżnię tartanową już w roku 2011. To jednak w dużej mierze uzależnione jest od aktywności i woli władz lokalnych. Bardzo ważna jest jednak dla nas pomoc Urzędu Gminy w Smętowie, Starostwa Powiatowego w Starogardzie czy Urzędów: Marszałkowskiego i Wojewódzkiego skąd napływa pomoc dla klubu. Klub wciąż poszukuje głównego sponsora, dzięki któremu nasi zawodnicy będą mogli się dalej rozwijać.

LLKS Smętowo jest również pomysłodawcą wielu imprez, w tym Grand Prix Czwartków Lekkoatletycznych. Jedną z ciekawszych inicjatyw, która odbyła się pod koniec sierpnia tego roku była Pielgrzymka Biegowa do Sanktuarium Matki Bożej w Piasecznie, wzięło w niej udział ok. 30 osób, w tym zawodnicy, kilkoro rodziców i osób aktywnych
z terenu gminy. Ostatnio na łamach GK pisaliśmy też o Mikołajkowym Marszu Zdrowia. Gdzieś w planach LLKS Smętowo rodzi się pomysł zorganizowania widowiska sportowego jakiego jeszcze nie było na całym Kociewiu! Mowa o maratonie ze Starogardu do Smętowa (lub z metą w Starogardzie) pn. "Maraton Ziemi Kociewskiej", przebiegający prze 5 gmin naszego powiatu! Jest to jednak ogromne przedsięwzięcie logistyczne, wymagające kilkunastu miesięcy przygotowań, nie wspominając o kosztach. Na razie warto jednak wspomnieć, że 6 marca 2010 roku w Smętowie odbędą się Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego w biegach przełajowych oraz bieg seniorów "Kros smętowski". Będzie to największa dotychczas rozegrana impreza sportowa w gminie Smętowo, w której wystartuje ok. 500 zawodników z pomorskiego i kujawsko - pomorskiego, walcząc o tytuły mistrzowskie. Imprezę przyznał Pomorski Związek Lekkiej Atletyki na ostatnim zebraniu Zarządu w dniu 19 grudnia, na którym to uchwalano kalendarz imprez na rok 2010. Głównym organizatorem będzie właśnie LLKS Smętowo Graniczne. Wsparcie organizacyjne i finansowe zagwarantowała już pani wójt Gminy Smętowo - Zofia Kirszenstein. Jest to wielkie wyróżnienie dla Smętowa Granicznego, a tym bardziej całego środowiska lekkoatletycznego. - informuje Prezes Henryk Główczewski.
Na koniec Zarząd LLKS "Ziemi Kociewskiej" Smętowo składa podziękowania wszystkim współpracującym z nami w roku 2009. Nasz sukces jest również waszym sukcesem!
(kn)

www.goksirsmetowo.pl/sport.html

SPRAWOZDANIE MERYTORYCZNE - PDF

Zdjęcia

Zdjęcia:
Dominika Nowakowska, Alicja Went, Mariusz Kozłowski


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz