środa, 13 stycznia 2010

XVIII finał WOŚP w Zblewie


Zespół Szkół Publicznych w Zblewie

Szef sztabu: Longina Tomaszewicz

Zblewscy wolontariusze dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz pierwszy poszli kwestować na ulice 15 lat temu. Był to III finał - 8 stycznia 1995 roku. Zbieraliśmy wówczas środki na zakup sprzętu dla klinik onkologicznych.Wszystko wtedy było niemal inne - inne puszki (robiliśmy je sami z plastikowych butelek po napojach), inne identyfikatory, ale do dzisiaj niezmiennie - w chłodzie i śnieżycy z nami są zawsze nasi niezawodni, życzliwi mieszkańcy. I tak jest niezmiennie przez lata. Przy organizacji III finału pracowała z nami śp. pani Alicja Koziatek.

Na rzecz XVIII Finału WOŚP pracowało 21 wolontariuszy, którzy łącznie zebrali w puszkach 2 600 złotych. Pierwsi wolontariusze na terenie przed kościołem byli już przed godziną 7:00 rano. Najwięcej pieniędzy udało się zebrać uczniowi Adrianowi Gumińskiemu. W jego puszce było aż 420 zł. Wszędzie wolontariuszy było pełno, a kwestowali na rzecz tych, których doświadczył los - dla dzieci z chorobami onkologicznymi. Swój wkład w organizację XVIII finału WOŚP mieli również nauczyciele, pracownicy obsługi, rodzice, uczniowie oraz przedszkolaki.

Impreza kończąca XVIII Finał WOŚP w tym roku miała miejsce w Zespole Szkół Publicznych w Zblewie.

Ci, którzy nas odwiedzili, na pewno nie żałują ani czasu, ani środków finansowych. Dla wszystkich grali i tańczyli młodzi artyści - to dla ducha, a dla ciała była gorąca kawa i herbata, pyszne ciasta i bigos.

Można było zmierzyć ciśnienie krwi, zbadać poziom cukru, zrobić manicure. Dzieci mogły radośnie spędzić czas na placu zabaw "Radosnej szkoły". W świetlicy szkolnej odbywała się loteria fantowa.

Dopisali jak zwykle hojni sponsorzy - Wójt Gminy Zblewo Krzysztof Trawicki, Zastępca Wójta Artur Herold, Bank Spółdzielczy w Zblewie, FPH Konewka i Spółka Piekarnia, Kropidłowski Piotr Piekarnia, cukiernia, Sam 34, Masarnia Herold - Teresa, Arkadiusz i Edmund Herold, Gminny Ośrodek Kultury w Zblewie, M. Herold, D. Burczyk , M. Tarakan, J. Dzierżak, R. Mokwa, P. Birna, E. Barca, S. Belicka, Polmed Zblewo, Firma Handlowo-Usługowa z Wolentala.

Tradycyjnie Finał zakończył się światełkiem do nieba.

Mimo niesprzyjającej aury zebraliśmy 6 399,70 zł.

Do zobaczenia za rok, na XIX finale.

Zdjęcia

Fot Jacek Gadecki
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz