niedziela, 24 stycznia 2010

Spotkało się "Kociewie na 4 kopyta"


W poniedziałek 18 stycznia w Wyższej Szkole Polityki Społecznej i Gospodarczej
w Starogardzie Gdańskim odbyła konferencja podsumowująca dotychczasowy rozwój i promocję turystyki jeździeckiej w naszym regionie.

Na zaproszenie Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE oraz Stowarzyszenia Gmin Kociewsko-Borowiackich "Bór" mimo bardzo niesprzyjających warunków pogodowych przybyło blisko połowa reprezentantów kociewskiego biznesu hippicznego. Gośćmi byli także reprezentanci najważniejszych samorządów oraz przedstawiciele Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Autorzy oraz koordynatorzy prac przedstawili głównie ubiegłoroczne, ale i w skrócie wcześniejsze efekty swej aktywności. W pięciu prezentacjach została przedstawiona pełna historia przedsięwzięcia: od pomysłu, przez proces długotrwałych, żmudnych, ale rodzących owoce konsultacji, po realizacje zadań w terenie i wstępną promocję marki, a skończywszy na perspektywach udanej ewolucji "K4K".


Wszyscy zebrani mogli dowiedzieć się o początkach koncepcyjnych, które za razem były pierwszym przejawem udanego, wielostronnego porozumienia różnorakich podmiotów, które to porozumienie zainicjowało właśnie SGK-B "Bór". Gminy, nadleśnictwa, zarządcy dróg oraz prywatni przedsiębiorcy połączyli swe siły dla "Kociewia na 4 kopyta".

LOT KOCIEWIE zaprezentowało widzom i słuchaczom, jak inwentaryzowało osobiście wszystkie stadniny, kwatery agroturystyczne, hotele i wszystkie inne obiekty końsko związane
z Kociewiem. Pracownicy biura przedstawili wydawnictwa, które zostały opracowane na bazie zebranego materiału: merytoryczne sprawozdanie oraz reklamowy przewodnik turystyki końskiej. Ten ostatni miał swoją prapremierę w październiku ubiegłego roku na XX Międzynarodowych Targach Tour Salon 2010 w Poznaniu. LOT KOCIEWIE stworzył także profesjonalną mapę promocyjną końskiej rekreacji oraz otworzył stronę internetową www.konie.kociewie.eu

To wirtualnie, a co na szlakach? Tego lata i tej jesieni LOT KOCIEWIE efektownie i zgodnie z wszystkim standardami oznakował 120 km szlaku konnego.

Dwa ostatnie wystąpienia prelegentów były skupione na dalszej i bliższej przyszłości. Rysują się w niej wyraźnie perspektywy rozwoju zarówno internetowej, jak i tradycyjnej wydawniczej promocji krzepnącego produktu turystycznego. Dalsze znakowanie zaprojektowanych już tras to także mamy nadzieję melodia najbliższych chwil. Jest marka, więc pora na długotrwałą profesjonalną pracę koncepcyjną i realizatorską.

Tyle w prezentacjach i wykładach zaproszonych prelegentów. W odzewie z audytorium kociewskich koniarzy wyraźnie słyszalna była chęć ponownego spotkania wczesną wiosną. Wtedy to "zarządcy" projektu postarają się pochwalić kolejnymi wynikami. Wiosenne spotkanie i kolejne przybiorą jednak formę warsztatów z rozwoju turystyki konnej na Kociewiu, tak aby wspólnie
w burzy mózgów proces kreacji kontynuować, przechodząc płynnie z początkowego stępu
w następujący po nim solidny kłus.

Wszystkich szczegółowych informacji na temat tego oraz wielu innych swoich i partnerów przedsięwzięć rozwoju turystyki kociewskiej udziela oraz wiele materiałów informacyjno-reklamowych przekaże:


Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE

Kociewski Ośrodek Informacji Turystycznej

Ul. 30 Stycznia 4

83-110 Tczew

tel. 058 531 37 41

info@kociewie.eu


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz