środa, 6 stycznia 2010

Z Policji. Poszukiwany 3 listami gończymi... Inne

5.01.2010r. STAROGARD GDAŃSKI - POSZUKIWANY 3 LISTAMI GOŃCZYMI TRAFIŁ DO ARESZTU

Wczoraj przed południem policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali osobę poszukiwaną 3 listami gończymi. Wobec zatrzymanego mężczyzny starogardzka prokuratura wszczęła aż 6 poszukiwań w celu ustalenia miejsca pobytu, a Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim wydał nakaz doprowadzenia do najbliższego aresztu śledczego.

Wczoraj przed godz.: 11.00 policjanci ze starogardzkiej komendy otrzymali informację o tym, że w jednym z urzędów na terenie miasta może przebywać poszukiwana przez policję osoba. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce zatrzymali 35-letniego mężczyznę.

Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że mieszkaniec Starogardu poszukiwany jest 3 listami gończymi.

Dodatkowo miejscowa prokuratura wszczęła przeciwko niemu aż 6 poszukiwań w celu ustalenia miejsca pobytu, a Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim wydał nakaz doprowadzenia do najbliższego aresztu śledczego.

Poszukiwany od 2001 roku mężczyzna odpowie teraz za popełnione wcześniej kradzieże z włamaniem i przestępstwa przeciwko mieniu.

Po zatrzymaniu przez policję ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości mężczyzna trafił do aresztu śledczego, gdzie oczekiwać będzie na dalsze decyzje sądu i prokuratury.


ZA ZNISZCZENIE MIENIA TRAFILI DO POLICYJNEGO ARESZTU

W ciągu minionej doby policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali dwie osoby, które zniszczyły mienie należące do drugiej osoby. Do policyjnego aresztu trafiła kobieta, która zarysowała lakier na masce samochodu oraz mężczyzna, który wybił dwie szyby w oknie mieszkania. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Dwie osoby, które zniszczyły nieswoje mienie zatrzymali policjanci ze starogardzkiej komendy. Jako pierwsza do policyjnego aresztu trafiła 20-letnia kobieta, która w sylwestrową noc za pomocą kluczyka od samochodu porysowała maskę zaparkowanego na terenie Zblewa volvo. Pracujący nad tą sprawą miejscowi funkcjonariusze zatrzymali wczoraj podejrzewaną o popełnienie tego przestępstwa mieszkankę powiatu.

Również wczoraj zatrzymany został mężczyzna, który rzucając butelką w okno rozbił dwie szyby w oknie budynku przy ulicy Pomorskiej. 23-letni mieszkaniec Starogardu na widok jadącego radiowozu podjął próbę ucieczki. Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany. Niebawem w obu przypadkach policjanci przedstawią zarzuty. Za przestępstwo zniszczenia mienia grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.


4.01.2010 r. Starogard - zatrzymany nietrzeźwy i poszukiwany motorowerzysta.


Wczoraj wieczorem funkcjonariusze ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali do kontroli drogowej nietrzeźwego motorowerzystę, który był poszukiwany przez komornika sądowego. 29-letni mężczyzna wpadł w ręce policji, po tym jak nie dostosował się do sygnalizacji świetlnej. Mieszkaniec powiatu starogardzkiego niebawem stanie przed sądem, gdzie odpowie za popełnione przestępstwo i wykroczenia drogowe.Wczoraj około godz.: 22.50 patrolujący ulicę Zblewską policjanci zauważyli motorowerzystę, który nie dostosował się do sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu. Po zatrzymaniu do kontroli drogowej okazało się, że kierowca jednośladu jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało prawie promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo wyszło na jaw, że 29-letni mężczyzna jest poszukiwany przez komornika sądowego.

Mieszkaniec powiatu starogardzkiego nie posiadał przy sobie dokumentów od pojazdu. Policjanci udaremnili mu dalszą jazdę.

Niebawem mężczyzna stanie przed sądem, gdzie odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwym. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Niechlubny kierowca odpowie również za niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej oraz brak wymaganych podczas kontroli dokumentów.mł. asp. Marcin Kunka

Oficer prasowy

KPP Starogard GdBrak komentarzy:

Prześlij komentarz