wtorek, 26 stycznia 2010

POLICJANCI ZABEZPIECZYLI PONAD 9 TYSIĘCY PACZEK PAPIEROSÓW BEZ POLSKICH ZNAKÓW AKCYZY. Inne...

26.01.2010. STAROGARD GDAŃSKI - ZATRZYMANI ZA ROZBÓJ TRAFILI DO POLICYJNEGO ARESZTU

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w niedzielę wieczorem napadli na wracającą do domu kobietę. Do zdarzenia doszło około godz.. 21.00 w Sucuminie. Podczas rozboju wysiadająca z auta kobieta straciła swoją torebkę. Za popełnienie tego przestępstwa sprawcom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę około godz.: 21.00 dyżurny starogardzkiej komendy przyjął zgłoszenie o rozboju do jakiego doszło w Sucuminie. Z otrzymanych informacji wynikało, że napadnięto tam na wysiadającą z samochodu kobietę. Jeden ze sprawców kilkakrotnie uderzył pokrzywdzoną w twarz i zabrał leżącą w samochodzie torebkę. Następnie oddalił się.

Przyjmujący zgłoszenie policjant natychmiast skierował w ten rejon policjantów, którzy w niespełna godzinę od zgłoszenia zatrzymali dwóch podejrzanych o dokonanie rozboju mężczyzn. 33-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego oraz jego rówieśnik z gminy Cedry Wielkie trafili do policyjnego aresztu. Pracujący na miejscu funkcjonariusze odzyskali także skradzioną torebkę.

Zatrzymane osoby niebawem staną przed sądem. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Policja wystąpiła z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu.


25.01.2010r. STAROGARD GDAŃSKI - 14-LETNI WŁAMYWACZ

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 14-latka, który okradał zaparkowane na terenie miasta samochody. W ostatnim półroczu nieletni włamał się do co najmniej 15 aut zabierając radioodtwarzacze i nawigacje samochodowe. Teraz sprawą zajmie się sąd rodzinny.


W miniony piątek kryminalni ze starogardzkiej komendy zatrzymali 14-latka, który włamywał się do zaparkowanych na terenie miasta samochodów zabierając nawigacje, radioodtwarzacze i głośniki samochodowe.

Podczas swojego ostatniego wyczynu nieletni został przyłapany na gorącym uczynku przez właściciela okradanego pojazdu. Zdołał on jednak zbiec zostawiając wewnątrz samochodu swój telefon, czapkę, plecak oraz narzędzia jakimi się posługiwał. 14-latek pozostawił również swój rower.

Poinformowani o całym zdarzeniu policjanci jeszcze tego samego dnia zatrzymali nieletniego włamywacza. Jak się okazało młody mieszkaniec powiatu starogardzkiego ma na swoim koncie co najmniej 15 podobnych włamań.

Funkcjonariusze odzyskali również pochodzące z kradzieży przedmioty. Są to głównie głośniki i nawigacje samochodowe. Wśród odzyskanych rzeczy znajdowały się także wędki.

Teraz sprawą 14-letniego włamywacza zajmie się sąd rodzinny.


25.01.2010. STAROGARD GDAŃSKI - POLICJANCI ZABEZPIECZYLI PONAD 9 TYSIĘCY PACZEK PAPIEROSÓW BEZ POLSKICH ZNAKÓW AKCYZY

Prawie 9,5 tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli dzisiejszej nocy policjanci ze Starogardu Gdańskiego. Nielegalny towar zabezpieczony został w dwóch samochodach podczas kontroli drogowych. Policjanci zatrzymali również osoby, które przewoziły nielegalne papierosy. Za wprowadzanie do obrotu wyrobów bez polskich znaków akcyzy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Dzisiejszej nocy policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali do kontroli drogowej dwa samochody, którymi przewożono wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 9,5 tysiąca paczek papierosów.

Pierwszy pojazd skontrolowano około godz.: 2.20 na ulicy Malinowej. Jak się okazało 44-letni mieszkaniec Gdyni przewoził citroenem prawie 9 tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Niespełna 20 minut później w Rokocinie kryminalni zauważyli mężczyznę siedzącego w zaparkowanej na poboczu skodzie. Podczas rozmowy 60-letni mieszkaniec Sopotu zachowywał się nerwowo, co wzbudziło podejrzenia kontrolujących go funkcjonariuszy. Jak się okazało w bagażniku tego auta znajdowało się 500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Policjanci zabezpieczyli nielegalny towar, a jego konwojent został zatrzymany.

Obecnie śledczy ustalają źródło z jakiego pochodziły zabezpieczone papierosy.

Za wprowadzanie do obrotu wyrobów bez polskich znaków akcyzy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przestrzegają przed kupowaniem wyrobów tytoniowych niewiadomego pochodzenia, ponieważ używanie ich może zagrażać zdrowiu, a nawet życiu.

mł. asp. Marcin KunkaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz