wtorek, 29 marca 2011

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Juniorów Młodszych oraz Cross Smętowski

Święto biegaczy w Smętowie

Kolejne sportowe wydarzenie odbyło się w Smętowie Granicznym. Tym razem niemalże pół tysiąca biegaczek i biegaczy z Pomorza i Kujaw rywalizowało na terenie smętowskiego ośrodka sportu w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików i Juniorów Młodszych oraz Crossie Smętowskim.

Zawody odbyły się 19 marca i dla młodzików były najważniejszą imprezą sezonu przełajowego. Dla dwunastu juniorów młodszych w każdym biegu stawką był także awans na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, która odbędzie się już 2 kwietnia w Bydgoszczy.

Lekkoatletyka bez wątpienia stała się sportową wizytówką gminy Smętowo. Mamy nadzieję, że ten kapitał, który udało się zbudować przez ostatnie trzy lata zostanie nadal rozwijany, głównie dzięki pomocy władz gminy oraz lokalnych przedsiębiorców - mówił na otwarciu zawodów Karol Nowakowski, trener i menedżer LLKS Smętowo.

To właśnie Urząd Gminy w Smętowie jest głównym sponsorem klubu, którego osiągnięcia od roku ubiegłego obejmują także starty w mistrzostwach kraju i wiele medali z imprez międzywojewódzkich oraz niemałe sukcesy organizacyjne, o czym świadczy chociażby ostatnia impreza.

- Smętowo ma potencjał, by zorganizować Mistrzostwa Polski w biegu na przełaj zarówno w kategorii juniorów, jak i seniorów. Świetna, przejrzysta trasa, sprawna organizacja i doświadczenie to atuty, które na pewno pretendowały by Smętowo Graniczne na gospodarza mistrzostw kraju - podsumował jeden z trenerów i działaczy będący za zawodach.

Rywalizacja w każdym biegu stała na wysokim poziomie. Na listach startowych widniały przecież nazwiska wielu medalistów krajowych czempionatów w kategorii młodzików i juniorów. Bardzo mocny doping kibiców, zaciętość i walka na trasach, spowodowała, że wiele biegów zawodnicy rozstrzygali na ostatnich metrach, co dodawało widowiskowości całej imprezie.

W zmaganiach młodzików siedem medali powędrowało do zawodników z pomorskich klubów. Tytuły mistrzowskie zdobyli chłopcy: Mateusz Obecny z CMKL Człuchów na 2km oraz Dominik Serafinowski z ULKS Borzytuchom na dystansie 3km. Bezkonkurencyjni okazali się pomorscy sportowcy w biegach eliminacyjnych juniorów młodszych, zdobywając komplet tytułów mistrzowskich i łącznie dziesięć na dwanaście możliwych medali w czterech biegach. Najlepiej spisały się zawodniczki z KKL Rodło Kwidzyn, Kostyrka Karolina i Tas Adrianna, wygrywając swoje biegi kolejno na 2 i 3km. Świetnie spisali się także nasi biegacze. Na krótszym dystansie juniorskim 3km zwyciężył Adam Falkowski z RKS Rumia. Natomiast złoto do swojej kolekcji "dorzucił" Dominik Czaja z SKLA Sopot w biegu na 5km, który podtrzymuje dobrą passę zwycięstw począwszy od tegorocznych halowych Mistrzostw Polski.

W swoich biegach bardzo dobrze spisali się lekkoatleci gospodarzy, którzy sięgnęli po 2 brązowe medale w biegach juniorów młodszych - Kinga Mollus w biegu na 2km dziewcząt oraz Dawid Went startując na 3km chłopców. Łącznie sportowcy z LLKS Smętowo wywalczyli 4 awanse na OOM. Z innych klubów powiatu starogardzkiego także nie brakowało miłych akcentów. Bieg młodziczek na 1500m wygrała Anna Czapiewska z LLKS Skórcz oraz startujący w barwach SKLA Sopot Dominik Czaja na 5km juniorów młodszych. Świetna postawę zaprezentowały także inne zawodniczki - Natalia Dzienniak z LLKS Skórcz - zakończyła rywalizację na IV m-cu w biegu na 2km, a Dominika Kazubowska z LLKS Smętowo, zajmując V lokatę na najdłuższym dystansie zawodów - 3km. Podczas zawodów wyróżniono najlepszą zawodniczkę i zawodnika reprezentujących gminę Smętowo. Obie nagrody powędrowały do medalistów - Kingi Mollus i Dawida Went.

Podczas sobotnich zawodów rozegrano także biegi towarzyszące dla dzieci, juniorów, seniorów i mastersów. W biegu głównym kobiet na starcie pojawiła się utytułowana Angelika Cichocka, która niezagrożona podczas biegu dotarła do mety z kilkuset metrową przewagą. Podobnie toczyła się rywalizacja w biegu mężczyzn. Dawid Klaybor z gminy Drzycin osiągnął metę ze sporą przewagą nad Łukaszem Wirkus (TALEX Borzytuchom) oraz Pawłem Borawskim z Gdańskiego AZS.

Po raz drugi w Smętowie rozdano medale w Mistrzostwach Okręgu Pomorskiego Trenerów na 2km. Najszybszym szkoleniowcem na dystansie 2 km okazał się Leszek Zblewski reprezentujący Remus Kościerzynę i UKS Skorzewo przed Grzegorzem Dorszyńskim z UKS Rychnowy i Łukaszem Godlewskim z Lider Malbork.

W Smętowie podzielono również punkty we współzawodnictwie dzieci i młodzieży w kategorii młodzików. O miano najlepszego klubu w tej klasyfikacji walczyło z ponad 40 klubów. Ponownie punktację tę wygrał ULKS Talex Borzytuchom z łącznaą sumą 21 punktów, przed LKS VECTRĄ Włocławek - 15,5 pkt. oraz ZAWISZĄ Bydgoszcz - 13 pkt. Kolejny raz w punktacji wojewódzkiej tryumfowało Pomorskie - 107,5 pkt. Kujawsko - Pomorskie zdobyło 64,5 pkt.

Wyniki Międzywojewódzkich Mistrzostw w biegach przełajowych:


Młodziczki 1,5km:
1. SOBKA Anna - LKS VECTRA-DGS Włocławek

2. CZAPIEWSKA Anna - LLKS Ziemi Kociewskiej Skórcz

3. BRÓŹDZIŃSKA Aleksandra - PUKS Golub-Dobrzyń


Młodziczki 2,5km:
1. GÓRNA Agata - MUKL Brodnica

2. WIŚNIEWSKA Magdalena - KKL Rodło Kwidzyn

3. DIAS Magdalena - WKS Flota Gdynia


Młodzicy 2km:

1. OBECNY Mateusz - CMKL Człuchów

2. RADWAŃSKI Patryk - SL WKS Zawisza Bydgoszcz

3. KRZOSKA Patryk - MKS Chojniczanka 1930 Chojnice


Młodzicy 3km:

1. SERAFINOWSKI Dominik - ULKS Talex Borzytuchom

2. MRÓZ Cezary - LKS VECTRA-DGS Włocławek

3. BŁASZCZYK Patryk - LKS Jantar Ustka


Juniorki Młodsze 2km:
1. KOSTYRKA Karolina - KKL Rodło Kwidzyn

2. KUKIEŁKO Tatiana - SKLA Sopot

3. MOLLUS Kinga - LLKS Smętowo Graniczne


Juniorki Młodsze 3km:

1. TAS Adrianna - KKL Rodło Kwidzyn

2. CZAPIEWSKA Monika - UKS Olimpijczyk Skorzewo

3. GAWŁOWSKA Daria - LKS VECTRA-DGS Włocławek


Juniorzy Młodsi 3km:

1. FALKOWSKI Adam - RKS Rumia

2. RUDNIK Damian - MKS Chojniczanka 1930 Chojnice

3. WENT Dawid - LLKS Smętowo Graniczne


Juniorzy Młodsi 5km:
1. CZAJA Dominik - SKLA Sopot

2. ŻYCHSKI Marcin - UKS Wiking Rychnowy

3. SKOWROŃSKI Łukasz - LUKS Ogrodnik Bydgoszcz


CROSS SMĘTOWSKI


Dziewczęta kl. III - IV - 650m:

1. Renata Strupińska - LKB Braci Petk Lębork

2. Amelia Fijał - PSP Lubichowo

3. Martyna Wichert - PSP Smętowo Graniczne


Chłopcy kl. III - IV - 750m:

1. Wojciech Pastewski - LKS Zantyr Sztum

2. Patryk Groth - GKS Żukowo

3. Kacper Bireta - MKS " ŚWIĘC" SŁAWNO


Dziewczęta kl. V - VI - 750m:

1. Sylwia Wolska - LKB Braci Petk Lębork

2. Justyna Guzińska - Energia Sopot

3. Karolina Wolszczyk - ULKS Talex Borzytuchom


Chłopcy kl. V - VI - 1500m:

1. Leszek Ginter - ULKS Talex Borzytuchom

2. Dawid Jedwabnik - LLKS Smętowo Graniczne

3. Wojtek Nadolny- Lider Malbork


JUNIORZY - 5km:

1. Mateusz Niemczyk - KKB Starogard

2. Jakub Ossowski - Nadwiślanin Chełmno

3. Daniel Leśniewski - MUKL "Brodnica"


Bieg Główny kobiet - 3km:

1. Angelika Cichocka - ULKS Talex Borzytuchom

2. Weronika Wójcik - KKB Starogard Gdański

3. Ida Dembek - MUKL Brodnica


Bieg Główny mężczyzn - 5km:

1. Dawid Klaybor - Gmina Drzycim

2. Łukasz Wirkus - ULKS Talex Borzytuchom

3. Paweł Borawski - AZS AWFiS Gdańsk


Bieg MASTRES kobiety - 3km:

1. Wanda Szymańska - Zamek Kurzętnik


Bieg MASTERS mężczyźni - 5km:

1. Bogdan Cebula - LKS Zantyr Sztum

2. Janusz Szamp - Tczew

3. Krzysztof Tokarski - Gdańsk


Podczas zawodów wszyscy zawodnicy, trenerzy i kibice mogli liczyć na ciepły posiłek. Zwycięzcy we wszystkich kategoriach wiekowych (pierwsza VI) wrócili z nagrodami rzeczowymi. W biegach eliminacyjnych juniorów młodszych premiowano pierwszą dwunastkę.

Szczegółowe wyniki Crossu Smętowskiego MMM można także znaleźć na www.sportznami.pl. Tam też jest zamieszczona obszerna foto relacja z zawodów.


Podziękowania za to wspólne przedsięwzięcie składamy:

Ministerstwu Sportu i Turystyki w Warszawie, Pomorskiemu Związkowi Lekkiej Atletyki Wójtowi Gminy Smętowo oraz pracownikom Urzędu Gminy, Wojewodzie Pomorskiemu p. Romanowi Zaborowskiemu, Urzędowi Marszałkowskiemu - p. Maciejowi Kowalczukowi, firmie "SPORTZNAMI.PL, pracownikom GOKSiR w Smętowie, Starostwu Powiatowemu w Starogardzie Gdańskim, Radnemu Powiatowemu p. Lechowi Kolaska, miejscowym nauczycielom wychowania fizycznego, strażakom z jednostek OSP w Smętowie, firmie "Rarytas" ze Smętowa, p. Januszowi Pałubickiemu, p. Janowi Kulczyńskiemu, p. Andrzejowi Wosk i p. Zenonowi Usarkiewicz za obsługę fotograficzną, p. Januszowi Moczyńskiemu z piekarni "U Jasia", Kwiaciarni "Wrzos" ze Smętowa, Kołom Gospodyń Wiejskich z Kopytkowa i Starej Jani oraz innym pomocnym tego dnia wolontariuszom.


Gratulujemy zawodnikom i trenerom oraz życzymy wielu sukcesów podczas OOM w Bydgoszczy.


WYNIKI - CROSS - PDF

WYNIKI - MAKROREGION - PDF

Karol Nowakowski

LLKS Smętowo Graniczne

FOT. Zenon Usarkiewicz, Andrzej Wosk, Alicja Went

ZDJĘCIABrak komentarzy:

Prześlij komentarz