środa, 9 marca 2011

Relacja ze Skórcza. Dobry początek w Mistrzostwach

W pierwszą sobotę marca (5.03) rozegrane zostały Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego w biegach przełajowych w Skórczu, które zarazem ukazały przygotowanie smętowskich lekkoatletów na tle wojewódzkiej czołówki.

To były bardzo pomyślne Mistrzostwa, ale też z kilkoma niefortunnymi zdarzeniami. Pechowo rozpoczął nasz faworyt Dawid Jedwabnik w biegu na 1km w kategorii szkół podstawowych, który utrzymując się przez niemal połowę dystansu z czołówką na nieszczęście stracił jednego buta i ponad 40 metrów do uciekających rywali w tzw. "czubie". Pozostałą błotnistą, niekiedy pełną zmrożonego śniegu trasę, zawodnik pokonał w jednym bucie i na skarpetce! Jego hart ducha i olbrzymia wytrwałość wystarczyła na zajęcie wspaniałego szóstego miejsca, czego serdecznie mu gratulujemy!

W biegu młodziczek, powracające po infekcji wirusowej dwie zawodniczki, Daria Kufta i Dagmara Openkowska zajęły w biegu na 1,5 km kolejno 15 i 18 miejsce. Olbrzymich emocji przysporzył bieg juniorek młodszych, w których starsza Dominika Kazubowska
i młodsza Kinga Mollus wystartowały wspólnie na 2 km. Mocne tempo biegaczek
z pomorskich klubów nie przestraszyło naszych czołowych zawodniczek, które przez większość dystansu utrzymywały się na samym przodzie stawki, w pewnym momencie nawet prowadząc bieg. Ostatecznie Kinga jako jedyna z naszego teamu wywalczyła medal za trzecie miejsce, a Dominika finiszowała na IV m-cu.

Najmocniej obsadzonym biegiem podczas tegorocznych Mistrzostw był bieg juniorów młodszych na 3km, w którym na stracie stanęli m.in.: aktualny mistrz Polski z hali na 2km - Dominika Czaja oraz pozostali medaliści krajowych imprez Falkowski, Rudnik i Żychski. Klub LLKS Smętowo reprezentowało czterech zawodników, którzy w tym roku, rywalizować będą ze starszymi o rok kolegami z bieżni. Najlepiej i powyżej oczekiwań spisał się Dawid Went, tracąc tylko na ostatnich kilkuset metrach do czołówki zaledwie kilkadziesiąt metrów. Kolejny na mecie zameldował się Wojciech Braun, który pomimo upadku już na starcie zajął 13 miejsce. Michał Grotha finiszował na 19, a Tomasz Kotowski na 20 miejscu.

Starty w biegu przełajowym w Skórczu są bardzo dobrą prognozą przed zbliżającym się makroregionem w Smętowie Granicznym. Kilkoro reprezentantów ma szanse odnieść największy sportowy sukces w swojej małej karierze, czego im serdecznie życzymy. Najlepsza zawodniczka i zawodnik za sukces w mistrzostwach otrzymają obuwie sportowe firmy asics. Gratulujemy wszystkim zawodnikom.