wtorek, 1 marca 2011

POLICJANCI NIE DOPUŚCILI DO SKOKU Z MOSTU

Starogard Gd. dnia 01.03.2011r.
POLICJANCI NIE DOPUŚCILI DO SKOKU Z MOSTU

W trakcie służby policjanci stykają się z różnymi sytuacjami. Niejednokrotnie od ich szybkości działania zależy czyjeś życie. Wczoraj późnym wieczorem taka sytuacja miała miejsce. Mundurowi uniemożliwili 23-letniemu mężczyźnie skok z mostu do rzeki. Niedoszłego samobójcę przewieziono do szpitala. Policja wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia.

Wczoraj późnym wieczorem dyżurny starogardzkiej policji otrzymał telefoniczną informację o tym, że na moście przy ulicy Sikorskiego stoi mężczyzna, który zachowuje się tak, jak by chciał wskoczyć do płynącej w dole rzeki. Dyżurny natychmiast wysłał w ten rejon znajdujący się najbliżej patrol oraz zaalarmował pogotowie i straż pożarną.
Skierowani na miejsce funkcjonariusze nawiązali kontakt z mężczyzną. W trakcie prowadzonych negocjacji stojący na krawędzi mostu mężczyzna groził, że skoczy do wody. W tym czasie jeden z interweniujących policjantów zbiegł na dół i stanął nad brzegiem rzeki próbując skupić na sobie uwagę stojącego na moście mężczyzny. Drugi z funkcjonariuszy wykorzystał sprzyjającą sytuację, podszedł dyskretnie od tyłu i mocno chwycił 23-latka przeciągając go na drugą stronę balustrady. Niedoszły samobójca trafił do szpitala.
Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

mł. asp. Marcin Kunka
Oficer prasowy
KPP Starogard Gdański


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz