wtorek, 8 marca 2011

Powstaje pisemko "Kokoszka Times"

Dnia 21.02.2011 odbyło się nasze pierwsze spotkanie na kółku dziennikarskim. A że było pierwsze, musiałyśmy się poznać z Panem Majewskim, który jest naszym opiekunem. Na początku każda z nas napisała o sobie mały telegram, a potem przedstawiła go przed grupą. Była to jakby "konferencja prasowa". Zadawałyśmy sobie nawzajem pytania odnoszące się do naszej przyszłości i zainteresowań. Najbardziej zaciekawiły nas historie Sandry Łosińskiej i Adriany Machnikowskiej.Historia Sandry zaciekawiła nas, ponieważ ma ona bardzo ambitne plany na przyszłość. Chce zostać pierwszą kobietą - pilotem F-16. Dziewczyna lubi "zastrzyk adrenaliny". Opowiedziała, że jeśli skończy 17 lat, to bierze zgodę od rodziców i skacze ze spadochronu. Interesuje ją również jazda konna i fotografia.

Natomiast Adriana zaskoczyła nas tym, że chce zostać lekarzem medycyny sądowej. Od czasu kiedy ją znam, zawsze uważałam ją za dziewczynę delikatną. W życiu nie spodziewałam się, że mogłaby pracować w takim zawodzie. Pytałyśmy, czy nie odrażałby jej widok zwłok i narządów ludzkich. Z wilka pewnością w głosie odpowiedziała, że nie. Adriana bierze również udział w zajęciach plastycznych w SCK-u w Starogardzie Gdańskim - dziewczyna ma talent, o czym świadczyły zaprezentowane przez nią prace.

A to już drugie zajęcia. Odwiedziła nas Pani Dyrektor .

Po zakończeniu "konferencji prasowej" przyszła kolej na wybór pełniącego obowiązki redaktora naczelnego przyszłej gazetki. Została nim Sandra Łosińska, natomiast sekretarzem redakcji Małgosia Miszker.

Z dziewczynami dyskutowałyśmy na temat nazwy pisemka. Padały różne propozycje. Nazwałyśmy ją w końcu "Kokoszka Times".Mój telegram

Nazywam się Małgosia Miszker- STOP - Mam 15 lat i chodzę do 3a gimnazjum w Kokoszkowach - STOP - Urodziłam się 10 czerwca 1995 roku - STOP - Mieszkam przy ulicy Kwiatowej 32 w Kokoszkowach - STOP - Interesuję się fotografia, dziennikarstwem oraz muzyką - STOP - Do końca nie wiem, kim chce zostać, ale myślę, że będę robić coś w kierunku fotografii lub dziennikarstwa - STOP - Moja ulubiona książka to "Jestem numerem cztery". e-mail: gosia.miszker@wp.pl
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz