niedziela, 20 marca 2011

Sarnowski. Te wybory sprawiły mi satysfakcję

Mały Bukowiec. Bogdan Sarnowski wybrany po raz trzeci sołtysem


Wybory sołtysa i rady sołeckiej w Małym Bukowcu odbyły się dnia 17 marca.

- Spotkanie było budujące. Można nawet powiedzieć, że przebiegało w atmosferze pełnej refleksji - mówi ponownie wybrany sołtysem wsi Bogdan Sarnowski. - Na nikogo nie przeprowadzano jakiejś nagonki, nie krytykowano. Głosowało 26 osób. Oprócz nich na salę przyszli właściciele domków letniskowych.Nie miałem kontrkandydata i zostałem sołtysem po raz trzeci. Oczywiście sprawiło mi to wielka satysfakcję. Jeżeli ludzie wybierają na trzecią kadencję, to znaczy, że doceniają pracę. Dodatkową satysfakcję sprawili mi mieszkańcy Małego Bukowca wystawiając moją kandydaturę do Nagrody Wójta.

Z jakich dokonań jestem najbardziej dumny? Przede wszystkim z tego, że zmodernizowaliśmy salę wiejską. Wygląda bardzo ładnie i mieści pracownię komputerową z internetem, z którego można korzystać całodobowo. Do wielkich dokonań jak na Mały Bukowiec należy też zbudowany chodnik o długości w linii prostej 550 metrów. Jego szerokość wynosi od 1 do 1,8 metra. Przy okazji tej inwestycji zrobiliśmy odwodnienie - burzówkę. Było to konieczne, gdyż woda zalewała skrzyżowanie, działki i najniżej położone miejsca, między innymi przy sklepie.

Jakie mam marzenia na tę kadencję? Chciałbym zmodernizować plażę nad Jeziorem Ostrowitym. Mam nadzieję, że porozumiemy się z Lasami Państwowymi, konkretnie z Nadleśnictwem w Kaliskach. Gmina Zblewo wydzierżawiła od nadleśnictwa na czas letni pas ziemi przy jeziorze dla potrzeb turystów właśnie po to, żeby tam funkcjonowała plaża. W tym roku chcemy zbudować pomost. Martwi mnie jeszcze problem podtapiania domów z lewej strony wioski. Na polach tworzą się bajorka i woda z nich przesącza się do piwnic. Są również problemy z zasilaniem wioski w energię elektryczną. Prawie po każdej burzy jest kilkugodzinna, a czasem kilkudniowa przerwa. Dzieje się tak, bo drzewo lub gałąź spada na linie napowietrzne. Wystosowałem w tej sprawie pismo do Energi, wnioskowałem o podziemny kabel. Na razie odmówili.

Not. Tadeusz Majewski

Bogdan Sarnowski - 57 l., jeden z trzech gospodarzy w Małym Bukowcu, sołtys wsi trzecią kadencję.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz