wtorek, 2 października 2012

1.10.2012 r., Studzienice, gmina Kaliska – pożar

1.10.2012 r., Studzienice, gmina Kaliska - pożar

Około godziny 22:30 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP
w Starogardzie Gdańskim otrzymało wezwanie do pożaru budynku jednorodzinnego
w Studzienicach, gmina Kaliska. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar w budynku jednorodzinnym, na parterze. Z informacji uzyskanych od świadków zdarzenia wynikało, że najprawdopodobniej wewnątrz domu znajduje się osoba....


Ratownicy zabezpieczyli teren działań (odłączono zasilanie w budynku poprzez zakład energetyczny). Równocześnie ratownicy z OSP Kaliska podjęli pierwsze czynności gaśnicze w natarciu wewnętrznym przez drzwi wejściowe. Kolejne zastępy straży pożarnej podały następne prądy wody w natarciu wewnętrznym: pierwszy przez okno w salonie, a drugi został wprowadzony po drabinie przez okno dachowe na użytkowe poddasze. W trakcie prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych ratownicy przeszukiwali pomieszczenia w budynku. W łazience odnaleziono ciało kobiety. Następnie prowadzono oddymianie i przewietrzanie obiektu. Ratownicy przy użyciu pilarki usuwali nadpalone elementy stropu. Przy użyciu kamery termowizyjnej sprawdzono wszystkie pomieszczenia - kamera nie wykazała zagrożeń w elementach konstrukcyjnych. Ciało kobiety wyniesiono na zewnątrz, gdzie dalsze czynności prowadził Prokurator.

W akcji trwającej prawie 3 godziny udział brały jednostki OSP Kaliska, Czarna Woda, Zblewo i JRG Starogard Gdański (w sumie 31 ratowników). Straty oszacowano na około 300.000 zł., a uratowane mienie na około 400.000 zł.

Sporządził: mł. kpt. Karina Stankowska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz