czwartek, 18 października 2012

Rusza budowa skate parku w Gniewie

Skate park w Gniewie powstanie do końca 2013 r. - list intencyjny w tej sprawie podpisali przedstawiciele Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie, który jest odpowiedzialny za budowę, oraz firmy Weber, głównego sponsora przedsięwzięcia. Na inwestycję sponsor przeznaczył 50 tysięcy złotych, a skate park ma być gotowy już przed końcem 2013 roku. Wspólnej inicjatywie patronuje miasto Gniew.

Budowa skate parku dla dzieci i młodzieży z Gniewu ma ruszyć już na początku 2013 r. Zgodnie z zapisami listu intencyjnego uzyskanie pozwolenia na budowę oraz pozyskanie dalszych sponsorów leży po stronie GOS-u. Natomiast firma Weber, jako główny sponsor, przekaże na tę inwestycję 50 tys. zł.
- Jestem dumny, że nasza firma może uczestniczyć w takim przedsięwzięciu. Jesteśmy związani z Gniewem od wielu lat i z chęcią wspieramy inicjatywy, które wpływają na rozwój miasta, a w szczególności najmłodszych jego mieszkańców. - komentował tuż po złożeniu podpisu Marek Dziurdzia, dyrektor logistyki i produkcji firmy Weber.
Radości i dumy nie krył także Maciej Mosiński, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu. Po podpisaniu listu dodał: - Potrzebujemy takich pomysłów i partnerów, którzy będą wspierali nasze działania. Cieszmy się, że nasze rozmowy udało się "przypieczętować", a niebawem rozpoczniemy intensywne prace nad projektem.W spotkaniu uczestniczyła również pani burmistrz Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska oraz menadżer zakładu Weber w Gniewie, Łukasz Tomsia. Dalsza część spotkania minęła przy rozmowach nie tylko o budowie, ale również o planach odnośnie wykorzystania obiektu w przyszłości. Kto wie - może Gniew stanie się niebawem lokalną stolicą sportów ekstremalnych?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz