wtorek, 30 października 2012

KRONIKA POLICYJNA 29.10.2012. AKCJA "ZNICZ"

Starogard Gd. dnia 29.10.2012r.
K R O N I K A
o przestępstwach i wydarzeniach zgłoszonych przez jednostki podległe KPP Starogard Gd. od 21.10.2012 godz. 00:00 do 29.10.2012 godz. 00:00

Kradzieże


25.10.2012 godz. 22:55, LUBICHOWO
Funkcjonariusze z Lubichowa zatrzymali mieszkańca powiatu starogardzkiego, który dokonał kradzieży volkswagena, oraz kierował tym autem na drodze publicznej będąc w stanie nietrzeźwości 0,57 mg/l.

Nietrzeźwi kierujący

21.10.2012 godz. 04:40, RYWAŁD ul. STAROGARDZKA
F-sze WRD KPP w Starogardzie Gd. zatrzymali na gorącym uczynku Wojciecha K. (zam. pow. starogardzki), który kierował polonezem w stanie nietrzeźwym 1,10 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.


21.10.2012 godz. 20:10, STAROGARD GDAŃSKI ul. KOŚCIUSZKI
Funkcjonariusze ze Starogardu Gd. zatrzymali Wojciecha F. zam. pow. Starogard Gdański, który kierował fiatem będąc w stanie nietrzeźwości 0,36 mg/l.


23.10.2012 godz. 14:00, BOBOWO ul. GIMNAZJALNA
F-sze KPP Starogard Gd. zatrzymali Henryka B. zam. pow. starogardzki, który kierował ciągnikiem rolniczym będąc w stanie nietrzeźwości - 0,93 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.


24.10.2012 godz. 20:00, WYSOKA,
F-sze z drogówki zatrzymali do kontroli drogowej osobową mazdę, którego kierujący Mirosław D. zam. powiat starogardzki znajdował sie pod wpływem alkoholu -0,50 mg/l.


26.10.2012 godz. 19:10, ZBLEWO ul. GŁOWNA
F-sze WRD KPP w Starogardzie Gd. zatrzymali na gorącym uczynku Krzysztofa G. (zam. pow. starogardzki), który kierował volkswagenem w stanie nietrzeźwym-0,36 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.


28.10.2012 godz. 12:35, ZBLEWO ul. 700 LECIA
Funkcjonariusze ze Zblewa zatrzymali mężczyznę oraz kobietę (mieszkańców powiatu starogardzkiego), którzy kierowali rowerami będąc w stanie nietrzeźwości.


23.10.2012 godz. 14:10, OSIECZNA,
F-sze z Lubichowa zatrzymali Piotra N. zam. pow. starogardzki, który kierował volkswagenem będąc w stanie nietrzeźwości - 1,31 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.


25.10.2012 godz. 22:55, WDA,
Funkcjonariusze z PP w Lubichowie zatrzymali Marcina D. (zam. pow. starogardzki), który kierował volkswagenem będąc w stanie nietrzeźwości - 0,57 mg/l.


23.10.2012 godz. 17:45, MIROTKI,
F-sze ze Skórcza zatrzymali Adama L. zam. pow. starogardzki, który kierował ciągnikiem rolniczym będąc w stanie nietrzeźwości - 0,93 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.


PRZESTĘPSTWA NARKOTYKOWE

24.10.2012 godz. 16:50, STAROGARD GDAŃSKI ul. SZORNAKA
Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu starogardzkiego, którzy posiadali przy sobie środki odurzające w postaci marihuany. Jeden z zatrzymanych odpowie również za usiłowanie wręczenia f-szom pieniędzy w kwocie 500 zł w zamian za odstąpienie od czynności służbowych

Realizacja ważniejszych spraw z poprzedniego okresu

26.10.2012 godz. 06:45, STAROGARD GD.
Kryminalni zatrzymali mieszkańca powiatu starogardzkiego, który jest podejrzany o kradzież z włamaniem do budynku w budowie. Do zdarzenia doszło w październiku 2012 r. na terenie gminy Bobowo.


Zastosowane aresztowania

25.10.2012 godz. 15:00, STAROGARD GDAŃSKI ul. KOŚCIUSZKI
Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec 27 i 28-letniego mieszkańca powiatu, którzy w dniu 12.09.2012 r. w Starogardzie Gdańskim usiłowali dokonać rozboju.

Wypadki drogowe


22.10.2012 godz. 06:45, STAROGARD GD. ul. NOWOWIEJSKA
Kierujący rowerem (trzeźwy) podczas omijania opla, którego kierowca zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym wjechał na pas ruchu przeznaczony do jazdy w kierunku przeciwnym, gdzie uderzył w nadjeżdżający samochód renault. W wyniku zderzenia rowerzysta odbił się od tego pojazdu i uderzył w opla doznając obrażeń ciała. Ranny cyklista trafił do szpitala.


27.10.2012 godz. 10:20, STAROGARD GDAŃSKI ul. KOŚCIUSZKI
F-sze KPP Starogard Gd. zatrzymali w bezpośrednim pościgu 30-letniego mężczyznę, który kierując volkswagenem w stanie nietrzeźwym (pobrano krew na zawartość alkoholu) wjechał na chodnik, gdzie potrącił 53-letnią pieszą i uciekł z miejsca zdarzenia. Potrącona kobieta po zaopatrzeniu lekarskim została zwolniona do domu. W wyniku podjętego pościgu mężczyzna został zatrzymany.

Działania "ZNICZ 2012" w powiecie starogardzkim


W związku z tegorocznym dniem Wszystkich Świętych od 31 października do 4 listopada przewidywany jest wzrost natężenia ruchu drogowego na drogach województwa pomorskiego. Spieszący się kierowcy, jak również piesi mogą np. poprzez zwykłą nieuwagę stworzyć zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas tegorocznej akcji ZNICZ szczególnym nadzorem policyjnym zostaną objęte rejony cmentarzy, drogi dojazdowe do nich oraz główne ciągi komunikacyjne. Czas przygotowań do Dnia Wszystkich Świętych - porządki na grobach, zakupy, a także często odległe podróże to okres, w którym my sami szczególnie musimy zadbać o własne bezpieczeństwo.Policja ostrzega i radzi aby:


- przed wyjazdem na cmentarze sprawdzić (w internecie lub lokalnej prasie) jak zmieni się organizacja ruchu w rejonie cmentarzy. Ułatwi nam to bezkolizyjne dotarcie do celu. Podczas podróży uważnie patrzmy na znaki i stosujmy się do sygnałów dawanych przez policjantów, którzy w tych dniach będą kierować ruchem,

- parkując samochód przed cmentarzem nie zostawiajmy w nim na widoku żadnych wartościowych przedmiotów, czy dokumentów.

- podczas pobytu na cmentarzu torebkę, czy saszetkę z dokumentami zawsze miejmy pod ręką. Nie odkładajmy toreb na płycie nagrobnej lub ławce stojącej przy pomniku. Złodziej tylko czeka na taką okazję. Unikajmy też bocznych, mało uczęszczanych ścieżek i nie przebywajmy samotnie na cmentarzu po zmierzchu - możemy wtedy paść ofiarą napadu,
- nie kupujmy kwiatów czy zniczy od osób, które nie mają wystawionego stoiska, często sprzedają pojedyncze egzemplarze i oferują je po zaniżonej cenie - może to świadczyć o tym, że towar ten pochodzi z kradzieży. Unikajmy także w miarę możliwości wyciągania portfela w okolicach cmentarzy. Pamiętajmy, że możemy być obserwowani przez złodzieja. Lepiej dokonać zakupów z wyprzedzeniem, a jeżeli musimy nabyć coś w tłoku postarajmy się dobrze schować portfel po zrobionych zakupach,

- okres dnia Wszystkich Świętych charakteryzuje się szczególnie dużym natężeniem ruchu drogowego na głównych ciągach komunikacyjnych kraju i w rejonach lokalnych nekropolii - co może skutkować wzrostem zagrożenia bezpieczeństwa oraz zakłóceniami płynności ruchu.

Ponadto na dyskomfort poruszania się w tym czasie po drogach wpływają zmienne warunki pogodowe i duża ilość pieszych poruszających się w rejonach cmentarzy. Policjanci będą czuwać nad zapewnieniem płynności ruchu. Polecenia funkcjonariuszy w zakresie parkowania lub zakazu wjazdu pomogą w sprawnym i bezpiecznym dojechaniu oraz powrocie z cmentarzy.

Wychodząc na cmentarz pamiętajmy o prawidłowym zabezpieczeniu mieszkania. Poprośmy zaufanych sąsiadów, którzy pozostają w domu, aby zwrócili uwagę na osoby obce przebywające na terenie naszej posesji.

Z uwagi na mogące wystąpić znaczne utrudnienia w ruchu drogowym policjanci apelują, aby jeśli to możliwe pozostawić samochód w domu i na cmentarz udać się pieszo lub korzystać ze środków komunikacji publicznej.


asp. Marcin Kunka
Oficer prasowy
KPP w Starogardzie Gdańskim
tel. 58 737 02 33

BIP KPP Starogard Gd.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz