piątek, 5 października 2012

WYPADEK Z UDZIAŁEM NIETRZEŹWEGO KIEROWCY. 5 OSÓB W SZPITALU

Aż 5 osób zostało rannych w wypadku drogowym do jakiego doszło wczoraj w Zblewie na skrzyżowaniu ulicy Kościerskiej z Łąkową. Kierowca renault nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z osobowym volkswagenem. Sprawca tego zdarzenia uciekł z miejsca wypadku. Mężczyzna został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało, że był nietrzeźwy.Funkcjonariusze ze Zblewa wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, jaki wydarzył się wczoraj wieczorem na skrzyżowaniu ulicy Kościerskiej z Łąkową. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierowca osobowego renault skręcając w lewo nie udzielił pierwszeństwa i zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka passatem.

Sprawca tego zdarzenia uciekł z miejsca wypadku. Interweniujący w tej sprawie policjanci natychmiast podjęli pościg. Mieszkaniec gminy Zblewo został zatrzymany. Okazało się, że 36-latek był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. W wyniku tego zdarzenia aż 5 osób z obrażeniami ciała trafiło do szpitala.

Niebawem śledczy przedstawią w tej sprawie zarzuty. Zatrzymany przez policję kierowca odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwym, spowodowanie wypadku drogowego oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia. Grozi mu kara do 4,5 roku więzienia.


asp. Marcin Kunka
Oficer prasowy
KPP w Starogardzie Gdańskim
tel. 58 737 02 33

BIP KPP Starogard Gd.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz