poniedziałek, 29 października 2012

Księga Zmarłych z parafii Bobowo

Eugeniusz Cherek

Pamięć nigdy nie umiera

Żeby była jak nagle zdmuchnięta świeca,
ale przychodzi zazwyczaj w bólu,
krwi i cierpieniu

Bobowo - Listopad 2005


str.2
Składam serdeczne podziękowania
Ks. Proboszczowi Jerzemu Góreckiemu
za pomoc oraz udostępnienie
materiałów do niniejszej publikacji
stt.3
Każda Chwila wiecznością
Na obrazach mistrzów często widać pogodne wioski. Chałupki są na ogół przytulone do wzniesienia, na którym stoi najwyższy budynek - kościółek. Przy kościółki, na dość ostrym stoku rozciąga się cmentarzyk.

Z pejzaży tych emanuje pogodny klimat ponadczasowej harmonii - bezchmurne niebo, powolnie wiosłujące skrzydłami ptaki, ludzie zdążający skądś-dokądś, jakiś osiołek wiozący chrust na grzbiecie, smużki dymów z kominów, jacyś ludzie zmierzający alejką między grobami do kościółka, jacyś domorośli filozofowie czytający "De imitationes Cristi" - "O naśladowaniu Chrystusa".

W tym namalowanym świecie zawsze obecni są zmarli, bo jakże można o nich zapomnieć, kiedy leżą tuż przy nas, między murem kościoła a chałupką? Namalowany świat mistrzowskim pędzlem to nie wymyślona nierzeczywistość i nieważne, skąd pojawiają się ludzie, co robią, dokąd zmierzają, gdyż wszyscy wiedzą, że każda chwila jest tu zapisana w wieczność. Każda chwila jest wiecznością, a wieczność chwilą. Nie jest więc przypadkiem co się dzieje pod słońcem, że wszystkich spotka to samo. Ten co przebywa jeszcze wśród żywych ma jeszcze nadzieję. Nie zna jednak czasu swego, jak ryby chwytane w sieci i jak ptaki chwytane w sidła.

Bo wkrótce tym będziemy, czym oni są teraz: boć to oczywista, że na tym świecie nie możemy wiekować. Owe ulubione, i różem farbowane twarzyczki, niemodna śmierć zaczerni. Owe od pogorszeń i od bluźnierstw przyuczone języki, wkrótce przyciętymi zostaną. Owe pieszczone, i w rozkoszach wychowane ciała, wkrótce od robaków zjedzone zostaną, i same tylko pozostaną kości.
O śmierci okrutna , jakże gorzkie wspomnienie Twoje?

Str. 4
Pozostaje pamięć
Jak objąć myślą ten jeden moment, ułamek sekundy, gdy życie zamiera w żywym ciele? Czy potrafimy zrozumieć i pojąć, że można przestać być na ziemi? Że można porzucić własne imię i nie mieć już życzeń? Człowiek nigdy nie jest u siebie.
Zawsze niespokojny, żyje w ciągłym napięciu i niepogodzeniu z biegiem spraw doczesnych. Pomiędzy cierpieniem a szczęściem, pomiędzy dobrem a złem, pomiędzy życiem i śmiercią, pomiędzy pragnieniem a zaspokojeniem. Pomiędzy tym, co nieskończenie małe, a tym, co nieskończenie wielkie, pomiędzy nicością a bezmiarem.

W obliczu nieogarnionej śmierci pozostaje pamięć. Ta pamięć jest tylko sentymentem i wspomnieniem.
Pośród wszystkich stworzeń ziemskich chyba tylko człowiek wie, że umrze. Żyje zatem w cieniu śmierci, nawet jeśli o niej nie myśli. O śmierci przypominają nam cmentarze, pomniki, epitafia.
Na grobowcach faraonów, królów, mogiłach żebraków, na miejskich i wiejskich cmentarzach zastygł czas, a z nim powtarzane przez kolejne pokolenia pytanie: o sens, co po śmierci, jak żyć?

Na cmentarzach rodzi się kultura, przepełniona symboliką przestrzeni, w woli utrwalenia istnienia, w próbie przywołania przeszłości. Cmentarz przypomina nam jednocześnie o śmierci
i o życiu. Mówi nam o zmarłych, którzy żyją w nas, w naszej
pamięci, w naszej miłości, w naszych sercach. Mówi o naszych rodzicach, braciach, siostrach, dzieciach, dziadkach. Mówi o wielu innych ludziach, których trud, miłość, pozostawiła ślad na tej ziemi.
Cmentarze, groby, pomniki przypominają nam o śmierci, a zarazem sławią tych co odeszli. Grób bowiem, jako symbol przemijania, utwierdza w nas życie, jeśli jesteśmy zdolni do miłości.
Miłować znaczy trwać. Wiecznie!

Str. 5
Wszystko się kończy

Nie ma nic straszniejszego niż śmierć. Wszystko się kończy na ziemi Jak zgaszone światło obcą ręką w najbardziej niespodziewanym momencie. Jak nagle zdmuchnięta świeca, przychodzi zazwyczaj w bólu, krwi i cierpieniu. Tylko w Chrystusie można zrozumieć sens i cele ludzkiego życia i śmierci- przypomniał Ojciec Świety Jan Paweł II.

Dawne, stare pożółkłe księgi zmarłych, a w nich zapisane proboszczowską ręką nazwiska tych co odeszli z ziemskiego życia, pozwalają nam dziś odtworzyć historię naszych rodzin, przypomnieć ludzi zasłużonych, dobrych, pracowitych, tych co odeszli zbyt szybko, nagle i tragicznie. Tych co dożyli sędziwego wieku, również i tych, których znaliśmy tylko z widzenia.
Kościół pod wezwaniem św. Wojciecha i parafia Bobowo należy do najstarszych na Kociewiu. Niewielka kaplica o wielkości dzisiejszego prezbiterium istniała już w 1281 roku. Legenda głosi, że w miejscu, gdzie dziś stoi kościół przemawiał do wiernych sam biskup praski św. Wojciech, kiedy podróżował z misją do Prus. W XIV wieku przebudowano go z drewnianego na kamienno-ceglany. Kiedy w 1554 roku zmarł proboszcz Paweł, Wówczas to starosta gniewski Achacy Czema bez wiedzy biskupa chełmińskiego, przysłał do Bobowa duchownego ewangelickiego. Przez niemal pół wieku parafianie uczęszczali na jego nabożeństwa, nie zdając sobie sprawy z nowej przynależności wyznaniowej. W 1596 roku kościół został przywrócony katolikom przez biskupa Rozrażewskiego. Przez kolejne stulecia służył katolikom. 4 lipca 1906 roku bobowski kościół spalił się niemal doszczętnie.
Na starych fundamentach został odbudowany przez ówczesnego proboszcza Szczepana Lange. 17 listopada 1916 roku proboszczem bobowskiej parafii został 35 letni Józef Kuchenbecker. Dzięki niemu i kolejnych księży, którzy rezydowali w Bobowie możemy odtworzyć swoiste epitafium zmarłych. Niniejsza publikacja obejmuje okres 70 lat. Od 1935 roku do 2005 roku i zawiera około 1500 nazwisk - zmarłych pochowanych na cmentarzu w Bobowie oraz Wysokiej.
Na bobowskim cmentarzu oczekują zmartwychwstania zmarli mieszkańcy nie tylko Bobowa ale również z Wysokiej, Smoląga, Grabowca, Ruska, Urbanowa oraz z majątku ziemskiego Żabianki istniejącego do 1946 roku.
Prochy zmarłych spoczywają również na cmentarzu przykościelnym, być może również pod posadzką świątyni. Na zachód od kościoła, niedaleko torów kolejowych położony jest niewielki zaniedbany cmentarz pocholeryczny z XIX wieku. Na którym znajduje się pojedyncza płyta nagrobna. W 1945 roku został na nim pochowany żołnierz niemiecki.
Jeszcze za czasów pruskich, 17 listopada 1916 roku proboszczem bobowskiej parafii został 35 letni Józef Kuchenbeckier. Urodzony 19.04.1881 r. w Lichnowach koło Chojnic w rodzinie rolnika Jana i Rozalii zd. Nelke. Na kapłana wyświęcony przez biskupa Augustyna Rosentretera 23 lutego 1908 r.
70 lat temu w 1935 roku ks. J. Kuchenbecker dokonał aż 48 pochówków z czego najwięcej niemowląt i dzieci, których dziesiątkowały choroby zakaźne. Najstarszą osobą pochowaną w 1935 r. była 88 letnia Marta Wróblewska zd. Grabowska z Grabowca. W listopadzie 1935 roku zmarł 73 letni Franciszek Spindel, ceniony fachowiec - rzeźnik. Wyuczył w tym fachu kilku następców m.in: J. Tochę. W następnym roku na bobowskim cmentarzu spoczęły prochy 51 zmarłych. W październiku 1936 roku zmarła Zofia Pińska zd. Chmielecka, mając 18 lat wyszła za mąż za Bronisława Pińskiego właściciela majątku ziemskiego w Wysokiej. W tym samym roku niemal jednocześnie zmarli małżonkowie Franciszek i Marianna Żabińscy z Grabowca (grudzień).
5 stycznia 1937 r. zmarła 88 letnia Józefina Graban seniorka rodu Mikowskich z Wysokiej. W 1883 r. zawarła związek małżeński z Piotrem Grabanem z Wysokiej. Sędziwego wieku jak na owe czasy dożyła Katarzyna Flisikowska zd. Dobrowolska z Wysokiej. Żyła 90 lat i 6 miesięcy. Przeżyła swojego męża Franciszka o 46 lat. W styczniu 1939 r. zmarła 62 letnia Marta Błędzka zd. Gosieniecka, żona Franciszka Błędzkiego. Rodzina Franciszka i Marty należała do najliczniejszych w Bobowie. Marta urodziła 11 dzieci (5 dziewczynek i 6 chłopców). Franciszek Błędzki pochodził również z licznej rodziny (9 dzieci). Jego młodszy brat Stanisław (1879-1958) w latach 1914-1939 wraz z żoną Marianną i córką Marią prowadzili w Dąbrówce oberżę-restaurację z wielką salą taneczną. Maria ma dziś 89 lat i mieszka w Dąbrówce. Franciszek zmarł 19 lipca 1952 roku, miał 85 lat.
Trudne chwile przeżyli mieszkańcy bobowskiej parafii, gdy we wrześniu 1939 roku wybuchła II wojna światowa. Niemcy od razu wprowadzili swoją administrację i z zaplanowaną determinacją dążyli do eksterminacji polskiej inteligencji.
Tuż przed aresztowaniem ksiądz J. Kuchenbeckier, 14 października dokonał ostatniego pochówku w swej ziemskiej misji. Była to mieszkanka Smoląga - wdowa 77 letnia Paulina Mokwa. Jeszcze tego samego dnia około godziny 23.00 został zatrzymany wraz z innymi księżmi w starogardzkim więzieniu.
Z pochodzenia był Niemcem lecz lojalnym obywatelem Polski, czego nie mogli mu wybaczyć niemieccy nacjonaliści. Mimo poleceń władz okupacyjnych nie wygłaszał kazań w języku niemieckim, ale nadal po polsku. Ponadto we wrześniu 1939 r. odmówił prowadzenia ceremonii pogrzebowej kilku starogardzkich volksdeutschów, rzekomo zamordowanych przez Polaków.
W więzieniu skatowano go, a na czole wycięto swastykę i pokaleczono dłonie. Dwa dni później wraz z wieloma księżmi został zamordowany w Lesie Szpęgawskim.
U swojego krewnego Mariana Gołuńskiego, sołtysa Wysokiej, przed aresztowaniem ukrywał się ksiądz Alfons Gołuński, wikary z Nowej Cerkwi. Urodził się 19 września 1899 roku w Dąbrówce. Wydany przez Niemców został przewieziony do obozu w Stutthofie, gdzie zmarł na tydzień przed 43 urodzinami.
Obok księży hitlerowcy wymordowali wielu nauczycieli. 49-letni kierownik szkoły w Grabowcu - Walenty Gawroński oraz 41-letni kierownik szkoły w Wysoce - Leon Meloch zostali 13 października 1939 r. "podstępem" wezwani do niemieckiego magistratu w Bobowie, a następnie ciężarówką z wieloma innymi nauczycielami z powiatu starogardzkiego przetransportowani do obozu w Skórczu. Przez tydzień przebywania w obozie w fatalnych warunkach higienicznych, aresztowanych nauczycieli 20 października przewieziono 3 ciężarówkami do Lasu Szpęgawskiego. Wśród rozstrzelanych znaleźli się m.in. Walenty Gawroński i Leon Meloch. W trakcie prowadzonej egzekucji nadszedł rozkaz wstrzymania dalszych zbrodni. Kilkunastu nauczycieli zostało uratowanych m.in. Aleksander Baniecki - kierownik szkoły w Dąbrówce również Józef Paszkowski kierownik szkoły z Czarnegolasu.
Zamordowany przez hitlerowców 27.05.1940 roku został rolnik Bernard Błędzki i robotnik Franciszek Hening - 19.09.1940 r. W sierpniu 1944 r. zmarł 75 letni Józef Czyżewski z Wysokiej - właściciel wiatraka - młynarz. Wiatrak jeszcze przed I wojna światową zakupił od niemieckiego właściciela jego ojciec Bernard.
Do najtragiczniejszego zdarzenia w latach okupacji niemieckiej doszło 20 października 1944 roku. W lesie w okolicach Bielawek hitlerowcy rozstrzelali 4 mieszkańców Bobowa, posądzając ich o nielegalny ubój świń. Zginęli: 44 letnia Leokadia Jańca, jej 65 letnia matka Franciszka Wachowska, brat Teodor Wachowski (27 l.) oraz Wacław Żabiński (25 l.). W tym samym czasie został zatrzymany przez Niemców i rozstrzelany w Lesie Szpęgawskim mąż Leokadii Alojzy Jańca. W czerwcu 1945 roku ciała zamordowanych w Bielawkach zostały ekshumowane i przewiezione na bobowski cmentarz, gdzie spoczywają we wspólnej mogile. Leokadia i Alojzy osierocili 3 dzieci: Mieczysława (ur.1934), Eufenię (1936) i Bogusława (1938). W czasie działań wyzwoleńczy Armii Radzieckiej w marcu 1945 roku zginął 36 letni Józef Neubauer z Grabówca
Tuż po zakończeniu działań wyzwoleńczych, w kwietniu 1945 roku administratorem bobowskiej parafii został ks. P. Borkowski. W czasie okupacji zmarłych na bobowskim cmentarzu chował niemiecki ksiądz Alfons Derz, a sakramentów świętych udzielał ks. Arnold Getz - figurujący w bobowskich ksiegach jako administrator.
Pierwszym powojennym proboszczem został ks. Leon Meger. Objął bobowską parafię w październiku 1946 roku. Jednocześnie obsługiwał sąsiednią parafię Podwyższenia Krzyża Świętego w Dąbrówce. W 1947 roku dokonał aż 42 pochówków. Najstarszą zmarłą osobą w tym czasie był wdowa - Paulina Lewandowska z Grabowca, przeżyła 86 lat. 16 czerwca 1947 r. zmarł 62 letni Maksymilian Grucza - mistrz szewski. W okresie międzywojennym prowadził w Bobowie jeden z najlepiej prosperujących warsztatów szewskich w okolicy.
W kwietniu 1948 roku zmarł senior rodu Wierzbowskich - Anastazy z Wysokiej Żołnierz I wojny światowej, działacz społeczny I Rzeczypospolitej. Żył 93 lata. W czerwcu 1948 roku proboszczem bobowskiej parafii został 49 letni ks. Władysław Ebertowski syn Anastazego i Anny. W 1948 roku zmarł najstarszy mieszkaniec Wysokiej - Augustyn Dawidowski - 93 lata. W lutym 1950 r. zmarł 87 letni Wincenty Kaszubowski. Urodził się w Zimnych Zdrojach koło Czarnej Wody, wraz z ojcem Pawłem posiadał na dopływie Wdy- Strudze młyn wodny w Zimnych Zdrojach. Pod koniec XIX wieku osiedlił się w Bobowie, gdzie wybudował młyn, najpierw parowy potem napędzany silnikami elektrycznymi. W okresie międzywojennym właściciel oberży i sklepu kolonialnego. Rodzina Kaszubowskich to znani młynarze w powiecie, zarówno przed jaki i po II wojnie światowej.
W sierpniu 1950 roku przeżywszy 42 lata zmarła Zofia Czubek zd. Kowalska, żona Feliksa Czubka urodziła 3 dzieci: Zygmunta, Edmunda i Marię. Feliks zmarł 4.04.1954 r. Miał 55 lat. Obydwaj nie doczekali wyświęcenia na kapłana, syna Zbigniewa.
24 stycznia 1951 r. 4 dni po swoich 80 urodzinach zmarł Szymon Pentlinowski z Wysokiej. Był najstarszym murarzem w gminie Bobowo. Pierwsze domy w okolicy zbudował jeszcze w XIX wieku. Wyuczył wielu fachowców w tym zawodzie. W październiku tego samego roku zmarł wówczas najstarszy mieszkaniec Bobowa 94 letni Józef Piątek. W wieku 33 lat ożenił się z 25 letnią Rozalią Jańca z Bobowa. Rozalia urodziła 5 dzieci- wszystkie dziewczynki.
11 grudnia 1953 r. zmarły bliźniaczki - Bernard i Marianna Wiśniccy z Bobowa, dzieci Albina i Cecylii. Cecylia zmarła w rok później mając 28 lat. W kwietniu 1956 r. zmarł 74 letni Jan Ossowski - krawiec. W wieku 34 lata ożenił się z o 11 lat młodszą Marianna Belakiewicz z Bobowa. Jej krewny Franciszek Belakiewicz ur. 1825 roku, był pierwszym jak dotąd znanym księdzem pochodzącym z Bobowa. W sierpniu 1957 r. zmarł 77 letni Kazimierz Kaliszewski - jeden z inicjatorów założenia w 1929 roku w Bobowie Straży Ogniowej - obecnie Ochotniczej Straży Pożarnej. Został wybrany pierwszym prezesem.
Tuż po Świętach Bożego Narodzenia 1957 r. zmarł 79 letni Jan Frost z Bobowa. Wraz z Franciszkiem Stawińskim w okresie międzywojennym zajmował się wyrobem siodeł. W styczniu 1959 r. zmarł nagle Józef Kuchta (64 lata) z Wysoki. Należał do cenionych kołodziejów w okolicy, prowadził z ojcem Tomaszem rodzinny warsztat w Wysoce. We wrześniu 1959 r. zmarł 72 letni Ignacy Piłat z Bobowa. W okresie międzywojennym właściciel oberży i sklepu kolnialnego w Bobowie.
Dokładnie w 88 urodziny 13 grudnia 1953 r. zmarł - Ignacy Makowski. Urodził się w Barłożnie. Był organistą kościelnym w Barłożnie oraz Bobowie. Był mistrzem grania melodii do tańca kociewskiego - czapnika. Jego kuzyn Wincenty Makowski w latach 1901-1903 był choralistą katedralnym w Pelplinie.
W marcu 1961 roku zmarł 89 letni Józef Chełkowski z Bobowa. Jego Ojciec Ignacy Chełkowski był w 1876 r. dyrektorem założonego w 1966 r. w Bobowie Towarzystwa Pożyczkowego. Do nieszczęśliwego wypadku kolejowego doszło 15 września 1962 r. na stacji Starogard Przedmieście. Zginął wtedy 37 letni Tadeusz Borowski z Bobowa.
22 lipca 1963 r. w wypadku motocyklowym zginął 19 letni Jerzy Pomierski. W maju 1964 r. zmarła Józefa Wierzbowska zd. Wyklent. Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Wysoce w latach 1950-1964.
13 czerwca 1964 r zmarł 90 letni Franciszek Krajnik - rolnik z Wysokiej, żonaty z Marianną Biedką. 4 sierpnia 1924 roku Marianna urodziła bliźniaczki - córkom na chrzcie nadano imiona Jadwiga i Stanisława. Tego samego roku zmarł w Bobowie 72 letni Otton Kęsicki, syn Ignacego i Joanny. Był przed II wojną światową właścicielem największej oberży-restauracji pod nazwą "Oberża Do Dworca" - jeden z najbardziej wpływowych osób nie tylko w Bobowie ale i w powiecie starogardzkim.
W wieku 38 lat zmarł w Wysokiej Jan Śledź (16.05.1965) - był naczelnikiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Wysoce w latach 1964-1965. W kwietniu 1966 r. w wypadku motocyklowym w okolicach Kwidzyna zginą 49 letni Kazimierz Dunajski z Wysokiej, żonaty z Joanną Kasper.
96 lat żyła Paulina Wierzbowska z Wyskiej córka Bartłomieja - zmarła 3 czerwca 1966 r.
3 lipca 1967 roku zmarła 84 letnia Rozalia Kuchenbeckier - panna, młodsza siostra księdza Kuchenbeckiera. Aż do aresztowania brata była jego gospodynią. Mimo, że była Niemką nie opuściła Polski. Tego samego roku, w lipcu podczas dużej burzy, porażona piorunem zginęła 39 letnia Marta Pobłocka z Bobowa. W wypadku samochodowym zginął 62 letni Klemens Guźiński z Bobowa (24.11.67). 15 grudnia 1972 roku zmarł 92 letni Wincenty Fergon ze Smoląga. 8 listopada 1903 roku zawarł związek małżeński z 18 letnią Bernadetą Ryskowską z Grabówca. Wspólnie wychowali 7 dzieci. Wincenty przez długie lata był stangretem, powożącym bryczką, u właściciela majątku ziemskiego w Smolągu, Franciszka Chudzińskiego. W listopadzie 1974 r. zmarł najstarszy mieszkaniec Wysoki Julian Kasper- w 1911 zawarł związek z Joanną Plubon. Joanna urodziła 5 dzieci. Wspólnie przed 1939 rokiem prowadzili niewielkie gospodarstwo rolne w Wysokiej. W czasie okupacji zostali wysiedleni z gospodarstwa.
W 29 styczniu 1976 roku w 66 urodziny zmarł długoletni kierownik Szkoły Podstawowej w Bobowie Walenty Łukaszewski. Urodził się 29 stycznia 1910 r. w Kiełkowie koło Wolsztyna. W 1935 r. ożenił się z Heleną Gębiak. Przed 1939 rokiem był nauczycielem w Lipinkach Szlacheckich. Po wojnie reaktywował oświatę i szkolnictwo powszechne w Bobowie. Był głównym inicjatorem powołania w Bobowie 2 letniej Szkoły Przysposobienia Rolniczego. Miał 3 dzieci - córki-Elżbieta (ur.1937), Krystyna (1937) i Maria (1948). Żona Helena zmarła w 1999 roku. W 1976 roku zmarł w Wysokiej mistrz kowalski - Jan Pączek- w tym zawodzie wyuczył wielu następców.
W październiku 1979 r. zmarła emerytowana nauczycielka 82 letnia Apolonia Piontek. Wraz z Walentym Łukaszewskim tworzyła po II wojnie światowej powszechne nauczanie w Bobowie. Urodziła się 7 lutego 1897 r. w Bobowie w rodzinie Józefa i Rozalii zd. Jańca. Matka Rozalia zmarła w 1918 roku. Ojciec ożenił się po raz drugi w 1921 roku z Bronisławą Rugalską z Bobowa. Obok pracy pedagogicznej i wychowawczej Apolonia przez wiele lat była przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich w Bobowie. Odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi. Uczniem w klasie VII -W. Łukaszewskiego i A. Piontek był obecny proboszcz ks. Jerzy Górecki.
W styczniu 1980 r. zmarł Aleksy Felski - strażak, zasłużony prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Bobowie. Funkcję tą pełnił w latach 1936-1939 i 1946-1979. Odznaczony Złotym Medalem "Zasłużony dla Pożarnictwa" Pochodził z licznej rodziny (9dzieci).
W czerwcu 1980 r. proboszczem boboskiej parafii został 41 letni ks. Jerzy Górecki syn Antoniego i Joanny zd. Gajkowska z Dąbrówki. W sierpniu tegoż roku dokonał pierwszego pochówku w swej nowej parafii. Była to ceremonia pogrzebowa 84 letniego Jan Kurowskiego z Bobowa.
W grudniu 1981 roku zmarł 82 letni Bronisław Czyżewski -młynarz. Wraz z ojcem Józefem w okresie międzywojennym był właścicielem młyna-wiatraka, który stał na najwyższym wzgórzu w okolicy Wysokiej.
96 lat żył Franciszek Spindel z Bobowa. W okresie międzywojennym oraz po 1945 r. ceniony rzeźnik w okolicy. Fachowcem w tym rzemiośle był również jego ojciec Franciszek. W kwietniu 1982 r. zmarł Jan Leon Kozłowski z Wysokiej. W 1952 r. rodzina Kozłowskicj przeżyła tragedię. W "Zielone Świątki" w wyniku zaprószenia ognia przez syna Józefa, spłonęły 2 stodoły i obora. Doszczętnie uległy zniszczeniu maszyny rolnicze, zginęły zwierzęta. Był to największy pożar w dziejach powojennej historii wsi.
2 października 1982 r. zmarła Marianna Regenbrecht. W chwili śmierci była jedną z najstarszych mieszkanek nie tylko gminy Bobowo ale i powiatu starogardzkiego. Urodziła się 15 lutego 1879 r. we Wdzie w rodzinie Mateusza i Katarzyny Bielińskich. Mateusz jeszcze przed I wojna światową kupił wraz z ojcem 60 hektarowe gospodarstwo rolne w Wielbrandowie. 17 lutego 1914 roku wyszła za mąż za Stanisława Regenbrechta. Do wybuchu I wojny światowej wraz z mężem przebywała w Berlinie. 7 listopada 1921 r. urodziła się córka, której na chrzcie dano imię Irena Wanda. Obecnie mieszkająca w Bobowie, wdowa po Konradzie Rybickim (zm. 11.07.1999 r.) Marianna żyła 103 lata 7 miesięcy i 23 dni.
W listopadzie 1983 r. zmarł 72 letni Stanisław Dawidowski. W latach 50. i 60. Komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Wysoce.
W rok później - 8 czerwca zmarła starsza siostra ks. Władysława Ebertowskiego - Dominika, panna. Urodzona 30 maja 1909 r. w Łubnie koło Czerska.
27 lutego 1985 roku zmarł emerytowany proboszcz bobowskiej parafii ks. Władysław Ebertowski. Urodził się 20 listopada w Łubnie. Ojciec Anastazy matka Anna zd. Kelbratpwska. Ks. W. Ebertowski przez 31 lat zarządzał bobowską parafią. Od 1979 r. przebywał na emeryturze. Był również administratorem kościoła w Dąbrówce. W uroczystościach pogrzebowych brało udział liczne duchowieństwo diecezji chełmińskiej, rodzina oraz ogromna rzesza mieszkańców parafii. Ciało księdza spoczęło w wspólnej mogile, obok jego siostry.
15 maja 1985 r. zmarł 73 letni Klemens Engler - strażak, społecznik, radny Gminy Bobowo, działacz gminnej spółdzielni "Samopomoc Chłopska," - ojciec obecnego komendanta Ochotniczej Straży Pożarnej w Bobowie. W tym samym miesiącu odszedł Tadeusz Szank, zasłużony strażak, zastępca naczelnika OSP w Bobowie w latach 80-tych.
W lutym 1986 r. zmarł 62 letni Edmund Wyczyński - maż Lidii zd. Goreckiej, siostry ks. J. Góreckiego. Wraz z żoną mieszkał w Dąbrówce, pochowany na cmentarzu w Bobowie.
W lipcu 1986 r. zmarł 75 letni Jan Piłat syn Józefa i Katarzyny zd. Brejska z Wysokiej. Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Wysoce..
W maju 1988 r. zmarł - bobowski kowal oraz pierwszy powojenny prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Bobowie - Klemens Ciara. Żył 82 lata. W czerwcu tego samego roku w wypadku samochodowym w Koteżach, jako pasażer zginął 21 letni Krzysztof Tocha
Tuż po Święcie Zmarłych w 1990 roku zmarł ks. Zbigniew Czubek. Urodził się w Bobowie w rodzinie rzeźnika Feliksa Czubka i Zofii zd. Kowalskiej. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego w Starogardzie wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Święcenia kapłańskie otrzymał 21 grudnia 1957 r. Do grudnia 1960 r. przebywał w Pelplinie. Następnie został wikarym w parafii Św. Krzyża w Tczewie. Studiował w tym czasie pedagogikę i katechetykę na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W 1966 roku był wikarym w parafii Św. Katarzyny w Brodnicy, a następnie w parafii farnej w Chojnicach. W 1969 r. został powołany przez biskupa na sędziego prosynodalnego przy Biskupim Sądzie Duchownym w Pelplinie. W 1973 r. został wykładowcą pedagogiki w WSD. W marcu 1984 roku otrzymał nominację na honorowego kapelana Ojca Świętego - Jana Pawła II. W 1987 r. został dyrektorem Wydziału Katechetycznego Kurii Biskupiej. Niemal przez 20 lat prowadził kursy dla szkolnych katechetów. W 33 roku kapłaństwa zmarł na chorobę nerek - w niedzielę 4 listopada 1990 roku. Ceremonia pogrzebowa odbyła się w pelplińskiej katedrze pod przewodnictwem biskupa Mariana Przykuckiego, licznego duchowieństwa, rodziny oraz wiernych. Rodzina zadecydował, że ciało ks. Czubka spocznie na bobowskiej nekropolii.
W październiku 1991 r. zmarł bobowski grabarz Józef Sadowski. Maił 55 lat.
W styczniu 1992 roku zmarł 87 letni Feliks Netzel- krawiec, organista samouk Grał w bobowskim kościele od 1954 roku. Organistą w Bobowie był jego syn Henryk, obecnie emerytowany nauczyciel muzyki.
W październiku 1994 r. zmarł długoletni naczelnik poczty w Bobowie Jan Spich (1925-1940), jeden z głównych inicjatorów reaktywowania samodzielnej gminy Bobowo. Pracownikiem poczty była również jego żona Józefa, zmarła w sylwestrową noc 1996 roku.
Latem 1996 r. w Wysoce została poświęcona ziemia pod miejscowy cmentarz. Teren bezpłatnie przekazał rolnik Zbigniew Dunajski. Jako pierwsza na cmentarzu tym spoczęła 7 letnia Idalina Malkowska. Zginęła pod kołami samochodu w Lipinakach Królewskich w przed dzień rozpoczęcia szkolnej edukacji (31.08).
W czasie pracy tragicznemu wypadkowi uległ w grudniu 1997 r. 23 letni Mirosław Bordnicki. Jeden z najmłodszych wówczas strażaków OSP w Bobowie.
W wieku 94 lat zmarł zamieszkały w Wysoce, Władysław Reischel, długoletni prezes Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" w Bobowie. Zmarł 12.11.1998 r.
7 lipca 2003 r. zmarł w wieku 66 lat zasłużony i wieloletni lekarz bobowskiego Ośrodka Zdrowia, Edward Gniedziejko Przez 37 lat ratował życie i zdrowie mieszkańcom gminy Bobowo. Był również lekarzem powiatowym. Ceremonia pogrzebowa zgromadziła ogromną rzeszę mieszkańców gminny Bobowo na czele z władzami samorządowymi.
W wyniku odniesionych ran w wypadku samochodowym na drodze A1 w miejscowości Święte koło Świecia, 30 stycznia 2004 r. zmarł w grudziądzkim szpitalu -21 letni Dawid Kolaska z Wysokiej. Na jego pomniku widnieje znamienity napis "Słońce mu zaszło, póki jeszcze dzień był". Do tragicznego zdarzenia doszło w lutym 2005 r., w wyniku zatrucia tlenkiem węgla zmarli małżonkowie Jan i Helena Wieczorkowscy z Bobowa. Mieli po 71 lat.
Na bobowskim cmentarzu oczekuje zmartwychwstania wielu zacnych i zasłużonych mieszkańców parafii, lecz ze względu na wielkość niniejszej publikacji oraz na trudności z dotarciem do odpowiednich informacji nie wymieniono ich z osobna. W dalszych opracowaniach niektóre fakty i wydarzenia zostaną uzupełnione.
*W niektórych wpisach brak dokładnej daty urodzenia jest podany tylko wiek osoby zmarłej,
strony następne
ť 1935 ś

Olszewska Marianna 86 lat U30.12
Dobrowolski Mieczysław niemowlę U7.01
Wyczyński Józef niemowlę lat U11.01
Karbowski Antoni 68 lat U 21.01
Demski Bronisław niemowlę U25.01
Kujanek Tekla 72 lata U1.02
Kula Marianna 77 lat U3.02
Albrecht Teresa niemowlę U7.02
Czechowska Agnieszka niemowlę U11.02
Pawłowski Edward niemowlę U11.02
Szylka Stefania 61 lat U15.02
Kuchta Janina 3 lata U20.02
Jakubiak Henryk niemowlę U13.03
Karbowski Henryk niemowlę U8.04
Lewiska Barbara 82 lata U13.04
Cyrklaf Julianna 76 lat U16.04
Gulakowska Anna 52 lata U23.04
Ślizewska Antonina niemowlę U29.04
Jańczyńska Franciszka 63 lata U30.04
Reszka Jan niemowlę U13.05
Pielecki Michał 72 lata U14.05
Ciesielska Bernarda 57 lat U22.05
Suchecki Franciszek 80 lat U22.05
Suchecki Kazimierz niemowlę U23.05
Jabłoński Franciszek 71 lat U25.05
Ośmieła Franciszek niemowlę U3.06
Fergon Józef dziecko U15.06
Osuch Monika 42 lata U28.06
Pielecki Jan 22 lata U30.06
Kneba Marianna 75 lat U7.07
Jabłońska Krystyna niemowlę U18.07
Klepaczewska Urszula niemowlę U4.08
Komorowski Franciszek 55 lat U7.08
Gretkowska Janina 55 lat U10.08
Homa Marianna 53 lata U15.08
Maks Klemens niemowlę U28.08
Ciszewski Józef dziecko U1.09
Kruk Antonina 72 lata U30.09
Krajnik Agnieszka 82 lata U15.10
Kordowski Eugeniusz niemowlę U23.10
Łaska Jadwiga niemowlę U1.11
Dąbrowska Marta 88 lat U2.11
Kujawa Elżbieta niemowlę U13.11
Spindel Franciszek 73 lata U29.11
Wiśniewski Zygmunt niemowlę U6.12
Potocka Marianna niemowlę U7.12
Justka Maria niemowlę U7.12
Glińska Marianna 69 lat U20.12
ť 1936 ś
Reszka Franciszek 53 lata U1.01.
Justka Bernard 37 lat U9.01
Marks Roman niemowlę U30.01
Nalborski Wacław 27 lat U13.02
Cichosz Augusta 66 lat U18.02
Kneba Stanisław niemowlę U18.02
Dadaczyński Szymon 60 lat U21.02
Domachowska Gertruda 8lat U2.03
Szalewski Kazimierz niemowlę U4.03
Schliwiński Józef dziecko U7.03
Neumann Anna 80 lat U10.03
Pączek Helena 35 lat U11.03
Kowalska Gabriela niemowlę U19.03
Małecka Barbara 77 lat U23.03
Gierszewski Grzegorz 2 lata U25.03
Kuchta Józef 1 rok U1.04
Dunajska Maria niemowlę U1.04
Białkowski Józef 36 lat U11.04
Mucha Franciszek niemowlę U21.05
Rogowska Marta 44 lata U25.05
Kłopocki Michał 80 lat U20.06
Brejska Józefina 70 lat U20.06
Peplińska Jadwiga niemowlę U24.06
Bianek Paweł niemowlę U27.06
Czarlińska Małgorzta 84 lata U30.06
Mejranowski Stanisław 70 lat U4.07
Wołoszyk Bernard 26 lat U24.07
Wojnarowski Albin 5 lat U25.07
Damrath Franciszek 42 lata U27.07
Pawłowska Felicja niemowlę U21.08
Grudzińska Stefania niemowlę U3.09
Ślizewska Helena niemowlę U7.09
Żabińska Maria niemowlę U8.09
Potocki Jan 77 lat U22.09
Czapiewski Zygmunt niemowlę U23.09
Konkel Zofia dziecko U3.10
Kawińska Józefian 83 lata U6.10
Ćwiklińska Helena niemowlę U9.10
Pińska Zofia 46 lat U12.10
Mistelska Julianna 69 lat U16.10
Laskowska Agnieszka 35 lat U25.10
Nalborska Amelia 26 lat U29.10
Kriger Paulina 77 lat U6.11
Borowski Jan 64 lata U22.11
Ostrowski Antoni 28 lat U23.11
Piątek Helena niemowlę U1.12
Pielecka Matylda 70 lat U3.12
Żabiński Franciszek 70 lat U5.12.
Żabińska Marianna 65 lat U16.12
Michna Zenon niemowlę U19.12
Adamczyk Helena 2 lata U29.12
ť 1937 ś
Wolska Apolonia 66 lat U1.01
Suchecki Stanisław 73 lata U3.01
Graban Józefina 88 lat U5.01
Kaliszewski Franciszek niemowlę U13.01
Karczyński Paweł 17 lat U15.01
Jabłońska Aniela 72 lata U17.01
Komnik Artur 74 lata U16.01
Błędzki August 89 lat U3.02
Kłos Weronika 21 lat U12.02
Pączek Kazimierz niemowlę U22.02
Kordunkowska Helena 59 lat U7.03
Błędzka Marianna 76 lat U5.04
Błędzka Marta niemowlę U28.04
Ślizewski Franciszek 83 lata U13.05
Kuchta Jan 33 lata U17.05
Marks Marta 56 lat U23.05
Gulakowski Paweł 42 lata U4.06
Manuszewska Łucja niemowlę U27.06
Ostrowski Janusz niemowlę U13.07
Kordowski Bronisław 48 lat U2.08
Wejher Zofia 12 lat U9.08
Słomińska Marta niemowlę U22.08
Kordunowska Anna niemowlę U4.09
Herkt Marian niemowlę U12.09
Garczyńska Cecylia 80 lat U11.09
Radtke Barbara 80 lat U16.09
Białaszewska Maria 8 lat U30.09
Laskowski Franciszek 38 lat U10.10
Kneba Maria dziecko U22.10
Mania Józef 81 lat U1.11
Homa Franciszek 29 lat U5.11
Kensicki Franciszek niemowlę U20.11
Jżykowska Antonina 72 lata U1.12
Brodnicki Tadeusz 2 lata U3.12
Homa Zofia niemowlę U3.12
Garczńska Franciszka 37 lat U26.12
Megger Marianna 78 lat U29.12
Brzóska Paulina 63 lata U31.12
ť 1938 ś
Litkiewicz Marta 61 lat U16.01
Olszewska Anna 77 lat U28.01
Dembler Magdalena 23 lata U31.01
Wilczewska Tekla 88 lat U10.02
Jasiński Stefan 1 rok U10.02
Petner Franciszek niemowlę U1.03
Dembicki Gwidon 9 lat U13.03
Demska Czesława 2 lata U15.03
Bielicki Franciszek 88 lat U28.03
Kneba Michał 88 lat U12.04
Deja Izydor 85 lat U19.04
Rona Izydor 62 lata U20.04
Cichosz Józef 67 lat U29.04
Pączek Stanisław niemowlę U9.05
Kordowski Bronisław 16 lat U15.05
Grzegołkowska Marta 68 lat U28.05
Jasiński Jakub 31 lat U8.06
Bieżek Monika 42 lata U12.06
Pielecka Katarzyna 65 lat U14.06
Żabińska Wiktoria 31 lat U15.06
Piłat Alojzy 24 lata U19.06
Żabiński Franciszek niemowlę U23.06
Borkowska Barbara 85 lat U30.06
Deja Krystyna niemowlę U6.08
Marks Jan 2 lata U11.08
Malecki Ignacy 80 lat U28.08
Marks Nikodem 57 lat U17.09
Reinhold Grzegorz niemowlę U22.10
Wiśniewska Anna niemowlę U25.10
Flisikowska Katarzyna 90,5 lat U29.10
Dąbrowski Franciszek niemowlę U28.10
Pawłowska Józefa 2 lata U29.10
Herkt Marianna 76 lat U23.11
Kruk Marianna 43 lata U27.11
Pawłowski Zygmunt niemowlę U30.11
Drążek Antoni 75 lat U1.12
Kopczyński Józef 3 lata U23.12
Mistelski Julian 73 lata U29.12
ť 1939 ś
Wladmann Anna 75 lat U12.01
Błędzka Marta 62 lata U15.01
Mania Kazimierz niemowlę U17.01
Nakielska Marianna 66 lat U23.01
Kordunowska Rozalia 74 lata U9.02
Wyczyński Jan 2 lata U25.02
Mrożek Brygida niemowlę U26.02
Kensicka Amelia 37 lat U6.03
Wojtaś Anastazy 66 lat U6.03
Lazer Stefan 71 lat U16.03
Potocka Emerencja 55 lat U5.04
Gdaniec Jan niemowlę U17.04
Marks Irena 15 lat U23.04
Megger Barbara 40 lat U8.05
Wyczyńska Teofilia 74 lata U11.05
Lewicki Bolesław 60 lat U28.05
Lewicka Waleska 56 lat U6.06
Czyżewski Ireneusz niemowlę U16.06
Marks Kazimierz niemowlę U18.06
Bąkowska Felicja niemowlę U21.06
Kajzer Zofia niemowlę U24.06
Wołoszyk Wanda 14 lat U27.06
Czerwiński Władysław niemowlę U5.07
Sławiński Eugeniusz niemowlę U6.07
Ditmer Krystyna niemowlę U8.07
Kamrowska Ewa niemowlę U9.07
Żabińska Helena niemowlę U12.07
Mrożek Franciszek 63 lata U23.07
Boetcher Teodor 68 lat U29.07
Cejrowska Marianna 54 lata U2.08
Gierszewski Stefan niemowlę U13.08
Błażek Franciszek 52 lata U12.08
Głodny Józef 72 lata U22.08
Maciejewska Józefa 74 lata U28.08
Snaza Józef 49 lat U1.09
Tłoczyński Stanisław niemowlę U4.09
Kula Jan 59 lat U4.09
Komorowska Anna 46 lat U6.09
Pawłowska Katarzyna 64 lata U14.09
Suchecka Genowefa niemowlę U22.09
Mokwa Paulina 77 lat U11.10
Balewska Józefa 85 lat U23.10
ť 1940ś
Brak danych w księgach parafialnych
ť 1941ś
Czubek Jan *1.11.1849 U4.11.
Brak dalszych wpisów w księgach parafialnych
ť 1942ś
Kamińska Wanda 20 lat U13.01
Wijtaś Heronim 30.09.1866 U12.03
Różański Jan 19.02.1866 U15.03
Piłat Antoni 1.05.1917 U8.04.
Brodnicki Franciszek 2 lata U24.04
Czerwińska Cecylia 20.11.1903 U5.05
Sikora Joanna 24.06.1918 U25.05
Kensicki Hugon 11.04.1889 U6.06
Piłat Paulina 4.01.1887 U18.06
Ossuch Franciszek 17.09.1890 U19.06
Piotrzkowska Franciszka 3.12.1881 U30.09
Ossowski Jan 15.09.1862 U26.10
Brodnicka Eryka niemowlę U30.10
Schypkowski Aleksander 15.12.1905 U8.11
Burczyk Zofia niemowlę U22.12
ť 1943ś
Borowska Barbara 20.09.1867 U2.01
Dunajska Melania 21.07.1893 U 6.01
Netkowski Jan 10.02.1872 U6.01
Frost Katarzyna 19.11.1874 U1.02
Ditmer Kazimierz 20.11.1937 U18.02
Kurowska Jadwiga 13.08.1862 U7.03
Gostkowska Eryka 20.07.1942 U7.03
Ruszkowski Jan 30.03.1882 U9.03
Kasater Irena 1 rok U21.03
Byczyński Franciszek 11.09.1859 U27.03
Wyczyński Franciszek 11.09.1859 U27.03
Piłat Zygmunt 5.10.1908 U6.06
Wierzbowski Robert 22.03.1897 U18.06
Rompa Czesław 7.12.1935 U30.06
Kowalski Jan 4.11.1902 U4.08
Reuschel Władysław 10.08.1868 U23.08
Cejer Jan 13.03.1886 U2.09
Kreft Joanna 18.02.1881 U25.09
Szylke Stefania 1 rok U25.09
Ukleja Zuzanna 28.10.1874 U1.10
Manuszewska Zuzanna 20.02.1870 U11.10
Ślizik Leonard 5.11.1879 U16.10
Wiśniewski Leon 2 lata U16.10
Piechowski Bernard 20.03.1879 U20.11
Kolakowska Maria1 5.05.1915 U6.12
Gierszewska Zofia 27.04.1943 U16.12
Hennig Jan 4.01.1867 U22.12
Mieszczyński Jan 19.09.1870 U25.12
Wiklend Katarzyna 7.06.1849 U29.12
ť1944ś
Marks Leon 25.12.1900 U6.01
Gerowska Franciszka 3.10.1926 U7.01
Brodnicki Hildegard niemowlę U10.01
Schefer Helena 27.08.1915 U15.01
Gajkowska Marta 17.06.1872 U23.01
Kowalska Józefina 6.08.1859 U7.02
Delewska Konstancja 20.06.1899 U14.02
Fergon Helena 16.05.1912 U19.02
Sławińska Urszula 28.08.1937 U12.03
Mroczek Józef niemowlę U20.03
Wyczyński Piotr 26.11.1907 U23.03
Drążek Paulina 27.10.1865 U29.03
Marks Józef 4.07.1939 U18.04
Michna Maria niemowlę U10.05
Czyżewski Józef 13.08.1869 U10.05
Pokorski Jan 18.01.1863 U15.05
Kula Antoni 19.09.1891 U18.05
Urban Marta 24.10.1884 U19.05
Krzykowska Czesława 10.03.1911 U19.05
Kneba Apolonia 8.02.1881 U21.05
Neubauer August 3.03.1859 U23.05
Krzykowski Francziszek 10.12.1867 U26.05
Meiranowska Marta 30.10.1869 U30.05
Pawłowski Teofil 21.12.1871 U11.08
Krzykowski Witold niemowlę U11.08
Kowalski Józef 28.04.1872 U14.08
Błeńska Metz Marianna 17.08.1868 U23.08
Bieszczyńska Maria niemowlę U26.08
Wiśniewski Michał 29.09.1883 U27.08
Kernstein Marianna 22.03.1864 U28.08
Janczyński Leon niemowlę U30.08
Kuchta Jan 24.08.1891 U1.09
Kleina Rozalia 12.02.1877 U9.09
Kamorowska Helena niemowlę U11.10
Domański Józef 16.06.1866 U14.10
Wachowski Teodor 27 lat U20.10
Wachowska Franciszka 65 lat U20.10
Janca Leokadia 44 lata U20.10
Żabiński Wacław 25 lat U20.10
Brodnicki Wincenty 31.05.1864 U27.10
Stopiński Jan 24.05.1866 U2.11
Batkowska Maria 3.10.1944 U19.11
ť1945ś
Spionek Karol 3.11.1863 U4.01.
Michna Anna 7.05.1859 U1.02.
Neubauer Józef 36 lat U5.03
Waltman Maria 85 lat U7.04
Behrent Henryk 7 lat U12.04
Mokwa Barbara 24 lata U13.04
Gencza Andrzej niemowlę U18.04
Bianek Monika 43 lata U28.04
Bianek Stanisław 2 lata U10.05
Ginter Franciszek 16 lat U11.05
Gierowski Bolesław 41 lat U14.05
Dytmer Anna 73 lata U18.05
Ostrowski Jan 66 lat U18.05
Borowski Franciszek 33 lata U25.05
Frost Ranciszka 69 lat U30.05
Lisewski Józef 67 lat U31.05
Błażek Franciszka 81 lat U3.06
Poźniak Piotr niemowlę U7.06
Gołuński Zygfryd 4 lata U17.06
Bielaszewski Franciszek 73 lata U29.06
Bąkowska Leokadia 54 lata U2.07
Grabowska Maria niemowlę U3.08
Gerowska Katarzyna 86 lat U3.08
Chełkowski Kazimierz niemowlę U5.08
Jankowski Franciszek 1 rok U6.08
Benert Zofia 5 lat U15.08
Weisbrot Alojzy 2 lata U26.08
Dawidowska Augustyna 55 lat U3.09
Błędzka Leokadia 53 lata U6.09
Żabiński Zygmunt 12 lat U11.09
Pielecki Franciszek 72 lata U12.09
Oulhe Helena niemowlę U25.09
Mańkowski Franciszek 5 lat U12.10
Deja Urszula 30 lat U25.10
Kowalska Anna 34 lata U16.11
Ostrowska Julianna 86 lat U30.11
Regenbrecht Marianna 89 lat U23.12
Kałowski Ignacy 76 lat U23.12
ť1946ś
Borys Maria 83 lata U1.01
Ulatowska Franciszka 69 lat U5.01
Gałkowska Franciszka 49 lat U7.01
Batkowska Barbara 4 lata U15.01
Spindel Helena 56 lat U15.01
Wilczewski Józef 58 lat U6.02
Sławińska Józefina 46 lat U8.02
Gajkowski Bernard 36 lat U11.02
Mazur Stefania 82 lata U27.02
Makowski Józef 84 lata U27.02
Smolińska Rozalia 71 lat U21.03
Kłos Ignacy 72lata U12.04
Kordunowski Jan 82 lata U19.04
Błażek Leokadia 75 lat U21.04
Pączek Jakub 74 lata U10.06
Kłomski Eliasz niemowlę U10.06
Mech Augustyn 69 lat U5.07
Pietrzykowska Magdalena 71 lat U2.08
Lamka Augustyn 60 lat U27.08
Jaworski Franciszek 56 lat U19.09
Rożański Edward 19 lat U24.09
Liedke Jadwiga niemowlę U25.10
Ślizewski Jan 77 lat U12.11
Karbowska Franciszka 68 lat U6.12
Bąkowski Józef 15 lat U20.12
ť 1947 ś
Lisewska Marianna 78 lat U4.01
Liss Maria niemowlę U7.01
Felska Julianna 82 lata U16.01
Kleina Antoni 70 lat U9.02
Spindel Marianna 83 lata U9.02
Gulakowski Wojciech 65 lat U24.02
Guźińska Brygida niemowlę U1.03
Pawłowski Mieczysław niemowlę U6.03
Różycka Daniela niemowlę U8.03
Suwalska Marta 11 lat U29.03
Draszanowska Józefina U24.04
Kamrowska Zofia niemowlę U30.04
Rybicki Konrad 67 lat U18.05
Pomierski Czesław niemowlę U26.05
Żabińska Teresa niemowlę U9.06
Grucza Maksymilian *18.07.1885 U16.06
Borowska Rozalia 21.02.1901 U17.06
Kamrowski Stefan niemowlę U23.07
Wolski Stanisław niemowlę U2.08
Erdanowski Paweł *17.10.1882 U24.08
Raszeja Bolesław *5.07.1887 U26.08
Janczyński Jan *20.11.1868 U10.09
Aniczka Barbara 67 lat U27.09
Nowak Paweł 12.08.1885 U29.09
Felska Katarzyna 20.10.1875 U2.10
Rylski Jan 3.06.1867 U13.10
Lewandowska Paulina 13.05.18861 U13.10
Kleina Maria 18.06.1878 U23.10
Winkel Aleksander 15.10.1883 U3.11
Ćwiklińska Anna 5.01.1892 U28.11
Ligmański Wiktor 13.12.1873 U14.12
Kłomski Ludwik niemowlę U16.12
Komorowski Antoni 29.07.1885 U21.12
Lubińska Krystyna 1 rok U28.12
Niklewska Irena dziecko U30.12
ť 1948 ś
Mazur Aleksander 18 lat U3.01
Wyklent Jakub *21.07.1862 U21.01
Berendt Maria niemowlę U27.01
Burczyk Zygmunt niemowlę U2.02
Kowalkowska Regina *16.06.1862 U19.02
Frost Franciszka 18.02.1900 U20.02
Dąbrowski Bronisław 31.07.1866 U5.03
Wierzbowski Anastazy 12.04.1855 U27.04
Kreft Bronisława 23.10.1903 U24.05
Piłat Katarzyna 4.04.1864 U21.08
Frost Bernard 3.01.1867 U21.08
Połom Cecylia 9.05.1869 U21.08
Jasiński Adam niemowlę U23.09
Jasiński Antoni niemowlę U23.09
Pączek Kazimierz 7.06.1947 U21.10
Felski Jerzy 12.02.1946 U23.11
Liedkie Anna 15.04.1868 U24.11
Bielaszewska Bernardyna 10.06.1882 U1.12
ť 1949 ś
Michna Jan 7.02.1899 U2.01
Dunajski Tadeusz 21.08.1883 U6.01
Habkowska Aniela 3.11.1874 U21.01
Słomski Władysław 21.06.1900 U7.02
Aszyk Walentyna 13.02.1872 U18.02
Klekacz Franciszek niemowlę U4.03
Kłomski Franciszek niemowlę U8.03
Gołuńskia Franciszka 14.09.1891 U19.03
Brzóska Stanisław 16.11.1870 U23.03
Fergon Krystyna 13.06.1933 U25.03
Wulska Wanda niemowlę U1.04
Czechorski Jan 3.12.1860 U2.04
Pielecki Michał 30.09.1875 U9.04
Jasiński Tomasz 1.12.1873 U22.04
Kreft Jan 13.09.1878 U17.05
Solecka Ewa niemowlę U16.06
Boettcher Marianna 3.04.1867 U16.06
Andreskowska Agnieszka 26.01.1911 U24.06
Wyklendt Barbara 7.10.1869 U24.06
Jaczewska Jadwiga 3.06.1907 U5.07
Pielecka Maria 11.03.1888 U10.07
Engler Wanda 28.03.1946 U19.07
Czubek Edmund 7.07.1933 U1.08
Ruszkowski noworodek U19.08
Dawidowski Augustyn 7.12.1856 U7.09
Kłos Franciszek 15.12.1874 U15.09
Mucha Maria niemowlę U24.09
Błażek Teodor 11.09.1889 U22.10
Gunter Irena 1.06.1934 U1.11
Klekacz Franciszek 3.06.1917 U9.11
Kropisz Józef 29.11.1886 U17.11
Maśliński Ludwik niemowlę U24.11
Szylka Władysław 6.04.1909 U11.12
ť 1950 ś
Czerwińska Monika 15.11.1908 U15.01
Ostrowska Genowefa U23.01
Kozłowska Marta 13.03.1879 U14.02
Ślizewska Teofilia 31.12.1884 U21.02
Kaszubowski Wincenty 7.02.1863 U24.02
Fierek Anna 14.10.1881 U6.03
Sikorska Celina niemowlę U12.04
Kłomski noworodek U2.05
Rączkowski Wawrzyniec 10.08.1874 U4.05
Pomierska Weronika 16.05.1885 U8.05
Mrozek Jadwiga 1 rok U13.05
Pobłocki Teodor 14.09.1902 U20.05
Erdanowska Anastazja 31.05.1885 U25.05
Czerwińska Katarzyna 23.04.1861 U7.06.
Domańska Paulina 4.06.1873 U22.07
Pączek Walerian 30.05.1877 U1.08
Ćwikliński Jan 20.10.1882 U13.08
Piątek Józef 19.03.1882 U13.08
Pączek Julianna 5.09.1972 U14.08
Czubek Zofia 27.04.1908 U17.08
Deja Waleria 23.03.1882 U25.08
Jaczewski Teofil 20.12.1903 U18.09
Połom Józef 8.09 1871 U14.10
Głodny Józef 12.04.1900 U31.10
Lazer Henryk 2.04.1943 U20.11
Brzóska Halina 14.08.1950 U20.11
Szwarc Marianna 12.11.1867 U27.11
Grudzińska Zofia 17.05.1950 U30.11
ť 1951 ś
Mucha Jan niemowlę U5.01
Szwarc Franciszek 15.02.1880 U12.01
Mech Marta 10.02.1889 U13.01
Kropidłowska Jadwiga 3.04.1933 U14.01
Jakubiak Franciszka 15.01.1920 U21.01
Różańska Barbara 19.08.1866 U24.01
Pentlinowski Szymon 20.01.1871 U24.01
Wachowski Teofil 19.091871 U25.01
Wożniak Mieczysław 1 rok U1.01
Delewski Teofil 6.01.1879 U12.02
Dytmer Antoni 21.06.1975 U22.02
Machnikowski Jerzy niemowlę U14.03
Mańkowska Urszula 1 rok U25.03
Sikorski noworodek U1.04
Wiśniewski noworodek U23.04
Szalewska Augustyna 5.02.1872 U29.04
Pawłowska Franciszka 6.01.1864 U30.04
Branach Zbigniew niemowlę U15.05
Heksel Franciszek 1 rok U28.06
Pater Elżbieta noworodek U24.07
Nitkowska Helena 1 rok U28.08
Piątek Józef 30.09.1857 U4.10
Rogowska Maria niemowlę U17.10
Holc Bronisława 16.10.1904 U11.12
Sikorski Franciszek niemowlę U16.12
ť 1952 ś
Karbowska Helena 27.10.1865 U15.01
Delewska Marianna 29.03.1863 U29.02
Lewicki Feliks 2.04.1917 U5.03
Zieliński Piotr 19.10.1880 U3.04
Wolski Franciszek 28.03.1879 U7.04
Kaizer Stanisław 2.06.1899 U4.04
Marks Józefa 1.07.1907 U14.04
Olender Józef 25.10.1912 U2.05
Herkt Franciszka 27.01.1903 U1.07
Kroplewski Anastazy 18.11.1911 U10.07
Błędzki Franciszek 7.08.1867 U19.07
Domian Franciszka 78 lat U23.08
Zieliński Jan 10.12.1872 U9.09
Reuschel Franciszka 26.01.1878 U12.09
Pawłowski Antoni 27.01.1893 U13.09
Marciniak Stanisław 16.04.1893 U30.09
Kula Waleria 25.08.1887 U1.12
Mazurkiewicz Feliks 30.05.1909 U14.12
Brodnicka Jadwiga 1 rok U26.12
Falińska Zuzanna 20.09.1886 U25.12
ť 1953 ś
Dembicki Jan 25.06.1096 U18.01
Kropidłowska Gabriela 1 rok U11.02
Czerwińska Helena 2.10.1899 U7.03
Czubek Marianna 28.12.1881 U2.04
Szarmach Franciszek 14.09.1882 U8.04
Potocki Anastazy 12.09.1887 U20.05
Tyałowska Teodozja 31.05.1875 U21.05
Lewicki Franciszek 24.01.1872 U31.05
Rylska Barbara 13.09.1870 U8.07
Wydrowski Jan niemowlę U12.07
Borkowska Waleria 11.11.1864 U24.07
Błażyńska Franciszka 9.01.1885 U23.08
Bielaszewska Teresa niemowlę U9.10
Jurczyk Franciszek 14.03.1875 U5.11
Mazur Olesława niemowlę U12.11
Wiśniewski Bernard niemowlę U11.12
Wiśniewska Marianna niemowlę U11.12
Makowski Ignacy 13.12.1865 U13.12
ť 1954 ś
Wachowski Jan 19.10.1882 U21.01
Barańska Anna 26.07.1880 U10.02
Kula Leokadia 5.05.1878 U9.03
Maśliński Ludwik 25.05.1886 U24.03
Czajkowski Franciszek 14.11.1879 U30.03
Czubek Feliks 28.11.1899 U4.04
Włoch Paweł 15.05.1922 U15.04
Wydrowska Ewa niemowlę U19.04
Pączek Elzbieta niemowlę U29.04
Fila Michał 9.09.1884 U9.06
Sarnowski Józef 15.01.1895 U8.07
Pączek Stanisław 1 rok U20.08
Wiśnicka Cecylia 10.02.1926 U15.09
Ligmanowska Irena niemowlę U13.10
ť 1955 ś
Aszyk Walenty 6.02.1873 U14.01
Ruszkowski Stefan 8.08.1948 U27.01
Kordunowski Michał 11.11.1862 U7.02
Błański Konrad 8.11.1875 U19.02
Kuchta Maria 9.06.1867 U19.02
Bugalski Antoni 16.01.1894 U17.03
Pielecka Marta 3.11.1874 U2.04
Mucha Benedykt 1 rok U10.04
Sikora Franciszka 25.08.1921 U20.04
Litkiewicz Honorata 1 rok U19.05
Kropidłowski Stanisław niemowlę U25.05
Liedkie Barbara niemowlę U2.06
Kowalska Zofia 27.04.1887 U2.06
Dembska Franciszka 8.09.11885 U11.06
Flak Krystyna niemowlę U21.06
Piontek Bronisława 20.02.1887 U18.08
Kuchta Waleria 19.06.1898 U24.08
Margwardt Augustyna 8.03.1870 U16.09
Sobisz Józef 17.03.1930 U18.09
Mokwa Mikołaj 8.09.1883 U16.10
Grzona Halina niemowlę U22.10
Kamrowski Franciszek 3.12.1893 U28.10
Grudzińska Weronika niemowlę U30.10
Chrzanowski Leonard 4.07.1900 U7.12
ť 1956 ś
Golec Józef 2.11.1885 U1.01
Snaza Apolonia 6.08.1869 U12.01
Deffert Barbara 5.12.1872 U29.01
Kroplewska Helena 11.12.1890 U6.04
Dadaczyńska Ewa niemowlę U9.04
Ossowski Jan 28.12.1882 U13.04
Brodnicka Bożena niemowlę U16.07
Owicki Edward 6.12.1938 U15.10
Adrych Franciszek 2.04.1882 U26.10
Belczewski Bronisław 21.05.1897 U19.11
Wydrowski noworodek U24.11
Dworkowska Ewa niemowlę U30.11
Gierszewska Helena 28.09.1931 U1.12
Brodnicki Franciszek 15.03.1900 U21.12
ť 1957 ś
Mokwa Franciszek 9.12.1879 U11.01
Thisler Jakub 6.05.1873 U16.01
Chyła Teofil 27.04.1897 U4.02
Ślizewska Joanna niemowlę U20.02
Suwalska Regina 709.1875 U25.02
Spirewski Jan 9.04.1943 U2.03
Piłat Pelagia 2.11.1873 U21.03
Wilczewski Tomasz 5.12.1889 U1.04
Piłat Dionizy 1.04.1881 U4.04
Winkel Marta 15.05.1902 U11.04
Justka Jan 19.05.1914 U10.04
Mazur Jan 12.05.1891 U4.05
Grzegorzewski Konrad 12.10.1878 U11.05
Liss Józef 28.01.1940 U7.06
Szalewska Ewa 1 rok U8.06
Waśnierski Paweł 24.07.1911 U3.07
Mech Franciszek niemowlę U6.07
Szyszkowska Helena 2.06.1890 U18.07
Klein Maria niemowlę U21.07
Kaliszewski Kazimierz 14.09.1880 U9.08
Sikora Franciszek 11.06.1888 U21.08
Błędzka Franciszka 25.05.1868 U2.09
Nowotny Zbigniew niemowlę U13.09
Rzóska Henryk niemowlę U2.10
Piłat Ignacy 30.06.1954 U14.10
Zydorczyk Stanisława 30.05.1883 U4.11
Bianek Marianna 8.9.1903 U28.11
Zielińska Genowefa 26.02.1926 U11.12
Jordan Waleria 6.12.1901 U11.12
Sikora Andrzej niemowlę U25.12
Frost Jan 28.03.1888 U27.12
ť 1958 ś
Lazer Weronika 25.12.1865 U5.01
Ciesielski Ludwik 20.10.1898 U22.04
Justka Franciszek 25.01.1871 U20.05
Mukomietner Franciszka 21.08.1874 U20.06
Wydrowska Elzbieta niemowlę U22.09
Żydrowski Marcin 7.11.1881 U21.10
Porath Julianna 17.03.1875 U14.11
Felchnerowski Jan 6.08.1909 U16.12
Noumann Barbara 22.05.1874 U23.12
ť 1959 ś
Kuchta Józef 23.11.1896 U4.01
Mrozek Małgorzata 10.09.1877 U2.02
Lazer Helena 20.12.1907 U12.02
Komorowska Elżbieta 5.11.1891 U8.03
Kaliszewski Kazimierz 2.03.1912 U24.03
Wygocki Józef 20.11 1898 U28.03
Cholewa Gabriela niemowlę U5.04
Błędzki Władysław 24.02.1881 U30.05
Dworkowska Grażyna niemowlę U12.06
Wiśniewski Feliks 30.08.1906 U20.06
Włoch noworodek U28.06
Raszeja Maria 13.04.1888 U30.06
Piłat Kazimiera 3.03.1888 U18.08
Rajkowski Alojzy 8.05.1897 U16.09
Rylski Jan niemowlę U22.09
Piłat Ignacy 2.03.1876 U24.09
Pawłowski Ignacy 15.07.1887 U13.10
Mączyński Zygmunt 12.04.1932 U24.10
Pączek Alicja 25.07.1959 U13.11
ť 1960 ś
Kasper Kazimierz 13.12.1959 U13.01
Schank Franciszek 25.05.1879 U11.03
Szarmach Maria niemowlę U14.03
Marciniak Marianna 29.05.1885 U9.05
Kiełpin Wiktoria 17.02.1887 U10.06
Kamorowski Józef 12.08.1886 U14.06
Cejrowski Franciszek 30.04.1873 U13.07
Kiełpin Kazimierz 30.11.1920 U15.08
Liss Józef 22.09.1884 U24.09
Fergon Bernardyna 8.05.1885 U27.11
Kaszubowska Anna 30.10.1877 U4.12
Kuchta Janusz niemowlę U22.12
Grzona Stanisław niemowlę U27.12
ť 1961 ś
Liss Klemens 2.03.1910 U3.01
Wilczerska Agnieszka 12.07.1895 U10.01
Jordan Jerzy niemowlę U17.03
Chełkowski Józef 9.11.1872 U16.03
Wiśnicki Bernard 11.03.1880 U19.03
Weisbrot Jan 17.06.1899 U15.04
Muchowiedzianór Józef 80 lat U28.04
Osowska Maria 65 lat U30.04
Górski Jan 67 lat U23.05
Róźiński Roch 85 lat U6.06
Kuchta Rozalia 84 lata U26.06
Plata Józef 13.05.1890 U31.07
Szarmach Teofil 16.04.1893 U2.08
Zieliński Wojciech 17.08.1961 U19.08
Kwaśnierski Walenty 20.05.1891 U26.08
Wiczonkorska Lidia niemowlę U10.09
Wygocki Franciszek 4.06.1900 U31.10
Stachelek Kazimierz niemowlę U10.11
Maks Franciszek 29.10.1884 U3.12
Kiełpin Kazimiezr 28.08.1885 U18.12
Barszcz Franciszka 15.09.1882 U20.12
ť 1962 ś
Ślizewski Maksymilian 51 lat U12.02
Rzóska Jan 17.08.1890 U22.02
Dobrowolski Bolesław 11.11.1897 U16.03
Kropidłowski Leon 11.02.1923 U13.04
Komorowska Marianna 30.10.1882 U17.04
Wiśnicki Jan niemowlę U15.05
Maślińska Kazimiera 1.03.1962 U27.05
Żabiński Otton 23.03.1877 U10.06
Flak Maria niemowlę U5.08
Batkowski Stanisław 21.03.1911 U22.08
Thisler Antonina 30.06.1879 U29.08
Górski Józef noworodek U11.09
Borowski Tadeusz lat 37 U15.09
Siemnienierski Stanisław 65 lat U15.09
Gierszewska Ewa niemowlę U16.09
Słomska Marta 59 lat U6.10
Biedka Józef 70 lat U20.10
Ćwiklińska Paulina 73 lata U24.10
Rugalska Rozalia 73 lata U29.10
Rajkowska Regina 63 lata U2.12
Górska Maria 85 lat U26.12
ť 1963 ś
Pentlikowska Franciszka 79 lat U18.01
Mokwa Marta 86 lat U7.02
Liss Franciszka 77 lat U17.02
Kasper Janina 75 lat U26.02
Czajkowski Józef 81 lat U19.05
Maciejewski Franciszek lat 60 U30.05
Lemińska Teresa 24 lata U18.06
Pomierski Jerzy 19 lat U22.07
Szank Joanna 83 lata U2.08
Suwalski Antoni 87 lat U4.09
Dąbrowski Piotr 72 lata U12.10
Pyras Albin 41 lat U13.10
Paruch Teresa 12 lat U29.10
Dąbrowski Aleksander 40 lat U13.11
Sielaff Marek niemowlę U9.12
Gralewski Jan 77 lat U19.12
Kamrowska Zofia 4 lata U21.12
Nitkowski Bernard 52 lata U26.12
ť 1964 ś
Damrath Apolonia 69 lat U27.02
Wojak Klementyna 86 lat U28.04
Wierzbowska Zofia 64 lata U26.05
Krajnik Franciszek 90 lat U13.06
Zakrzewski Franciszek 80 lat U28.06
Mykowski Wojciech niemowlę U28.06
Stachelek Irena 7 lat U10.07
Epp Waleria 66 lat U23.07
Kensicki Otton 71 lat U12.08
Ślizewski Mieczysław 20 lat U15.08
Żabiński Bolesław 62 lata U27.08
Kamrowski Wincenty 69 lat U28.08
Fandrejewski Roman 64 lata U24.09
Sulejewska Jadwiga 67 lat U30.09
Jendernalik Józef 61 lat U18.10
ť 1965 ś
Wulska Bolesława 59 lat U15.01
Wojtasik Franciszek 66 lat U2.05
Deja Tadeusz 44 lata U9.04
Kochanowski Feliks 82 lata U8.05
Śledż Jan 38 lat U16.05
Kowlaska Agata 84 lata U4.06
Kaliszewski Alojzy 51 lat U10.07
Lazer Jan niemowlę U19.07
Kruk Janina 59 lat U20.07
Freda Monika 63 lata U27.09
Kula Agnieszka 57 lat U31.10
Neumann Bronisława 66 lat U2.11
Gembiak Elzbieta 75 lat U18.11
Mucha Franciszek 82 lata U11.12
Szarmach Melania 65 lat U25.12
ť 1966 ś
Zakrzewska Marianna 79 lat U6.01
Reszczyńska Marianna 85 lat U22.01
Szumała Henryk niemowlę U22.01
Nitkowska Paulina 92 lata U30.01
Piłat Katarzyna 84 lata U4.02
Barszcz Franciszka 82 lata U7.02
Kiełpin Grzegorz niemowlę U17.02
Meller Weronika 83 lata U26.02
Gąsiorowska Marta 55 lat U3.03
Janczewska Helena 43 lata U23.03
Dunajski Kazimierz 49 lat U4.04
Kowalkowska Franciszka 78 lat U1.05
Jordan Agata 79 lat U16.07
Gencza Janusz 4 lata U18.07
Winkel Klara 71 lat U20.07
Kropidłowski Józef 44 lata U14.08
Kujanek Anna 87 lat U24.08
Komorowska Wiktoria 69 lat U1.12
Lazer Marian 62 lata U9.12
Kwaśniewska Monika 69 lat U18.12
Gerowski Franciszek 67 lat U25.12
ť 1967 ś
Delewska Marianna 81 lat U5.01
Dębicki Wiesław dziecko U5.01
Kurowski Kazimierz 16 lat U1.02
Szlawińska Franciszka 84 lata U10.67
Ośka Krzysztof niemowlę U5.02
Pollum Edmund 75 latU18.03
Błeński Andrzej niemowlę U21.03
Kurowski Wiktor 91 lat U29.04
Cejrowski Bolesław 62 lata U5.05
Kowalski Franciszek 86 lat U12.05
Chojnacka Anna 61 lat U15.05
Wierzbowska Paulina 96 lat U3.06
Kuckenbeker Rozalia 84 lata U3.07
Pobłocka Marta 39 lat U29.07
Szwarc Antoni 55 lat U2.09
Delewska Helena 63 lata U5.09
Kełpin Elżbieta niemowlę U9.09
Deja Maria 78 lat U11.09
Lewicki Franciszek 86 lat U19.09
Mańkowska Anna 62 lata U23.09
Ciesielska Jadwiga 47 lat U28.10
Guźiński Klemens 62 lata U24.11
ť 1968 ś
Różańska Anna 69 lat U11.01
Piłat Katarzyna 67 lat U14.01
Formella Jan 70 lat U18.01
Szalewska Klara 74 lata U12.02
Chyliński Szczepan 69 lat U26.02
Janczyński Franciszek 75 lat U5.03
Chojnacka Michalina 87 lat U11.03
Różański Teodor 76 lat U14.03
Fijał Andrzej 30 lat U29.03
Szulc Agnieszka 74 lat U13.04
Kurowska Franciszka 85 lat U05.04
Chmieliński Marian 12 lat U05.06
Dadaczyński Bronisław 37 lat U21.07
Szlawiński Aleksander 58 lat U06.08
Wiśnicka Marianna 78 lat U23.08
Małkowska Zofia 78 lat U09.10
Lazer Stanisława 31 lat U02.11
ť 1969 ś
Gapa Agnieszka 68 lat U16.01
Chubroń Szczepan 75 lat U29.01
Jendernal Bronisław 61 lat U03.02
Bielaszewski Antoni 50 lat U09.02
Gierszewska Anna 80 lat U23.02
Lidkiewicz Zofia 57 lat U24.04
Szumała Zenon niemowlę U20.05
Stachelek Stanisław 66 lat U27.06
Neumann Marta 76 lat U19.08
Górka Marianna 42 lata U02.12
Górka Antoni 79 lat U16.12
Waśnierska Leokadia 86 lat U17.12
Fili Franciszka 83 lata U19.120
ť 1970 ś
Radomski Leon 67 lat U06.01
Kolasiński Brunon 64 lat U02.02
Netkowski Mirosław niemowlę U17.02
Kordunowski Józef 73 lat U19.02
Gralewska Joanna 83 lat U20.02
Kaczmarek Jadwiga 51 lat U04.03
Pawłowski Teofil 70 lat U30.03
Kaliszewska Franciszka 87 lat U19.05
Czerwiński Bernard 68 lat U27.05
Reszka Batbara 85 lat U19.06
Freda Józef 70 lat U01.07
Ślizewska Krystyna martwo urodzona
Wiśniewski Bernard 90 lat U10.07
Sadowska Anna 86 lat U06.08
Waldman Rozalia 69 lat U19.08
Makowska Antonina 88 lat U28.10
Mech Bronisław 65 lat U03.11
Hebda Adam niemowlę U18.12
Jankowska Dorota 7 lat U18.12
ť 1971 ś
Piotrkowski Zygmunt 48 lat U06.01
Pujdak Michał 48 lat U29.01
Reuschel Helena 60 lat U31.01
Zielińska Weronika 85 lat 02.02
Sadowski Jan 60 lat U03.03
Behrent Joanna 70 lat U02.04
Pomierski Paweł 56 lat U18.04
Różycki Jan 60 lat U27.04
Ostrowski Aloizy 72 lat U28.04
Cejrowski Franciszek 70 lat U06.05
Stoba Mieczysław 57 lat U11.05
Bieliński Jan 63 lat U12.05
Soliwocki Antoni 76 lat U08.04
Dobrowolska Paulina 66 lat U12.07
Brzezińska Helena 32 lat U17.11
Wróblewska Marta 68 lat 06.12
Kensicka Weronika 76 lat U06.12
Komorowski Konrad 60 lat U08.12
Laska Leokadia 66 lat U10.12
ť 1972 ś
Kowalewska Walentyna-Stefania 79 lat U04.01
Mucha Anna 71 lat U27.01
Szczodrowska Agnieszka 60 lat 05.02
Porath Franciszek 93 lat 04.03
Jurczyk Marta 90 lat U11.03
Wyklent Aloizy 78 lat U17.03
Adrych Katarzyna 83 lat 19.04
Wiśniewska Anna 79 lat U15.06
Walentowicz Ludwika 66 lat U02.07
Dembicki Jan 39 lat U24.07
Czerwiński Maksymilian 73 lat U02.08
Mokwa Marta 89 lat U08.08
Dębkowski Władysław 62 lat U12.10
Tiałowska Józefa 63 lat U08.11
Fergon Wincenty 92 lat U15.12
ť 1973 ś
Lisewski Stefan 63 lat U01.01
Węk Józef 79 lat U05.01
Grabowska Berta 83 lat U07.01
Gerowska Franciszka 74 lat U10.01
Drążek Jan 75 lat U28.01
Sikora Maksymilian 80 lat U02.04
Ellas niemowlę U17.07
Wojak Helena 65 lat U18.07
Śledź Cecylia 41 lat U15.08
Lorkowski Józef 73 lat U22.08
Tymiński Jan 64 lat U03.09
Sadowski Stefan 94 lat U05 .11
Ślizewska Marianna 84 lat U14.11
Delewska Tekla 73 lat U03.012
Komorowska Stanisława 52 lat U04.12
Kolaszyńska Waleria 83 lat U19.12
ť 1974 ś
Liedtke Bronisław 75 lat U16.01
Gierszewska Jadwiga 44 lat U24.01
Sadowski Witold 22 lat U27.02
Biedka Marzena 71 lat U24.04
Bugalska Czesława 89 lat U10.05
Zieliński Stanisław 73 lat U20.05
Błeńska Marta 86 lat U27.05
Pawłowski Bernard 69 lat U03.06
Różańska Władysława 72 lat U01.07
Łabuński Walerian 63 lat U19.08
Mamel Henryk-Franciszek 39 lat U24.08
Tymińska Danuta 10 lat U28.08
Lis Joanna niemowlę U12.09
Kasper Julian 93 lat U08.11
Eggert Genowefa 75 lat U11.11
ť 1975 ś
Wojnarowski Robert niemowlę U04.02
Solecka Anna 90 lat U11.02
Paruch Antonina 78 lat U11.02
Górska Monika 76 lat U24.04
Pielecki Henryk 69 lat U30.05
Czerwiński Janusz 21 lat U16.06
Fergon Józef 65 lat U16.07
Kamrowski Józef 75 lat U17.07
Rajkowski Józef 84 lat U02.08
Kełpin Franciszek 50 lat U04.09
Eggert Izydor 81 lat U12.10
Podwalska Helena 65 lat U22.10
ť 1976 ś
Neumann Małgorzata 3 lat U07.01
Suwalska Marta 71 lat U19.01
Łukasiewicz Walenty 66 lat U29.01
Szulc Jan 83 lat U21.02
Szymczak Helena 80 lat U24.02
Brzóska Alfons 69 lat U18.03
Ciara Kazimiera-Marianna 78 lat U18.04
Kamińska Klara 91 lat U04.05
Dąbrowska Halina 18 lat U09.05
Snaza Bernardyna 87 lat U23.06
Tiałowska Monika 78 lat U08.09
Gołuński Marian ?? lat U18.09
Flak Katarzyna 81 lat U23.09
Pawłowska Franciszka-Rozalia 72 lat U06.10
Gierszewski Augustyn 80 lat U24.10
Brodnicka Wioleta 11 lat U31.10
Pączek Jan-Stefan 67 lat U21.11
Kaczmarek Franciszek 69 lat U27.12
Gierszewska Zofia 42 lat U28.12
ť 1977 ś
Kaliszewski Brunon 66 lat U04.01
Bieżek Jan 53 lat U04.02
Liedtke Franciszka 84 lat U22.02
Mech Wanda 67 lat U16.03
Kamrowska Maria 69 lat U05.06
Kurowki Władysław 76 lat U23.06
Nalborska Stefania 62 lat U13.09
Szarmach Stanisława 44 lat U15.09
Neumann Bernard 70 lat U03.11
Ellas Stanisław 34 lat U12.11
Różycki Franciszek 73 lat U23.12
ť 1978 ś
Kuchta Helena 79 lat U03.01
Szczerba Wiktoria 74 lat U09.01
Dadaczyńska Jadwiga 65 lat U15.01
Chojnacki Jan 64 lat U09.02
Golec Stanisława 91 lat U15.02
Chrzanowska Helena 70 lat U07.04
Kowal Józef 73 lat U08.04
Różycka Waleria 70 lat U24.04
Ratyński Wiktor 73 lat U01.05
Włoch Stanisław 73 lat U18.05
Koloforski Józef 65 lat U18.06
Pączek Franciszek 74 lat U24.06
Piontek Jadwiga 73 lat U01.07
Bruch Krzysztof 2,5 roku U02.07
Bielaszewska Marianna 81 lat U14.10
Duszkowski Jan 79 lat U29.11
Dadaczyński Franciszek 77 lat U06.12
Tabaka Edward 55 lat U11.12

ť 1979 ś
Żabińska Adolfina 21.12.1885 U14.01
Ćwikliński Franciszek 29.11.1903 U29.01
Nalborski Franciszek 12.11.1911 U30.01
Drążek Józefa 30.06.1901 U17.02
Kamiński Tomasz 22.09.1882 U22.02
Michna Zofia 23.06 1895 U09.03
Rajkowska Marta 3.07.1896 U17.03
Lewandowski Daniel 21.03 1979 U21.03
Gierszewska Helena 5.11.1894 U31.03
Machnikowska Salomea 07.07.1925 U26.04
Fijał Jan 22.12.1903 U04.05
Kreft Feliks 30.10.1902 U03.05
Górska Leokadia 4.12.1896 U19.07
Chlewicki Władysław 02.10.1904 U26.07
Bielaszewski Jan 30.08.1899 U27.07
Aszyk Franciszek 3.03.1912 U18.08
Wołoszyk Franciszek 10.01.1917 U29.08
Szulc Marta 17.06.1890 U29.08
Piontek Apolonia 7.02.1897 U23.10
Piłat Bernard 5.12.1906 U26.12
ť 1980 ś
Felski Aleksy 16.08.1908 U20.01
Maslińska Marta 23.02.1904 U26.01
Piontek Jan 20.03.1904 U04.02
Kuchta Mieczysław 20.07.1925 U03.02
Wyczyński Leon 3.09.1896 U09.02
Dawidowski Marcin 1.10.1890 U06.03
Albrecht Marta 26.12.1897 U12.03
Chudzik Stanisław 6.06.1897 U25.03
Pepel Rozalia 6.19.1906 U15.04
Pepel Władysław 22.06.1913 U16.04
Kurowski Jan 24.11.1896 U20.08
Iżykowska Bolesława 18.01.1921 U04.10
Komorowska Marianna 1.05.1940 U13.11
Dziedziński Józef 23.10.1922 U28.11
ť 1981 ś
Różańska Monika 14.09.1900 U03.02
Gerowski Józef 5.11.1908 U02.04
Ratowt Stella 14.00.1980 U08.04
Ostrowski Jan 19.04.1914 U21.05
Szarmach Józef 5.11.1925 U19.07
Pielecki Franciszek 22.04.1903 U16.08
Breiski Stanisław 6.05.1910 U09.09
Snaza Jadwiga 27.06.1925 U24.09
Hajducki Kazimierz 1.10.1955 U13.10
Kurowska Maria 15.01.1922 U17.11
Mazur Helena 8.11.1898 U04.12
Czyżewski Bronisław 18.11.1899 U08.12
Chojnacki Bernard 18.05.1918 U26.12
ť 1982 ś
Formella Paulina 29.06.1897 U09.01
Lazer Franciszek 25.08.1914 U19.01
Lewicki Maksymilian 06.09.1904 U26.01
Mańkowski Franciszek 21.05.1905 U26.01
Krzykowska Marta 29.07.1911 U06.02
Kawka Leon 15.11.1915 U07.03
Mencner Stanisław 4.10.1927 U19.03
Bigus Helena 21.04.1921 U15.04
Kozłowski Jan 11.09.1903 U27.04
Wyklent Genowefa 3.10.1896 U08.05
Spindel Franciszek 28.02.1886 U15.05
Wyczyński Mieczysław 5.03.1931 U24.05
Chylińska Maria 14.10.1895 U24.06
Kępczyńska Stefania 27.04.1927 U19.08
Bartsch Franciszka 14.12.1891 U21.08
Węk Wanda 9.03.1896 U04.09
Iżykowski Seweryn 24.08.1982 U24.08
Regenbrecht Marianna 15.02.1879 U08.10
Ciesielski Władysław 23.04.1908 U08.10
Kurowska Anna 31.01.1903 U19.11
Gencza Ryszard 15.02.1933 U01.12
Wichert Lukasz 4.12.1982 U25.12
ť 1983 ś
Liss Klara 1.06.1911 U12.01
Kawalerowska Bronisława 17.06.1902 U17.01
Bilski Walenty 22.07.1906 U05.03
Męczykowska Maria 06.09.1903 U08.04
Hinc Marcin 13.04.1983 U14.04
Czyżewska Leokadia 15.06.1910 U30.04
Bielaszewski Eugeniusz 9.10.1956 U18.05
Liwandowska Anna 22.08 1907 U15.08
Brodnicka Salomea 29.04.1906 U15.10
Michna Klara 24.09.1900 U27.10
Dawidowski Stanisław 3.05.1922 U04.11
Adamkiewicz Monika 1.05.1913 U01.12
ť 1984 ś
Ślizewski Antoni 16.01.1900 U27.01
Liedtke Wanda 20.12.1914 U11.02
Glich Franciszka 21.08.1909 U16.02
Szalewski Antoni 28.02.1896 U19.02
Lemański Krzysztof 19.02.1984 U26.02
Ehlert Stanisław 4.11.1913 U16.03
Szczeblewski Franciszek 30.11.1913 U01.05
Czerwińska Franciszka 2.08.1906 U06.05
Kochanowska Hanna 17.06.1890 U09.05
Janczyński Feliks 20.10.1915 U24.05
Ebertowska Dominika 30.05.1909 U08.06
Kitowska Zofia 14.05.1911 U12.07
Kaszubowski Alfons 15.03.1898 U18.07
Bielaszewski Kazimierz 22.04.1949 U25.07
Burczyk Monika 5.05.1904 U08.08
Ciesielska Kamila 21.07.1984 U10.09
Ćwiklińska Jadwiga 14.01.1907 U03.11
Gajkowska Maria 7.05.1911 U27.11
Frost Anna 19.04.1894 U03.12
Olszynka Zofia 13.05.1894 U19.12
Krzykowska Teresa 19.12.1984 U19.12
ť 1985 ś
Grzegółkowski Bronisław 28.12.1903 U14.01
Kochanowski Jan 10.10.1938 U18.01
Chuchroń Marta 1.03.1904 U21.01
Domachowski Franciszek 13.08.1902 U02.02
Kępczyński Władysław 14.08.1919 U21.02
Waśniewska Lidia 22.03.1930 U26.02
Ks. Ebertowki Władysław 20.11.1899 U27.02
Kamrowska Bronisława 15.01.1943 U16.04
Błażek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz