czwartek, 18 października 2012

Co nieco o samorządności w ZSP w Kleszczewie Kościerskim

Bezpieczeństwo nade wszystko - hasło na ten rok szkolny

Samorząd Uczniowski ZSP w Kleszczewie Kościerskim przygotował tematykę apeli, które będą związane z hasłem "bezpieczeństwo" ( rozumiane w szerokim zakresie) i zostaną przygotowane przez poszczególne klasy.
Na spotkaniu SU gospodarze klas losowali temat apelu i termin jego realizacji. Jako pierwsza zaprezentowała nam się już 28 września klasa II szkoły podstawowej...


Dzieci pod kierunkiem swojej wychowawczyni p. W. Kujach przygotowały montaż słowno-muzyczny, którego celem było przypomnienie uczniom zasad bezpieczeństwa w drodze do szkoły. Uczniowie ubrani w kamizelki odblaskowe wykazali się nie tylko znajomością wiedzy na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, ale również umiejętnościami wokalnymi. A ich choreografia - jak zwykle, gdy występują "maluchy" - wywołała życzliwy uśmiech na twarzach pozostałych uczniów.Pani Wioleta Kujach rozdała na apelu nagrody uczniom, którzy brali udział w dwóch konkursach, które wcześniej zorganizowała. W konkursie na rymowankę dotycząca wspomnianej tematyki zostały nagrodzone Katarzyna Lamczyk (Pamiętaj, gdy chodzisz po drodze szczególnie w ciemności, załóż odblaski, jeśli nie chcesz mieć pogruchotanych kości. Droga wtedy bezpieczna ci będzie i będziesz mógł się poruszać po niej wszędzie. Odblaski! Odblaski! Wracajcie do mody, niech nosi je każdy - stary i młody.); Karolina Zajączkowska (Odblaski bardzo się przydają, gdyż przed wypadkami nas ochraniają. Odblaski noszę - ważna rzecz, wypadkom drogowym mówią - precz.); Justyna Myszkier (W odblaskach zawsze widać mnie, więc warto nosić je.); Anna Wensierska (Gdy chodzisz wieczorami, miej kamizelkę z odblaskami. Gdy chodzisz po drogach, miej odblaski na nogach. Też odblaski miej na głowie, a posłuszne ci będzie zdrowie. Po co zginąć przez samochód? Więc bądź na to gotów! Chodź więc po trawniku i miej odblasków bez liku).Natomiast w konkursie plastycznym nt. bezpiecznej drogi do szkoły z oddziału przedszkolnego wyróżnienia otrzymały Julia Płoszyńska i Sandra Kostuch. W kategorii klas I-III nagrodzeni zostali uczniowie: Roksana Richert, Natalia Reszka, Jakub Muszyński, Oskar Cabaj, Laura Zielińska i Kornelia Fabich; w kategorii klas IV-VI - Klaudia Cabaj, Anna Wensierska, Karolina Sturmowska; w kategorii klas gimnazjalnych - Aleksandra Lubach, Kinga Paprocka, Justyna Cesarz.
Została również wręczona nagroda Darii Lubach, która brała udział w ogólnopolskim konkursie "Trzeźwy umysł" .

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów. Mamy nadzieję, że występ klasy II i promowanie przez p. W. Kujach bezpiecznej drogi do szkoły nie będzie syzyfową pracą. Wszak poetycki cytat "Szlachetne zdrowie, ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie, kto cię stracił" jest nadal aktualny. Tak więc - bezpiecznej drogi do szkoły...i nie tylko.

M.Dąbrowska
KARTA MOTOROWEROWAJesienią 2012 roku uczniowie gimnazjum po raz ostatni przystąpili do egzaminu na kartę motorowerową. Od przyszłego roku zmieniają się przepisy. Zamiast karty motorowerowej zostanie wprowadzona nowa kategoria prawa jazdy AM. Aby przystąpić do egzaminu trzeba będzie mieć ukończone 14 lat. Uczniowie, którzy będą chcieli jeździć skuterem, muszą ukończyć kurs w ośrodku szkolenia kierowców, a następnie zdać egzamin państwowy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Wszystkim uczniom, którzy pomyślnie zdali egzamin - gratulujemy i zwracamy szczególna uwagę na bezpieczne poruszanie się w ruchu drogowym.
Wioleta Kujach
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz