czwartek, 18 października 2012

GRAŻYNA KOŚCIELNA. Spotkanie Seniorów w szkole w Mirotkach

Już blisko 20 lat Seniorzy ze wsi Mirotki i Miryce spotykają się w naszej szkole. Wrześniowe, popołudniowe słońce dodatkowo zapraszało, aby wyjść z domu i spotkać koleżanki, kolegów, w wielu wypadkach nawet ze szkolnej ławki. Wszak wielu naszych Seniorów to absolwenci szkoły w Mirotkach.

Przy pięknie nakrytym stole, przy pysznym cieście upieczonym przez "mamy z Mirotek" nasi Seniorzy mają okazję pobyć ze sobą. Co roku przygotowujemy jakąś atrakcję artystyczną. Tym razem mogliśmy zachwycać się występem muzycznym rodzinnego zespołu Żurawskich. Babcia występujących, Pani Renata Żurawska, mogła być naprawdę dumna, że ma takie utalentowane wnuczęta...Wśród gości powitaliśmy Wójta Gminy Skórcz, pana Sławomira Czechowskiego.

Czas z Seniorami jest zawsze ubogacający, gdyż w ich wieku na życie patrzy się z innej perspektywy. Emanuje od nich spokój, pogoda ducha i szczególna serdeczność.Dużą atrakcją dla naszych Seniorów było oglądanie zdjęć z poprzednich spotkań oraz z bardzo ważnego wydarzenia, jakim były uroczyste obchody 100-lecia szkoły w 2005 roku. Wśród komentarzy mogliśmy usłyszeć, jaką radością są dla nich takie spotkania. Było też wiele zamyśleń i wspomnień o tych, których już nie ma wśród nas. O tych, którzy pozostali na zdjęciach, we wspomnieniach i naszych sercach.


Cieszy nas, że nasza szkoła gromadzi nie tylko uczniów i rodziców, ale też tych, którzy są jej absolwentami, a także wszystkich mieszkańców Mirotek i Miryc, dla których jest miejscem takich miłych spotkań.

Czekamy na Was znowu, drodzy Seniorzy!

Dziękuję tym wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tegorocznego spotkania, a szczególnie Paniom: Zofii Żurawskiej, Anieli Klofczyńskiej, Joannie Bielińskiej, Iwonie Żurawskiej, Żanecie Czerwińskiej oraz panu Eugeniuszowi Laskowskiemu. Swoje podziękowanie kieruję również do Rad Sołeckich wsi Mirotki i Miryce za coroczne finansowe wspieranie tych spotkań.

Grażyna Kościelna


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz