niedziela, 7 października 2012

POPPY MIAUCZAK - MŁODZI-STG. Blogging

W internecie powstaje coraz więcej blogów. Istnieje ich kilka rodzajów. Najpopularniejsze są blogi szafiarskie. Blogerka zamieszcza tam swoje outfity, czyli stylizacje ubrań. Pokazuje swój styl. Podobne są blogi kosmetyczne. Możemy na nich znaleźć recenzje kosmetyków, porady dotyczące malowania i dbania o swoją cerę. Na kulinarnych pododają przepisy dań, deserów oraz porady pichcenia. Polityczne prowadzą najczęściej sławni politycy oraz ludzie, którzy się tym interesują i chcą podzielić się swoimi poglądami z innymi....
Czytelnicy blogów mogą przeczytać także niezłe opowiadania. Taki typ blogów też istnieje. Na początek autor wprowadza nas w fabułę, daje krótki opis postaci, a potem co jakiś czas dodaje nowe rozdziały. Są jeszcze blogi, na których możemy kupić różne ciekawe rzeczy, na przykład ubrania, kolczyki itp. Wiele firm zakłada blogi, żeby pokazać swoje najnowsze trendy. Istnieją też blogi, gdzie dodawane są zdjęcia, rysunki i wszystko to, co jest związane z naszym hobby.

Chyba najlepiej znanymi przez nas blogami są internetowe pamiętniki. Cieszą się popularnością wśród młodzieży. Każdy może założyć własnego bloga za darmo, więc dlaczego nie? Da się też nieźle zarobić. Wystarczy dodać reklamy na swojej stronie i gotowe. Tylko ktoś musi w nie klikać. Gdy ma się wielu obserwatorów i wejść, można nawiązać współpracę z firmami. Najłatwiej mają blogi modowe i kosmetyczne. Ich autorzy dostają ubrania, buty, biżuterię oraz kosmetyki całkiem za darmo. Wystarczy, że napiszą w jakiejś notce o jakimś produkcie i najczęściej muszą wstawić baner danej firmy na swojego bloga.

Dlaczego ludzie je zakładają? Jest wiele powodów. Każdy jest inny, więc nie potrafię ich wszystkich wymienić. Najczęstszy to chyba nuda lub chęć nawiązania kontaktu z innymi blogerami i uzyskanie od nich porad. Można pisać o swoich problemach i uzyskać niezłą motywację do walki przez komentarze czytelników. Istnieje nawet święto Bloga, obchodzone jest 31 sierpnia.

Dzięki prowadzeniu bloga można stać się sławnym. Podstawą są czas i wytrwałość. Trzeba też w jakiś sposób zaciekawić czytelnika, aby miał ochotę cię zaobserwować i zachęcić do czytania nowych postów. W Polsce najwięcej sławnych blogów jest prowadzonych przez szafiarki. Wiele razy ich outfity można było zobaczyć w różnych czasopismach oraz cieszących się szacunkiem stronach internetowych. Więc dlaczego nie mamy prowadzić własnego bloga? To dobry sposób na zabicie czasu, poznanie nowych ludzi, podszkolenie języków oraz zarobienie łatwych pieniędzy. Witryna www.blogger.com umożliwia nam na przykład prowadzenie konwersacji z zagranicznymi blogerami, a nawet czasami nawiązanie z nimi przyjaźni. Mamy okazję poznać inną ciekawą kulturę i obejrzeć dużo dobrych zdjęć, filmów i rysunków.
Poppy Miauczak
www.poppymiauczak.blogspot.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz