wtorek, 26 maja 2009

Barbara Lisiewska z Koteż - "SENIORKA W AKCJI"

POCHWALIĆ SIĘ DOBRA RZECZ.


Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności i Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" ogłosili ogólnopolski konkurs grantowy skierowany do osób 55+, chcących zrealizować własny projekt społeczny.

Celem konkursu "Seniorzy w akcji" jest pokazanie, że osoby 55+ są aktywnymi członkami społeczności lokalnych, którzy wykorzystują swój wolny czas, wiedzę i bogate doświadczenie życiowe i zawodowe w działaniach na rzecz innych; inicjują ciekawe przedsięwzięcia w swoim miejscu zamieszkania i pomagają w rozwiązywaniu lokalnych problemów.

Zatem jak na seniorkę w akcji przystało, Pani Barbara Lisiewska, której wigoru i energii niejeden mógłby zazdrościć, złożyła projekt pt. "Koteże kwiatami malowane". Partnerem tegoż pomysłu jest Stowarzyszenie Kobiety Kwiaty Kociewia. Celem niniejszego przedsięwzięcia jest: uporządkowanie najbardziej zaśmieconych terenów naszej wsi, posadzenie licznych roślin cebulowych kwitnących wiosną, a także utworzenie skalników w najbardziej strategicznych miejscach Koteż oraz obsadzenie placu zabaw i placu wokół świetlicy drzewkami i krzewami.


Warto dodać, iż projekt ten spośród 446 listów intencyjnych przeszedł do drugiego etapu konkursu. Wówczas to animatorzy spotkali się na bezpośrednich rozmowach z niezależnymi ekspertami Komisji Konkursowej. I tym razem Pani Barbara Lisiewska zachwyciła jurorów swoim optymizmem i oryginalnością projektu, efektem czego są kilkudniowe warsztaty odbywające się w Warszawie.

Na pytanie, jak społeczność skorzysta z takich działań, Pani Barbara odpowiedziała: po pierwsze piękna wieś pełna krzewów i kwiatów, po drugie: radość i satysfakcja ze wspólnego działania, a po trzecie : to dowód na to, że jak "stary" człowiek do roboty się zabiera, to wieś z pustkowia w tajemniczy ogród się zamienia.

Pozostaje trzymać kciuki, że w wersji ostatecznej projekt "Koteże kwiatami malowane" otrzyma granty i wówczas miejscowość Koteże zostanie ukwiecona i zadrzewiona najróżniejszymi gatunkami krzewów i kwiatów.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz