niedziela, 31 maja 2009

Patron naszej szkoły – głosicielem praw człowieka

15 maja po raz kolejny obchodziliśmy Święto Szkoły - uroczyście uczciliśmy 89. rocznicę urodzin Jana Pawła II. Uroczystość poprzedziły kilkutygodniowe przygotowania. W dniu samego święta zebraliśmy się odświętnie ubrani na sali gimnastycznej, gdzie przedstawione zostały nam prezentacje multimedialne nagrodzone w zorganizowanym przez naszą szkołę IV Ogólnopolskim Konkursie Multimedialnym pt. "Jan Paweł II - głosiciel praw człowieka".


Następnie udaliśmy się pod przewodnictwem sztandaru szkoły do kościoła parafialnego na mszę świętą w intencji rychłej beatyfikacji naszego patrona. Eucharystię uświetniła koncelebra ks. kanonika Jerzego Góreckiego i oprawa muzyczna w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Na zakończenie mszy odśpiewaliśmy gromko ulubioną przez Jana Pawła II "Barkę". Warto dodać, że msza święta transmitowana był przez rozgłośnię radia "Głos".

Potem ruszyliśmy z powrotem do szkoły, gdzie na boisku szkolnym czekały na nas i zaproszonych gości oraz mieszkańców Bobowa miejsca przed udekorowaną według projektu pani Marioli Hildebrandt sceną. Jednym z elementów wystroju były przepiękne prace plastyczne wykonane przez uczniów naszych szkół. Były to wykonane różnymi technikami plastycznymi portrety Jana Pawła II.

Po powrocie z kościoła na uczniów czekał również słodki poczęstunek - pyszne ciasta przygotowali rodzice, za co składamy serdeczne podziękowania.

Rozpoczęła się część artystyczną - w jej przygotowanie wiele pracy i zaangażowania włożyły pani Elżbieta Rupniewska i pani Zofia Breszka. Obsługą techniczną zajęli się pan Artur Breszka i pan Grzegorz Pstrong. Trud się opłacił! Widzowie siedzieli zasłuchani i niejednokrotnie wzruszeni słowami, które padały z ust dzieci, i śpiewem szkolnego chórku.

Wśród piosenek niezwykle pięknie i wymownie zabrzmiały słowa utworu "List do Boga" i słowa utworu z repertuaru kompozytora Piotra Rubika, które brzmiały: "… masz prawo kochać, masz prawo śnić …". Scenariusz części artystycznej nawiązywał do relacji międzyludzkich opartych na wzajemnym poszanowaniu swych praw i postępowaniu w imię miłości bliźniego. Myślą przewodnią tegorocznego święta były bowiem Prawa Człowieka, o których szczególnie wiele mówi się w tym roku. Patron naszej szkoły był ich głosicielem.

To starali się podkreślać uczniowie w dalszej części programu. Uczniowie szkoły podstawowej prezentowali scenki i plakaty pod hasłem "Inni to też my", a uczniowie gimnazjum prezentowali piosenki i plakaty odnoszące się do hasła "Mojej prawa i wolność". Swoje prezentacje uczniowie przygotowali metodą projektu pod kierunkiem wychowawców, którym należą się podziękowania za wsparcie tych działań. Pomysłodawczynią projektów była pani Elżbieta Koszewska.
Jednym z punktów programu było też uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursu multimedialnego, którzy zostali na ten dzień zaproszeni do nas wraz z opiekunami.

Po niecodziennych doznaniach artystycznych zaproszeni goście i pracownicy szkoły udali się na skromny poczęstunek, a uczniowie radośni i uduchowieni udali się do domów. Wśród komentarzy, jakie padały z ust gości i mieszkańców Bobowa, pojawiały się słowa uznania i podziwu dla talentów wokalnych, recytatorskich i aktorskich naszych uczniów.

Nad sprawnym przebiegiem uroczystości czuwali solidarnie wszyscy pracownicy ZSP w Bobowie.
Szczególne podziękowania organizatorzy uroczystości pragną złożyć sponsorom: Urzędowi Gminy w Bobowie, Radzie Rodziców, panu Grzegorzowi Ćwiklińskiemu i panu Arkadiuszowi Suszkowi.
Mamy nadzieję powtórzyć sukces organizacyjny Święta Szkoły za rok!

Zdjęcia


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz