wtorek, 19 maja 2009

Dni Pelplina - 2 - 5.06.2009

Dni Pelplina 2009 będą miały wyjątkową oprawę ze względu na świętowanie 10. rocznicy wizyty papieża Jana Pawła II w Pelplinie w 1999 roku. Główne obchody Dni Pelplina odbędą się w dniach 5-7 czerwca 2009 (piątek-niedziela).

W dni poprzedzające święto miasta, 2-5 czerwca (wtorek-piątek), w centrum miasta odbywać się będą wieczorne biesiady połączone z występami zespołów i artystów (muzyka irlandzka, góralska, kociewska).

W piątek wieczorem w pelplińskiej katedrze odbędzie się koncert. "Wielka Msza Jana Pawła II" w wykonaniu sopranistki Grażyny Zielińskiej. To dzieło austriackiego kompozytora, które powstało specjalnie dla naszego papieża na 85 urodziny, których nie doczekał.

Natomiast w sobotę zorganizowany zostanie Jubileuszowy Bieg Papieski, turniej koszykówki "Basketmania", a wieczorem na scenie głównej odbędą się koncerty zespołów z kraju i zza granicy (Irlandia, Serbia).

W niedzielę zapraszamy do obejrzenia wystawy zdjęć z przygotowań i wizyty Jana Pawła II w Pelplinie w 1999 roku. Wystawa na ul. Mickiewicza. O godz. 14.00 zapraszamy mieszkańców na modlitwę na Górę Jana Pawła II. Nabożeństwo czerwcowe uświetni swoim występem chór i zespół Białcanie z Białki Tatrzańskiej.

Natomiast od godz. 16.00 ciąg dalszy programu na targowisku miejskim, w tym dobra muzyka oraz inscenizacja historyczna w wykonaniu bractwa rycerskiego.

Ponadto obchodom Dni Pelplina towarzyszyć będą konkursy z nagrodami, wystawy, spotkania, artystyczne warsztaty młodzieży.

Szczegółowy program i aktualne informacje na stronie www.mok.pelplin.pl

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę bieżące informacje o wszystkich wydarzeniach związanych z obchodami 10 rocznicy wizyty papieża Jana Pawła II w Pelplinie i Dniami Pelplina 2009, wyślij informację zwrotną o treści TAK. Będziemy Ciebie informować o spotkaniach, warsztatach, wydarzeniach sportowych, przesyłać zapowiedzi, opisy, relacje, itp.

Bądź z nami w te dni. Zapraszamy!

Zespół Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie

Piotr Łaga
dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury
tel. fax 58 536 14 52; kom 605 477 499
www.mok.pelplin.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz