wtorek, 19 maja 2009

Wojewódzkie Święto Ludowe. Przegląd Orkiestr Dętych - Zblewo 31 maja (niedziela)

Wojewódzkie Święto Ludowe. Przegląd Orkiestr Dętych. Zblewo 31 maja (niedziela)

Wójt Gminy Zblewo oraz Prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL Krzysztof Trawicki serdecznie zaprasza na otwartą imprezę, Wojewódzkie Święto Ludowe.Tradycyjnie zgromadzą się przedstawiciele środowisk rolnych, organizacji powiatowych PSL, aby świętować i rozmawiać o sytuacji na obszarach wiejskich. Rolnicy wraz z rodzinami wezmą udział w Mszy Św. na Placu 700-lecia, zaś po oficjalnym otwarciu uroczystości Święta Ludowego odbędzie się XI Przegląd Orkiestr Dętych przeplatany występami zespołu "Lolek Orkiestra" z Zamościa oraz zawody rekreacyjno-sportowe na kompleksie sportowym "Orlik" w Zblewie.


XI Przegląd Orkiestr Dętych

Zblewo 31 maja (niedziela)

Impreza ta ma bardzo dobrą opinię. Nie jest to festiwal ani konkurs, lecz po prostu spotkanie orkiestr dętych i wielbicieli tego rodzaju muzyki. Mieszkańcy Zblewa i okolic mogą być dumni, że w ich gminie odbywają się tej rangi imprezy.

Główną ideą przeglądu jest coroczne spotkanie orkiestr dętych z gmin województwa pomorskiego i gmin partnerskich. W Zblewie muzycy będą mogli wymienić doświadczenia, porównać poziom wykonania tradycyjnego repertuaru, a przede wszystkim zaprezentować najnowsze osiągnięcia.

W ciągu ostatnich 11 lat przez tę imprezę przewinęło się kilkadziesiąt orkiestr, w większości były to orkiestry OSP. To właśnie strażackie orkiestry dęte tam, w tych małych wioskach, łączą ludzi, oni grają na weselach i wielu lokalnych imprezach. Pamiętajmy również, że Przegląd Orkiestr stał się wielką atrakcją dla licznie przybywających na teren Kociewia wczasowiczów i turystów.


Program

Godz.13.30

Przemarsz orkiestr i sztandarów (Urząd Gminy)

Godz.14.00

Msza Św. na Placu 700-lecia

Godz.15.00

Oficjalne otwarcie uroczystości Wojewódzkiego Święta Ludowego

Godz.15.30

XI Przegląd Orkiestr Dętych przeplatanych występami zespołu "Lolek Orkiestra" z Zamościa

Godz.21.00

Zakończenie


Zapraszamy

Zblewo, Plac 700-lecia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz