sobota, 23 maja 2009

Stadionowe spotkania z Królową – przed finałem

21 maja odbyły się piąte w rundzie wiosennej i zarazem ostatnie zawody z cyklu Grand Prix Czwartków LA przed wielkim finałem, który odbędzie 4 czerwca na stadionie w Skórczu. Za niespełna dwa tygodnie będziemy znać już skład reprezentacji naszego powiatu, która to rywalizować będzie z zawodnikami z całego kraju na finale ogólnopolskim.


Podczas dotychczasowych zawodów rundy wiosennej duże znaczenie dla rozgrywek miała pogoda, co również miało przełożenie na dobre wyniki naszych sportowców. A rekordów czwartków nie brakowało. Zawodnicy uzyskiwali wartościowe wyniki nie tylko w konkurencjach biegowych, ale i technicznych. Na wysokim poziomie rozgrywany jest konkurs skoku wzwyż, gdzie faworyt Maciej Światczyński uzyskał kilkakrotnie wynik 140cm. Taki wynik daje szanse na wysoką lokatę w Warszawie.


Z naszej gminy szanse na wyjazd do Warszawy ma kilkoro uczniów z PSP Kopytkowo
i Smętowa, którzy aktualnie zajmują czołowe miejsca w swoich konkurencjach, a są to: Dagmara Openkowska (300m i rzut piłeczką palantową), Daria Kufta, Miłosz Damrath, Kozłowski Adrian - wszyscy na 300m, Dariusz Polakowski, Wioleta Gębarowska - oboje na 60m oraz Przemysław Wawrzonkowski na 1000m oraz Natalia Szczepińska w biegu na 600m. To tylko niektórzy zawodnicy, którzy być może będą reprezentować naszą gminę i swoje szkoły na finale ogólnopolskim. Sam udział naszych zawodników na tejże imprezie będzie dla nich wielkim wyróżnieniem, dla gminy Smętowo - znak, że oprócz piłki nożnej są również inne dyscypliny warte uwagi.


Na stadionie w Smętowie Granicznym została podsumowana klasyfikacja gimnazjalistów
i szkół średnich. Zwyciężczynią w kategorii dziewcząt została z maksymalną ilością punktów (125) Natalia Dzienniak z Lubichowa, kolejne miejsca przypadły Dominice Kazubowskiej oraz Martynie Lewandowskiej ze Smętowa. U chłopców było podobnie. Mateusz Dziki z gimnazjum w Smętowie zwyciężył z dużą przewagą, uzyskując w pięciu startach 122 punkty. Zaciętą walkę o miejsca na podium stoczyli Michał Kozłowski, Filip Siuda i Tomasz Kotowski. Ostatecznie zawodnikom LLKS "Ziemi Kociewskiej" Smętowo, Tomaszowi Kotowskiemu i Filipowi Siuda przypadło miejsca na pudle. Łącznie w tej dodatkowej klasyfikacji wzięło udział 24 zawodników.

Na koniec kierujemy podziękowania w stronę nauczycieli wychowania fizycznego, którzy poświęcają swój czas i pełnią rolę sędziów oraz opiekunów na każdych odbywających się zawodach, a zawodnikom życzymy powodzenia na finale miejskim w Skórczu.

(kn)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz