sobota, 30 maja 2009

DRUŻYNA PIŁKARSKA MINISTRANTÓW Z PARAFII PĄCZEW0

W zdrowym ciele zdrowy duch! Wie to pączewski duszpasterz ks. Ireneusz Nowak! Z jego inicjatywy powstała parafialna drużyna piłkarska! W piątkowe popołudnie 29 maja 2009 roku ministranci z Pączewa i z Wolentala stawili się na pierwszym zgrupowaniu. Oto jak pięknie się prezentowali!


Za pieniążki zgromadzone z datków zebranych w czasie kolędowania ksiądz proboszcz Ireneusz Nowak zorganizował dla każdego ministranta takie piękne stroje sportowe! Na lewej piersi logo parafialne, na plecach numerek i własne nazwisko ministranta!

Na murawę wybiegli prawie wszyscy ministranci (jest ich 14). Wokół boiska szkolnego zgromadzili się pierwsi kibice: rodzice, koleżanki i koledzy naszych młodych piłkarzy... Kapitanem drużyny obwołano najstarszego ministranta Pawła Kittę. Trenerem mianowano ks. Ireneusza. Ksiądz proboszcz roześmiał się na to i powiedział, że jest raczej menedżerem naszej drużyny. Ksiądz ma dobre rekomendacje, bo ma bogate doświadczenie sportowe! Jest maratończykiem! Tak, tak, biegał w maratonach, to jest na dystansie 42 km 195 metrów! Będąc jeszcze diakonem w seminarium w Koszalinie ksiądz uprawiał sport. Co roku odbywały się tam rozgrywki piłkarskie między profesorami seminarium a diakonami. Do tej konkurencji dołączono drugą: 6-osobową sztafetę dookoła seminarium - i właśnie inicjatorem jej organizacji był swego czasu ks. Ireneusz Nowak! Takiego mamy w parafii Pączewo księdza trenera-menedżera!

Jaki jest cel i jakie plany drużyny piłkarskiej ministrantów z parafii Pączewo?

Cel:

zorganizować młodzieży czas wolny, dostarczyć sposobności do poprawy kondycji zdrowotnej, poprawić relacje i więzi w grupie, zachęta do wstąpienia w szeregi ministrantów (każdy sumienny ministrant ma szansę otrzymać taki piękny strój i występować w barwach drużyny; wiek bez ograniczeń), pokazać, że bycie ministrantem czy też osobą duchowną wcale nie ogranicza człowieka - być może ktoś z tych młodych ludzi poczuje właśnie powołanie do kapłaństwa i pracy z młodzieżą!

Plany a raczej zaproszenie:

docelowe powstanie parafialnego klubu sportowego, powstanie ligi piłkarskiej drużyn ministranckich (o zasięgu dekanalnym, a może i diecezjalnym), albo po prostu rozgrywanie meczów towarzyskich z drużynami z innych parafii lub innych amatorskich ugrupowań młodzieżowych. Dlatego też

w imieniu ks. proboszcza Ireneusza Nowaka oraz ministrantów

ZAPRASZAMY

drużyny piłkarskie ministrantów z pobliskich parafii lub inne amatorskie młodzieżowe drużyny piłkarskie do rozgrywania meczów towarzyskich z drużyną piłkarską ministrantów z parafii Pączewo!

Chętne ekipy proszone są o kontakt z trenerem-menedżerem naszej drużyny ;) ks. proboszczem Ireneuszem Nowakiem.

Kontakt oraz więcej zdjęć z pierwszego meczu na stronie www.ppaczewo.pelplin.opoka.org.pl

Barbara Dembek-BochniakBrak komentarzy:

Prześlij komentarz