wtorek, 19 maja 2009

Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Strong-Man Zblewo

Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Strong-Man Zblewo 30.05.2009r (sobota)


Miłośnicy sportów siłowych będą mogli zapoznać się formułą "Strong-Man" w poszczególnych konkurencjach, których nazwy mogą nieco szokować: spacer farmera z walizkami po 150kg na odległość, wyciskanie hantli 75kg jednorącz na ilość powtórzeń, przerzucanie worków 110kg na czas oraz spacer buszmena 330kg.

Strong-Man to po prostu "Twardy Mężczyzna"- czyli sport dla silnych i odważnych. Chodzi tu głównie o to, żeby wykazać się jak największą tężyzną fizyczną. Ten sport dopiero się rozwija. Osoby, które zaczynają go uprawiać, wcześniej miały do czynienia ze sportami siłowymi lub podnoszeniem ciężarów.

Strong-man jest dyscypliną wszechstronną umożliwiającą pełny rozwój fizyczny człowieka. Znany popularyzator sportów siłowych na Kociewiu, pomysłodawca wielu ciekawych zawodów i rozgrywek, twórca cyklicznej imprezy Mistrzostwa Województwa Pomorskiego "Strong-Man"- Artur Herold (zastępca wójta Gminy Zblewo) precyzuje ideę zawodów następująco: Trzeba mieć silne mięśnie, ale trzeba też myśleć i dobrze znać zasady walki.

Skąd się wziął pomysł organizacji tych mistrzostw? Idea tego turnieju wzięła się z stąd, iż na terenie Gminy Zblewo jest wiele osób uprawiających dyscypliny siłowe. Wyróżnia nas to na tle całego powiatu i regionu Kociewia.

Mistrzostwa Wojewódzkie są cykliczną imprezą. Tym razem zaprosiliśmy najlepszych siłaczy z naszego regionu oraz z województw: pomorskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Zadania stawiane zawodnikom będą z najwyższej półki, podobne tym, jakie stosowane są na zawodach- Arnold Classic czy światowych turniejach Strong-Man, dodamy do tego kilka faktów.

Na Kociewiu powstają nowe kluby sportów siłowych, rozwija się infrastruktura sportowa. Przykładem jest zapewne Gmina Zblewo, w której ostatnio otwarto kompleks sportowy "Orlik", planuje się niebawem budowę hali sportowo-widowiskowej. Zawody "Strong-Man" to przecież nie tylko wyczyn. Jest to pewien sposób na życie. Jest to bardzo pozytywny i zdrowy sport, jeżeli tylko nie używa się dopingu i jeżeli zawodnik prowadzony jest w naturalnej konwencji. Chodzi tu o zdrowy tryb życia i rekreacyjny, a nie wyczynowy stosunek do wyników. Dodajmy jeszcze - aby uprawiać ten sport trzeba mieć odpowiedni wiek (18 lat), odpowiednie warunki psychofizyczne zbadane przez specjalistów medycyny sportowej.


W tegorocznych Mistrzostwach "Strong-Man" udział weźmie kilkanaście znanych i utytułowanych zawodników. Oto oni:

- Damian Antoniok - Sopot

- Michał Czyż - Gdynia

- Jarosław Gruba - Pruszcz Gdański

- Daniel Szczurowski - Miłobądz

- Mariusz Bujanowski - Elbląg

- Przemysław Brzozowski - Elbląg

- Przemysław Karwański - Gniezno

- Krzysztof Ryszko - Gniezno

- Łukasz Wożniak - Gniezno

- Tomasz Czapiewski - Czarna Woda

- Tomasz Sachade - Borzechowo

- Artur Herold - Zblewo

- Rafał Bieliński - Starogard Gdański


Organizatorami imprezy są: Urząd Gminy w Zblewie oraz Klub Sportowy "Olimp" ze Starogardu Gdańskiego. W zawodach mają prawo uczestniczyć zawodnicy, którzy zostali wytypowani drogą eliminacji w klubie sportowym "Olimp" oraz zaproszeni goście ze znaczącymi osiągnięciami sportowymi. Nagrody to - puchary, medale, dyplomy, nagrody pieniężne. W przerwach między konkurencjami siłowymi będą zapraszane osoby z publiczności do brania udziału w ćwiczeniach siłowych i sprawnościach. Niewątpliwą atrakcją będzie też prowadzenie części artystyczno-widowiskowej przez czołowych strong-manów Jarosława Dymka i Sławomira Toczka.Program Mistrzostw (30maja-sobota)

Godz.15.00

Występ dzieci ze szkół Gminy Zblewo

Godz.15.30

Inauguracja zawodów, prezentacja zawodników

Godz.16.00

Konkurencje, konkursy

Godz.19.00

Zakończenie zawodów, dekoracja zawodników

Godz.19.30

Występ Jacka Dymka z największymi przebojami Elvisa PrasLey"a

Godz.20.00

Sylwia Grzeszczak z zespołem "Liber"

Godz.21.30

Dyskoteka

Zapraszamy

Zblewo, Plac 700-lecia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz