poniedziałek, 4 maja 2009

Obozin atrakcyjny dla rowerzystów

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim podczas majówki zorganizował rajd rowerowy do Obozina.


Na starogardzkim Rynku o 10.00 przyjechało 46 osób w różnym przedziale wiekowym od 11 do 61 lat.

Cala kolumna rowerzystów pilotowana przez policje wyruszyła w trasę po Kociewiu do miejsca docelowego Obozin. Po drodze przyłączyła się 30-osoba grupa młodzieży wraz z opiekunami z wsi Kokoszkowy.

Na miejscu dla wszystkich uczestników rajdu czekał już przepyszny bigosik, zrobiony przez panie z Kola Gospodyń Wiejskich w Obozinie.

Posileni i po złapaniu drugiego oddechu czas przyszedł na rywalizacje sportową. Chociaż pierwsza konkurencja miała wyłonić właściciela najlepiej wyposażonego roweru, to okazało się to niełatwym zadaniem po wymienieniu wszystkich niezbędnych rzeczy, które powinny znajdować się w wyposażeniu roweru. Jedynie pan Andrzej mógł się pochwalić dobrze przygotowanym jednośladem.

Czas zatem na konkurencje sprawnościowe. Pierwsza z nich to wyścig po wyznaczonym odcinku drogi. Tutaj zwyciężył Kamil Krawczyk z czasem 17,28, drugi był Tomek Dąbrowski 17,98, a trzeci Kamil Kwella 20,54. Później na linii startu stanęły dziewczęta, które również całkiem dobrze poradziły sobie z tym zadaniem.

Po chwili wytchnienia do zabawy zaprosiliśmy również osoby dorosłe. Miały one za zadanie biec równym tempem razem z dzieckiem. Rodzic zamieniał się w konia, a dziecko w woźnicę. Wygrywała para, która najszybciej pokonała wyznaczony tor.

Tu bezkonkurencyjna była Aneta Mizura- Stencel wraz z synem Korneliuszem. Ostatnią konkurencją była sztafeta z ringo. Zespół składał się z dwóch osób.

Jedna z nich stała na półmetku, druga na starcie, ich zadaniem było przekazanie ringa wyznaczonym odcinku. Wygrywała najszybsza sztafeta i tu niespodzianką było zwycięstwo pary mieszanej: Patrycji Zakrzewskiej z Radosławem Meca.

Po zmaganiach sportowych zostaliśmy zaskoczeni przepysznym ciastem, zrobionym przez mieszkankę Obozina panią Irenkę Bielecką.

Posileni i wypoczęci z rozdanymi nagrodami wyruszyliśmy w drogę powrotną do Starogardu. Trasa ta była już znacznie łatwiejsza i zdecydowanie szybciej uczestnicy rajdu ją pokonali. Ok. godziny 15j dotarliśmy już na miejsce.

Organizator chciałby serdecznie podziękowania dla pani Kasi i pani Ewy z Obozina. Za przygotowanie poczęstunku, jak i również wszystkim uczestnikom rajdu, którzy 1 maja wybrali aktywną formę spędzania czasu wolnego.

Do zobaczenia na następnym rajdzie po Kociewiu dniu 16 maja, zbiórka o 9.45- Rynek.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz