sobota, 30 maja 2009

Orange Cup. Znamy finalistów z Pomorza! Jednym z nich jest...

Finał województwa pomorskiego Orange Cup rozstrzygnięty!
UKS Cisowa Gdynia wśród dziewcząt i PSP nr 1 Starogard wśród chłopców to najlepsze drużyny z województwa pomorskiego wyłonione w finale wojewódzkim tegorocznej edycji Orange Cup XIV Turnieju im. Marka Wielgusa. W rozegranych w piątek, 29 maja finałach o awans do Wielkiego Finału rywalizowały 24 drużyny reprezentujące szkoły podstawowe i uczniowskie kluby sportowe.Bezkonkurencyjną drużyną dziewczynek podczas finału województwa pomorskiego Orange Cup okazał się zespół UKS Cisowa Gdynia. W meczu finałowym piłkarki z Gdyni nie dały szans drużynie UKS Omega Gdynia wygrywając spotkanie 5:1. Trzecie miejsce na podium przypadło drużynie UKS Delta Nowy Staw.

Podczas meczy młodych piłkarzy kolejny raz nie zabrakło pięknych podań i strzałów na bramkę. Wszystko to zobaczyliśmy w meczu finałowym, gdzie spotkały się drużyny PSP nr 1 Starogard i UKS Orlik Stężyca. Chłopcy ze Starogardu pokonali rywali aż 4:2. Mecz był niezwykle zacięty, bowiem zwycięzcy po pierwszej części przegrywali 0:2. W meczu o trzecie miejsce nie było niespodzianek. Drużyną, która zajęła to miejsce jest ULKS U-2 Bytów.

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężyli:

Król strzelców chłopców - Michał Wohlert - PSP Starogard - 12 bramek

Król strzelców dziewcząt - Michalina Rajkowska - UKS Omega Gdynia

Najlepsza bramkarka - Paulina Grubba - UKS Omega Gdynia

Najlepszy bramkarz - Kajetan Zalewski- PSP Starogard

Najlepszy zawodnik turnieju - Dominik Nacz - UKS Orlik Stężyca

Najlepsza zawodniczka turnieju - Paulina Potopiak - UKS Cisowa Gdynia

Nagroda Orange Gram Fair - Kamil Jędrzejczak - Żuławiacy SP 2 Nowy Dwór

Na zwycięskie drużyny i zwycięzców indywidualnych czekały puchary. Najważniejszą nagrodą był jednak awans do Wielkiego Finału oraz możliwość rywalizowania o powołanie do Reprezentacji Polski U-11 i nagrodę główną - obecność w czeskiej Pradze na meczu eliminacyjnym Polskiej Reprezentacji Piłkarskiej do Mistrzostw Świata 2010

UKS Cisowa Gdynia i PSP nr 1 Starogard jako zwycięzcy finałów wojewódzkich wezmą udział w Wielkim Finale, który w tym roku odbędzie się w dniach 11-13 września w Zamościu.

Więcej informacji o Orange Cup można znaleźć na stronie internetowej pod adresem www.orangecup.pl.


Organizatorem rozgrywek Orange Cup jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem od siedmiu lat Grupa TP. Partnerem technicznym turnieju jest światowy producent sprzętu sportowego - PUMA.

Osoba kontaktowa: Wojciech Jabczyński, Rzecznik Grupy TP

Tel.: 0 22 527 19 37

Fax: 0 22 527 19 79

E-mail: wojciech.jabczynski@telekomunikacja.pl

Osoba kontaktowa PZPN: Tomasz Zabielski, Organizator Orange Cup

Tel.: 022 621 07 03

GSM: 502 737 735

E-mail: tomasz.zabielski@pzpn.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz