piątek, 15 maja 2009

PANI JÓZIA DROŹDŹ PRACY SIĘ NIE BOI

Pani Józefa Drożdż działająca w Kole Gospodyń Wiejskich wsi Barłożno oraz w innych organizacjach pozarządowych ponownie otrzymała dofinansowanie z Działaj Lokalnie VI- edycja 2009.


Działaj Lokalnie to Program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Lokalną Grupę Działania "Chata Kociewia". Dzięki pracy i staraniom LGD Chata Kociewia mamy w tym roku już po raz drugi szansę na realizację projektu.
Pani Józefa Drożdż rozpoczyna realizację projektu pt. "MOJA WIEŚ BARŁOŻNO- WYSTAWA ZDJĘĆ O HISTORII I ŻYCIU WSI".Od wielu lat zaobserwowaliśmy potrzebę wyszukiwania starych zdjęć, które leżą czasem na strychu a przedstawiają życie naszych rodzin. Wcześniej nie było aparatów cyfrowych i zdjęcie wykonywane były tylko w ważnych chwilach życia ludzi, co warto pokazać!

Młodzież nie wie, jakie maszyny pracowały na roli i jak wyglądały domostwa rodzin. Dlatego warto włączyć ich w poszukiwania, wspólnego segregowania, wybierania i przygotowania wystawy zdjęć pt. "MOJA WIEŚ BARŁOŻNO" wystawa będzie prezentowana na wszystkich imprezach Gminy Skórcz oraz w świetlicy wiejskiej w Osiecznej.
Już w obecnej chwili wzrosło zainteresowanie naszym projektem i pomysłem na zachowanie naszej kultury w formie zdjęć. Mamy już zaproszenia na kolejne wystawy, które z przyjemnością będziemy organizować.Warto promować program DZIAŁAJ LOKALNIE, bo jest odpowiedzią na pomysły naszych mieszkańców i przyjaciół. Daje szansę na integrację społeczności lokalnej oraz na budowanie solidarności społeczności lokalnej we wspólnej pracy i zabawie!
SPRÓBUJCIE I WY NAPRAWDĘ WARTO!
JANINA KALBARCZYK Inspektor ds. promocji i rozwoju lokalnego UG Skórcz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz