wtorek, 26 maja 2009

Niedziela na sportowo w Osiecznej

W najbliższą niedzielę już po raz VII odbędzie się "Piknik Sportowy-Marsz Po Zdrowie". Imprezie od samego początku patronuje Mistrz Olimpijski Robert Korzeniowski, który już wielokrotnie miał okazję gościć w Osiecznej.


Chętni do aktywnego udziału w imprezie powinni zjawić się na Placu 1000 - lecia przed Urzędem Gminy przed godziną 14.00, kiedy to nastąpi oficjalne otwarcie imprezy przez Marszałka Województwa Pomorskiego Jana Kozłowskiego. Chwilę później rywalizację rozpoczną przedszkolaki (każde dziecko, które ukończy bieg otrzyma nagrodę) i kolejno poszczególne kategorie wiekowe.Łącznie zostanie rozegranych 23 kategorii wiekowych w konkurencjach chodu sportowego i biegów.

Piknik Sportowy w Osiecznej jest to jedyna impreza sportowa w Polsce, podczas której rozgrywane są jednocześnie te dwie konkurencje. W praktyce sprawdza się to doskonale, gdyż całe tłumy uczestniczą zarówno w chodzie, jak i biegach.

Na godzinę 16.00 zaplanowano tytułowy "Marsz Po Zdrowie", w którym udział może wziąć każdy - niezależnie od wieku. Wśród uczestników rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody rzeczowe (rower, dvd itp.).

O godzinie 16.30 odbędzie się BIEG OTWARTRY na dystansie 5 km. Tutaj wpisowe do startu wynosi 10 zł. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal oraz talon na posiłek (mieszkańcy Gminy Osieczna bezpłatnie).

Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla wszystkich gości między innymi: Loteria fantowa, występy artystyczne, loteria ekologiczna (10 puszek Alu - 1 los), występ zespołu muzycznego, kuchnia regionalna, stoiska gastronomiczne.

Organizatorami są: Uczniowski Klub Sportowy "Drzewiarz" Osieczna i Zespół Szkół Publicznych w Osiecznej.

Zdjęcie z ubiegłorocznej edycji Pikniku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz