sobota, 30 maja 2009

Święto mamy w Kopytkowie

W dniu 26 maja wszystkie dzieci, te małe i te duże składają życzenia swoim mamom.
W Polsce po raz pierwszy obchodzono Dzień Matki w 1923 r. w Krakowie. Ten dzień został ustalony po to, aby każda mama poczuła się przynajmniej raz w roku wyjątkowo, ponieważ cały rok pomaga swoim dzieciom i jest niezastąpiona. Mamę ma się tylko jedną i o tym trzeba pamiętać. Trzeba Jej zawsze okazywać dużo miłości i szacunku.

Z inicjatywy świetlicy wiejskiej w Kopytkowie w pomieszczeniu Szkoły Podstawowej zorganizowano 27 maja Dzień Mamy. Kochane mamy zostały powitane przez panią kierownik Danutę Nitza i p. Małgorzatę Zawadzińską, które zaprosiły wszystkie mamy do wspólnego świętowania. Akompaniamentem muzycznym zajęła się Weronika Zawadzińska, zdolna uczennica Publicznego Gimnazjum w Smętowie. Wspaniały program artystyczny przygotowany przez pracowników świetlicy bardzo się mamusiom spodobał i nie jednej zakręciła się łezka w oku. Dzieci, choć troszeczkę stremowane świetnie dały sobie radę z tekstami przygotowanymi przez panią Małgorzatę. Po każdym występie młodzi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a po występach razem ze swoimi mamusiami częstowały się potrawami przygotowanymi przez drogie panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

- Przewodnicząca pani Bożena Mirota jak zawsze wspaniale się sprawdziła i nie odmówiła nam pomocy w przygotowaniu imprezy, za co bardzo im dziękujemy i liczymy na dalszą tak wspaniałą współpracę. Ponadto dodam, iż była to pierwsza wspólna tak duża impreza nowej kadry świetlicy
w Kopytkowie, która posiada status socjoterapeutycznej. Jesteśmy podbudowani pozytywnymi opiniami na temat naszego występu i tym samym planujemy kolejne - przekazuje p. Danuta Nitza.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania uroczystości, a szczególnie:

- dzieciom uczęszczającym do świetlicy

- Weronice Zawadzińskiej

- Kole Gospodyń Wiejskich

- Podstawowej Szkole w Kopytkowie

- Gminnemu Ośrodkowi Kultury Sportu i Rekreacji

A szczególnie dziękujemy mamusiom za to, że przyjęły nasze zaproszenia i spędziły ten dzień razem
z nami i kochanymi dziećmi.


Mariola Jeziorska

Danuta Nitza

Kierowniczka świetlicy. p. Danuta Nitza podczas przywitania gości.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz