poniedziałek, 25 maja 2009

Kronika strażacka - 18.05 - 24.05.2009

Krótka informacja z wybranych zdarzeń za okres 18.05.2009 r.- 24.05.2009 r.


1.19.05.2009 Starogard Gd., ul. Skarszewska - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano samochód leżący na dachu po wcześniejszym uderzeniu w drzewo. Na miejscu znajdowała się Policja oraz Pogotowie Ratunkowe, które zajmowało się osobą kierującą pojazdem. Strażacy zabezpieczyli teren działań. Po czynnościach dochodzeniowych Policji uszkodzony pojazd postawiono na kołach. Strażacy przy pomocy sprzętu burzącego otworzyli maskę pojazdu i odłączyli akumulator. Ze względu na to, że pojazd znajdował się poza jezdnią i nie stwarzał zagrożenia dla ruchu drogowego, właściciel po uzgodnieniu z Policją zobowiązał się do usunięcia pojazdu w własnym zakresie.

2.22.05.2009 Pinczyn - wypadek drogowy
Około godziny 15.50 Powiatowe Stanowisko Kierowania otrzymało zgłoszenie do wypadku drogowego w Pinczynie. Na miejscu zdarzenia strażacy zastali bus leżący na prawym boku po uderzeniu w drzewo. Pojazd blokował obydwa pasy jezdni. Osoby podróżujące pojazdem, tj. czworo dzieci, kierowca i opiekunka - znajdowali się poza busem. Osobom tym pomocy medycznej udzielała obsada karetki Pogotowia Ratunkowego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli akumulator w przewróconym pojeździe. Następnie z jezdni usunięto pozostałości powypadkowe, a pojazd postawiono na kołach na poboczu drogi.

3.23.05.2009 Skarszewy, ul. Kościerska - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia strażacy zastali motocykl po uderzeniu w tył samochodu VW. Motocykl leżał w odległości około 100 m od samochodu. Kierujący motocyklem znajdował się przy motorze. Osoby podróżujące VW nie doznały obrażeń - znajdowały się na zewnątrz pojazdu. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a ratownicy z OSP Skarszewy udzielili pierwszej pomocy medycznej osobie poszkodowanej - założono kołnierz, zatamowano krwotok, unieruchomiono złamaną kończynę, zabezpieczono przed utratą ciepła, wspomagano psychicznie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia karetki Pogotowia Ratunkowego osobę poszkodowaną przekazano obsadzie karetki. Po zakończonych czynnościach Policji jezdnię uprzątnięto z pozostałości powypadkowych.


4.23.05.2009 Pinczyn - pożar garażu
Na miejsce zdarzenia strażacy zastali palący się garaż. Nad garażem znajdowało się pomieszczenie magazynowe wypełnione zbożem i nawozami. W pomieszczeniu magazynowym ognia nie stwierdzono. Strażacy błyskawicznie podjęli działania gaśnicze w natarciu na palące się wyposażenie garażu i w obronie na strop oddzielający garaż od pomieszczenia magazynowego. Następnie wyniesiono wyposażenie garażu na zewnątrz.


5.23.05.2009 Błędno - pożar ciągnika siodłowego
Na miejscu zdarzenia strażacy zastali ciągnik siodłowy bez naczepy w całości objęty płomieniami. Kierowca znajdował się na zewnątrz pojazdu. Strażacy błyskawicznie podjęli działania gaśnicze w natarciu na palący się samochód. Dalsze czynności prowadziła Policja. Po usunięciu pojazdu przez Pomoc Drogową z jezdni usunięto pozostałości powypadkowe.

Sporządził: mł. ogn. Karina Stankowska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz