środa, 17 czerwca 2009

Finał Czwartków w Warszawie z jednym medalem


Z jednym medalem wróciła reprezentacja powiatu starogardzkiego szkół podstawowych startująca pod szyldem Skórcza z Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych, które odbyły się po raz XV na stadionie warszawskiego AWFu, mające rangę Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. Przypomnijmy, że eliminacje do finału ogólnopolskiego odbywały się na stadionach w Skórczu i Smętowie od jesieni ubiegłego roku. Organizatorami finału krajowego są: Stowarzyszenie "Sport Dzieci i Młodzieży" oraz najszybszy z białych w historii świata na 100 m. - 10,00 sek., Polak Marian Woronin.

Łącznie 43 osobowa ekipa uplasowała się na wysokim 25 miejscu punktowym na 71 miast z całej Polski uczestniczących w zawodach. Wielu zawodników uzyskało wartościowe rekordy życiowe. Zważywszy na fakt, iż w całej imprezie brało udział blisko 3 tys. młodych lekkoatletów, a w każdej z konkurencji blisko setka to nasz występ należy zaliczyć do bardzo udanych.

Wśród startujących zawodników najlepiej zaprezentowała się Anna Czapiewska
z Lubichowa wygrywając w pięknym stylu (po raz kolejny!) bieg na dystansie 600m
w rocznikach 1997 z czasem 1:47,1. Tym samym Ania udział weźmie w 8-meczu Krajów Nadbałtyckich i Państw Grupy Wyszehradzkiej oraz tygodniowej wycieczce do Paryża. Bardzo dobrze spisał się także biegacz z Lubichowa, Mikołaj Dzienniak, który na najdłuższym dystansie dla chłopców, w biegu na 1000m zajął wysoką 4 lokatę, z nowym rekordem życiowym 3:12,37. Do czołówki zawodników w swoich konkurencjach dołączyli także: Bartosz Babiński rocznik 1998, który na 1000m był 5 z czasem 3:26,7 oraz Paulina Czyżewska w biegu n a 300m z wynikiem 47,24 s, Maciej Światczyński 140 cm w skoku wzwyż zajęli VI lokaty w rocznikach 1997.

Biorąc pod uwagę naprawdę wysoki poziom zawodów, wyniki naszych podopiecznych mogą być powodem do dumy. Widać, że nasza idea trafiła na dobry grunt i przynosi oczekiwane rezultaty. Rosną nam zdolni sportowcy, którzy mamy nadzieję w przyszłości będą zdobywać medale na stadionach w całej Polsce i być może w europie.

Kierownikiem naszej reprezentacji był trener Wojciech Światczyński ze Skórcza,
a opiekunami trenerzy: Grażyna Czapiewska, Anna Dzienniak, Stanisław Stosik i Karol Nowakowski.

Składamy raz jeszcze gratulacje wszystkim zawodnikom i życzymy coraz to lepszych wyników oraz dużej satysfakcji z udziału w kolejnych zawodach. Zapraszamy kolejne szkoły do udziały w naszym Grand Prix. Kolejna edycja rusza już we wrześniu. Wszystkie wyniki można ujrzeć na stronie www.czwartki.pl a galerię zdjęć na stronach: smetowo.kociewiacy.pl lub goksirsmetowo.pl.


(kn)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz